(FOTO) Putin doneo odluku! Ovo će uraditi nakon sastanka sa Trampom: Iznenadni potez ruskog lidera
Podeli vest
Ruski predsednik Vladimir Putin planira da, posle samita sa aktuelnim predsednikom SAD Donaldom Trampom na Aljasci, položi cveće na groblje sovjetskih pilota, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Prema najavi, Putin i Tramp će najpre održati sastanak nasamo, a potom razgovore uz učešće delegacija. Samit bi, kako je rekao pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov, trebalo da počne oko 21.30 po srednjeevropskom vremenu, dok je Bela kuća objavila da je početak u 21.00 po srednjeevropskom vremenu. Domaćin susreta je Enkoridž na Aljasci.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski oštro je reagovao na nove ruske udare širom zemlje, koji su se dogodili upravo u trenutku dok američki predsednik Donald Tramp putuje na sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom na Aljasci, prenosi agencija Rojters.
Dok ruski predsednik Vladimir Putin leti ka Aljasci na istorijski samit sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, Oružane snage Ukrajine oglasile su se saopštenjem da je Pokrovsk očišćen od neprijateljskih grupa i pojedinačnih ruskih vojnika.
15.08.2025
19:06
Centralna tema razgovora biće rešavanje ukrajinske krize i mogućnost definisanja okvirnog plana daljih pregovora.
Simbolika posete i fokus na Ukrajini
Planirano polaganje cveća na groblju sovjetskih pilota uklapa se u simboliku poslednjih dana: tokom boravka u Magadanu, Putin je položio cveće na memorijal „Herojima AlSiba”, posvećen vazdušnoj ruti Aljaska–Sibir iz Drugog svetskog rata, koja je predstavljala most saradnje između SSSR-a i SAD u okviru lend-liza.
Uoči samita, ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poručio je da očekuje da susret u Enkoridžu otvori realan put ka „pravednom miru” i da Kijev računa na jasnu podršku Vašingtona.
- Došlo je vreme da se ovaj rat završi, a konkretne korake mora da preduzme Rusija - saopštio je Zelenski.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov ne smatra da se može govoriti o mogućem krahu NATO u kontekstu nesuglasica između Vašingtona i evropskih saveznika, prenose RIA Novosti.
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac obrušio se svim silama na Pokret slobodnih građana (PSG), na čijem je čelu okoreli opozicionar Pavle Grbović.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je izjavu zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva da su fabrike dronova po Evropi legitimne ruske mete.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
Subotica i njeni građani s ponosom se sećaju dr Artura Munka, jednog od spasilaca putnika čuvenog "Titanika", koji je potonuo na današmji dan pre 114 godina.
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
Šef dela balkanskog kartela, Nenad Vinčić, u čijem je lokalu u Barseloni u utorak oko 16 časova ranjen "škaljarac", Krsto Vujić, godinama je važio za visokopozicioniranog člana narko-kartela, s obzirom na to da se njegovo ime često spominjalo u policijskim izveštajima.
Pripadnici albanske kriminalne bande osuđeni su na zatvor u Velikoj Britaniji zbog više desetina provala i krađe imovine vredne više od milion funti, ili oko 1,1 miliona evra.
Husein Čokić, najstariji bosanskohercegovački glumac, preminuo je juče, 14. aprila, u 96. godini u Puli, ostavivši za sobom bogatu i značajnu umetničku karijeru.
Pevačica Marija Mara Stojanović progovorila je o odnosu koji je imala sa Sašom Popovićem, i toples fotografijama zbog kojih je gotovo izbačena iz Granda.
Otac učesnice rijalitija "Elita" Maje Marinković Radomir Marinković Taki otvoreno je govorio o ćerkinom emotivnom životu, ali i starleti Staniji Dobrojević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar