• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: informer.rs

27.04.2025

10:31

TRAMP ODBIO PUTINOV ZAHTEV! U Moskvu upravo stigle najgore vesti: Ceo svet strepi i čeka odluku ruskog predsednika!

Shutterstock/EPA

Vesti

TRAMP ODBIO PUTINOV ZAHTEV! U Moskvu upravo stigle najgore vesti: Ceo svet strepi i čeka odluku ruskog predsednika!

Podeli vest

Bela kuća odbila je da podrži zahtev Rusije da se Ukrajina povuče sa teritorije četiri oblasti koje je predsednik Vladimir Putin proglasio anektiranim, prenosi „Njujork tajms“.

Američki zvaničnici ocenjuju ove zahteve kao „nerazumne i neostvarive“, naglašavajući da neće prihvatiti bilo kakve sporazume koji ograničavaju vojnu moć Ukrajine ili priznaju rusku kontrolu nad okupiranim teritorijama.

Moskva insistira na predaji teritorija

Kremlj je krajem 2022. godine, nakon spornih referenduma, jednostrano proglasio aneksiju Donjecke, Luganske, Zaporoške i Hersonske oblasti. Iako je Moskva te oblasti unela u svoj ustav, Rusija ne kontroliše čitave teritorije, već ukupno oko 20% Ukrajine.

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov potvrdio je u intervjuu za „Le Point“ da ciljevi ruske „specijalne operacije“ ostaju nepromenjeni.

SAD traže zamrzavanje fronta, ali odbacuju potpise na kapitulaciju

Prema „Njujork tajmsu“, administracija Donalda Trampa stavila je do znanja ukrajinskoj strani da je spremna da podrži zamrzavanje trenutnih linija fronta. Međutim, zvaničnici su naglasili da neće podržati ruske maksimalističke zahteve, niti priznanje kontrole nad svim okupiranim teritorijama.

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i dalje odbacuje bilo kakvu mogućnost teritorijalnih ustupaka, posebno kada je reč o Krimu.

Rusija odbija primirje i pojačava napade

Dok Ukrajina i dalje poziva na potpun prekid vatre, Rusija je odbila američki predlog za tridesetodnevno primirje, zahtevajući potpuno obustavljanje zapadne vojne pomoći Kijevu. U međuvremenu, Moskva je pojačala udare na ukrajinsku civilnu infrastrukturu, uključujući napad 25. aprila u kojem je poginulo 12, a ranjeno 87 ljudi.

Sastanak ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i Donalda Trampa 26. aprila u Vatikanu ocenjen je kao „produktivni pokušaj nastavka dijaloga“, uz podršku evropskih posrednika.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Svesrpski sabor učvrstio jedinstvo Srbije i Republike Srpske: Važan sastanak u Banjaluci
Politika

Svesrpski sabor učvrstio jedinstvo Srbije i Republike Srpske: Važan sastanak u Banjaluci

Ministar bez portfelja u Vladi Republike Srbije, Đorđe Milićević, zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom, boravio je u Banjaluci, gde se sastao sa Predsednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom, ministrom za evropske integracije i međunarodnu saradnju u Vladi Republike Srpske Zlatanom Klokićem i ministrom energetike i rudarstva u Vladi Republike Petrom Đokićem, u cilju jačanja saradnje i unapređenja odnosa između Srbije i Republike Srpske, u skladu sa zaključcima Svesrpskog sabora održanog u Beogradu 2024 . godine.

24.05.2025

17:58

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set