• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

28.03.2025

16:10

KRAJ EVROPE?! Mađarski ministar otkrio planove Brisela za širenje rata u Ukrajini!

Reuters/shutterstock

Vesti

KRAJ EVROPE?! Mađarski ministar otkrio planove Brisela za širenje rata u Ukrajini!

Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je danas da je predlog Evropske komisije Evropljanima da naprave trodnevne zalihe osnovnih životnih namirnica znak da se Brisel sprema da proširi rat u Ukrajini.

Ipak, dodao je Sijarto, zemlje članice EU nisu ni pod kakvom realnom pretnjom, preneo je MTI.

Prema njegovim rečima, kada je prvi put čuo predlog Evropske komisije da se naprave zalihe za 72 sata, mislio je da je u pitanju šala.

- Evropljani bi, na početku 21. veka, mogli da pitaju zašto bi morali da spremaju trodnevni paket za preživljavanje. Ako bismo se bavili objašnjenjima, preostalo nam je, nažalost, samo jedno. Brisel se sprema za rat - rekao je Sijarto.

Kako je ocenio, od kada je Donald Tramp stupio na funkciju predsednika Sjedinjenih američkih Država, počele su da se povećavaju šanse za prekid vatre u Ukrajini i početak smislenih mirovnih pregovora.

- Brisel, međutim, stalno se suprotstavlja ovim naporima za postizanjem mira, iako imaju samo jedan zadatak, a to je da podrže povratak mira u Evropu što je pre moguće - istakao je ministar spoljnih poslova Mađarske.

Sijarto smatra da nijedna članica EU ili NATO nije pod pretnjom Rusije.

- Evropski poolitičari koji se zalažu za rat znaju da, dok god rat traje, neće morati da odgovaraju na neprijatno pitanje 'Gde je završio novac od evropskih poreskih obveznika koji je poslat u Kijev - naveo je on.

Evropska komisija u četvrtak je pozvala građane EU da naprave paket u kome bi bile namirnice za preživljanje i koji bi mogao da traje 72 sata, odnosno tri dana.

U paketu bi, između ostalog, trebalo da budu voda, hrana, lekovi, radio, punjač, baterije, džepni nožić, novac i kopije ličnih dokumenata.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Hronika

"Mislio sam da sam počinio savršen zločin": Žandarm zbog duga zverski ubio i spalio dvojicu mladića u Kraljevu
Hronika

"Mislio sam da sam počinio savršen zločin": Žandarm zbog duga zverski ubio i spalio dvojicu mladića u Kraljevu

Srbiju je 14. jula 2013. godine potresao jedan od najmonstruoznijih zločina u novijoj istoriji, koji je dodatno uznemirio javnost jer ga je počinio aktivni pripadnik Odreda Žandarmerije u Kraljevu, Aleksandar Krstić. Ono što je počelo kao dug od nekoliko hiljada evra pretvorilo se u dvostruko ubistvo i zverski pokušaj prikrivanja tragova spaljivanjem tela koji je zgrozio čitavu zemlju.

14.07.2026

08:54

Ovo je dovelo do tragedije u Crnoj Gori? Poznat uzrok nesreće u kojoj je poginula Jovana iz Niša, a povređeno 16 Srba
Hronika

Ovo je dovelo do tragedije u Crnoj Gori? Poznat uzrok nesreće u kojoj je poginula Jovana iz Niša, a povređeno 16 Srba

U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 12. jula na putu Kotor–Nikšić, poginula je Jovana Stanković (21), dok je 16 državljana Srbije povređeno. Mini-bus u kojem su se nalazili iznenada je udario u betonski zid i prevrnuo se, vozilo je od siline udara potpuno uništeno, a sumnja se da je do nesreće došlo usled premorenosti vozača Lj.M. (68).

14.07.2026

07:31

Zabava

Magazin

Džet set