Američki predsednik Donald Tramp ponovo se pohvalio svojim „mirovnim dostignućima“, uoči današnjih pregovora o Ukrajini koje mnogi vide kao prelomne.
- Tačno znam šta radim - poručio je Tramp na društvenim mrežama, dodajući da ga mediji i dalje napadaju uprkos, kako tvrdi, velikim uspesima.
- Rešio sam šest ratova za šest meseci, od kojih je jedan pretio nuklearnom katastrofom. Ipak, moram da čitam Volstrit žurnal i mnoge druge koji zaista nemaju pojma, a govore da sve radim pogrešno u vezi sa rusko-ukrajinskom zbrkom - napisao je Tramp.
Istovremeno, ponovo je optužio predsednika Džoa Bajdena za izbijanje rata u Ukrajini, iako je ofanzivu pokrenula Rusija pod vođstvom Vladimira Putina.
- Sve su to isti ljudi koji su tvrdili da Bajden zna šta radi. Pogledajte gde nas je doveo! Da nije bilo Bajdena, rata nikada ne bi bilo - zaključio je Tramp.
Predsednici SAD i Ukrajine Donald Tramp, Volodimir Zelenski i čelnici EU sastali su se u ponedeljak u Vašingtonu kako bi pokušali da reše sudbinu Ukrajine i okončaju rat sa Rusijom.
Rejting američkog predsednika Donalda Trampa porastao je nakon sastanka sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom, a više od polovine američkih birača (54 odsto) podržava učinke njegovog rada, navodi se u anketi koju je sprovela američka agencija za istraživanje javnog mnjenja "Insajder Advantidž".
Evropski lideri su u panici nakon samita ruskog i američkog predsednika na Aljasci, o čemu svedoči njihova namera da prate Vladimira Zelenskog u Vašington, piše list Gardijan.
Pred očima sveta formira se nova podela uticaja između najvećih sila, dok Evropska unija sve češće ostaje van ključnih razgovora o bezbednosti, ekonomiji i budućnosti Ukrajine, piše Njuzvik.
Ukrajina se sve otvorenije priprema za nastavak rata bez ranijeg nivoa američke podrške, nakon što je administracija Donalda Trampa drastično smanjila pomoć Kijevu, piše Njujork tajms.
Američki predsednik Donald Tramp stiže u Peking u sredu uveče, gde ga očekuju razgovori sa kineskim predsednikom Si Đinpingom o trgovini, investicijama, Iranu, Rusiji i Tajvanu, saopštila je portparolka Bele kuće Karolin Levit.
Primirje između Rusije i Ukrajine moglo bi da traje duže od prvobitno dogovorenog roka, nagovestio je američki predsednik Donald Tramp, poručujući da bi takav rasplet bio pozitivan korak.
Telefonski razgovor Vladimira Putina i Donalda Trampa uprkos oštrim međusobnim porukama, nagoveštava da se pregovori kreću ka konkretnijem dogovoru o Ukrajini, ocenio je bivši pukovnik američke vojske Lorens B. Vilkerson.
Vašington je upozorio evropske saveznike da bi isporuke američkog oružja Ukrajini, uključujući raketne sisteme HIMARS i NASAMS, mogle da budu odložene zbog iscrpljivanja zaliha tokom rata sa Iranom.
Planirana poseta specijalnih predstavnika Sjedinjenih Američkih Država Stiva Vitkofa i Džareda Kušnera Kijevu odložena je na neodređeno vreme zbog izostanka napretka u pregovorima o Ukrajini i preusmeravanja pažnje Vašingtona na krizu oko Irana, piše Kijev indipendent.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trebalo bi da bude oprezniji zbog nezadovoljstva u Ukrajini i mogućnosti incidenata sličnih pucnjavi koja se dogodila tokom večere kojoj je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, ocenio je kiparski novinar Aleks Hristoforu.
Belorusija je spremna za veliki sporazum sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali taj dogovor mora da uvaži interese obe zemlje, izjavio je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednici SAD i Ukrajine Donald Tramp, Volodimir Zelenski i čelnici EU sastali su se u ponedeljak u Vašingtonu kako bi pokušali da reše sudbinu Ukrajine i okončaju rat sa Rusijom.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar