"Hitno napustite Rusiju!" Građanima stiglo uznemirujuće upozorenje - nešto opasno se sprema
Podeli vest
Poljsko ministarstvo spoljnih poslova izdalo je hitnu preporuku svojim građanima da napuste teritoriju Rusije čim pre, navodeći pogoršanu bezbednosnu situaciju i sve ograničenije mogućnosti pružanja konzularne pomoći.
„Preporučujemo svim državljanima Poljske koji se nalaze na teritoriji Ruske Federacije da što pre napuste zemlju koristeći bilo koje dostupno komercijalno ili privatno prevozno sredstvo, osim ukoliko njihove životne, porodične ili profesionalne okolnosti zahtevaju ostanak“, navodi se u saopštenju koje prenosi portal Moskov tajms.
Komandant ukrajinske objedinjene jurišne brigade „Ljutj“, potpukovnik Maksim Kazban, poginuo je danas u saobraćajnoj nesreći na teritoriji Donjecke Narodne Republike koja se nalazi pod kontrolom Kijeva, saopštio je načelnik Nacionalne policije Ukrajine Ivan Vigovski.
Raspoređivanje američkog nuklearnog oružja u Velikoj Britaniji onemogućava održavanje samita „nuklearne petorke“ i dodatno destabilizuje međunarodnu bezbednosnu arhitekturu, upozorio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
23.07.2025
07:10
Ograničeni kapaciteti ambasade, opasnost za poljske državljane
Takođe se podseća na brojne praktične prepreke: ukidanje direktnih letova između Poljske i Rusije, nefunkcionisanje međunarodnih platnih kartica na teritoriji Rusije, i mogućnost da ruske bezbednosne službe legitimišu i pretresu bilo koga na ulici, uključujući i pregled mobilnih telefona.
Kremlj ne deli stav Azerbejdžana u vezi sa sukobom u Ukrajini, ali se nada da to neslaganje neće omesti napore ka obnovi bilateralnih odnosa, izjavio je portparol ruskog predsedništva Dmitrij Peskov. On je dodao da Moskva želi da prevaziđe trenutne tenzije u odnosima sa Bakuom.
Upozorenje za Poljake sa dvojnim državljanstvom: Rizik od mobilizacije
Posebno je istaknuto da poljski državljani koji poseduju i rusko državljanstvo – što je čest slučaj kod građana sa porodičnim vezama u Rusiji – u toj zemlji bivaju tretirani isključivo kao ruski državljani.
„To konkretno znači da takva lica mogu biti podložna obaveznoj mobilizaciji. U slučaju iznenadnog pogoršanja bezbednosne situacije, zatvaranja granica ili drugih vanrednih okolnosti, evakuacija bi mogla biti znatno otežana, pa čak i nemoguća“, upozorava se u saopštenju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar spoljnih poslova Poljske Radoslav Sikorski izjavio je da bi navodni tajni razgovori između Sjedinjenih Američkih Država i Rusije o mogućem dogovoru u vezi sa Ukrajinom mogli imati „dalekosežne i opasne posledice“.
Konflikt u Ukrajini, koji traje skoro četiri godine, u poslednje vreme je eskalirao, međutim, za rat sa Rusijom niko nije spreman, osim Finske, piše komentator Monda Silvi Kaufman.
Komandant ukrajinske objedinjene jurišne brigade „Ljutj“, potpukovnik Maksim Kazban, poginuo je danas u saobraćajnoj nesreći na teritoriji Donjecke Narodne Republike koja se nalazi pod kontrolom Kijeva, saopštio je načelnik Nacionalne policije Ukrajine Ivan Vigovski.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Manastir Gornjak je jedan od najlepših manastira u istočnoj Srbiji, a mnogi vernici dolaze baš u ovu svetinju zbog brojih legendi koje su nastale o njoj tokom istorije.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar