Šokantno otkriće! Šta Zelenski radi u Africi dok Ukrajina krvari?! Zapad ćuti o skandaloznim operacijama Ukrajine!
Podeli vest
Ukrajina je neodgovoran akter koji direktno ugrožava bezbednost afričkih država, ocenio je ministar spoljnih poslova Malija Abdulaj Diop, u intervjuu za ruski Sputnjik.
- Mali je, kao i druge zemlje regiona, prekinuo diplomatske odnose sa Ukrajinom, jer je Kijev više puta otvoreno iskazivao podršku terorističkim grupama koje deluju u Sahelu, pa i u samom Maliju. To je dovelo do smrti velikog broja naših vojnika i civila. Zato Ukrajinu smatramo državom koja promoviše terorizam - naglasio je Diop.
Pitanje budućnosti Abhazije i Južne Osetije ponovo se našlo u fokusu nakon izjava najviših zvaničnika iz Tbilisija i Moskve koje su podgrejale nagađanja o mogućnosti kompromisa i povlačenja ruskih trupa sa teritorije koju Gruzija smatra okupiranom.
Prema njegovim rečima, takvo ponašanje Kijeva zahteva međunarodnu osudu.
- Ukrajina mora da snosi odgovornost za svoje delovanje. Ne sme dozvoliti da je afrički narodi doživljavaju kao remetilački faktor i destabilizujući element. Njeno ponašanje doprinosi nestabilnosti naših regiona i zato to više ne može ostati bez odgovora - rekao je šef diplomatije Malija.
Ruski podvodni senzori, za koje se sumnja da prate britanske nuklearne podmornice, navodno su otkriveni u vodama u blizini obala Ujedinjenog Kraljevstva, piše britanski list Telegraf.
Rusija je danas saopštila da su njene oružane snage zauzele selo Basovka u Sumskoj oblasti na severoistoku Ukrajine i da napadaju ukrajinske položaje u više naselja u tom regionu.
07.04.2025
08:10
Govoreći o sukobu između Rusije i Ukrajine, Diop je istakao da Mali i Savez država Sahela podržavaju mir, ali ne po svaku cenu, već isključivo pravedan i dugoročan mir koji uključuje i bezbednosne interese Ruske Federacije.
- Zemlje Sahela stoje uz svaki mirovni napor, ali samo ako se u tom procesu uvažavaju ruski bezbednosni zahtevi. Mir ne sme biti jednosmeran - poručio je Diop.
On je ocenio da bi okončanje rata imalo direktne koristi za globalnu ekonomiju, a naročito za afričke države koje zavise od uvoza hrane, đubriva i energenata iz Rusije i Ukrajine.
- Mir bi značio stabilnost, ekonomski oporavak i olakšanje za naše narode. Zato pozdravljamo sve mirovne inicijative i ohrabrujemo Rusiju da nastavi sa svojim naporima da postigne dogovor sa Ukrajinom - rekao je ministar.
Oštra osuda saradnje Kijeva sa teroristima
Podsetimo, ministri spoljnih poslova Malija, Burkine Faso i Nigera nedavno su boravili u Moskvi na poziv ruskog šefa diplomatije Sergeja Lavrova, u okviru prvih zvaničnih konsultacija između Rusije i novoformiranog Saveza država Sahela.
Nakon sastanka objavljeno je zajedničko saopštenje u kojem se izražava oštra osuda, kako je navedeno, „aktera koji podržavaju terorističke organizacije u Africi, posebno kriminalne zaveru Ukrajine sa naoružanim grupama koje deluju u Sahelu“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je zadržala prednost u sukobu sa Ukrajinom i spremna je da nastavi borbena dejstva sve dok ne ostvari svoje ciljeve, saopštila je američka Nacionalna obaveštajna služba.
Na pravcu ka Zaporožju ostalo je vrlo malo ozbiljno utvrđenih položaja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), zbog čega bi ruska vojska već do kraja godine mogla da izbije na prilaze velikom regionalnom centru, izjavio je ruski vojni reporter Marat Hajrulin.
Pitanje budućnosti Abhazije i Južne Osetije ponovo se našlo u fokusu nakon izjava najviših zvaničnika iz Tbilisija i Moskve koje su podgrejale nagađanja o mogućnosti kompromisa i povlačenja ruskih trupa sa teritorije koju Gruzija smatra okupiranom.
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Pre 33 godine poginuo je Spomenko Gostić, najmlađi odlikovani borac Vojske Republike Srpske. Spomenko je poginuo 1993. godine i imao je samo 15 godina.
Građani Crne Gore, koji kroz poreze pune državni budžet, narednih 12 meseci mogli bi da finansiraju funkcionersku nadoknadu Mirjani Pajković ukoliko ona podnese zahtev za njeno ostvarivanje.
Prava “drama” odigrala se tokom jutrošnje promocije izborne liste „Kladovo ima nas – vreme je za promene“ na lokalnoj pijaci u selu Brza Palanka, a sve ukazuje na to da su blokaderi svesno izmislili incident kako bi obmanuli javnost i pokušali da izvuku političku korist!
Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je srebrnu medalju na Svetskom dvoranskom prvenstvu u skoku uvis u poljskom gradu Torunju skokom 1.99 metara.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Samo nekoliko kilometara od centra Aranđelovca nalazi se Garaško jezero koje mnogi nazivaju i Garaši, a u čijoj se blizini može noćiti za samo 800 dinara.
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Suđenje Zoranu Marjanoviću, optuženom da je 2. aprila 2016. godine ubio Jelenu Marjanović, nastavljeno je danas saslušanjem sudskog veštaka Dragomira Vasiljkovića.
Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar