Tramp potvrdio: Ne brinite, trećeg svetskog rata neće biti!
Podeli vest
Planeta se više ne kreće u pravcu trećeg svetskog rata, saopštio je predsednik SAD Donald Tramp u intervjuu novinaru Marku Levinu.
Govoreći o sukobu u Ukrajini, on je istakao da se za vreme administracije prethodnog predsednika SAD Džozefa Bajdena situacija samo pogoršavala.
„Mislim da je sve vodilo ka Trećem svetskom ratu, ali sada toga više neće biti. To je dobra vest. Više ne morate da brinete o tome“, rekao je Tramp.
Posle sastanka ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i američkog predsednika Donalda Trampa, Kina je ponovila svoj stav o političkom rešenju rata u Ukrajini, naglasivši kako podržava sve napore usmerene na uspostavljanje trajnog mira.
Koalicija onih koji žele rat sa Rusijom nije uspela da nadmudri američkog predsednika Donalda Trampa na njegovom terenu, izjavio je danas zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, komentarišući pregovore o Ukrajini u Vašingtonu.
19.08.2025
11:47
„Videćemo kako će se proces rešavanja krize odvijati. Ali sve je išlo ka trećem svetskom ratu. To je najstrašnije što se dešavalo u pogledu vojnih konflikata, od Drugog svetskog rata“, dodao je on.
Predsednik SAD, nakon susreta sa predsednicima Rusije i Ukrajine, Vladimirom Putinom i Volodimirom Zelenskim, želi da proceni mogućnost dijaloga između njih bez svog prisustva.
„Imao sam veoma uspešan sastanak sa predsednikom Putinom. Imao sam veoma uspešan sastanak sa predsednikom Zelenskim. I sada sam pomislio da bi bilo bolje ako bi se oni sastali bez mene, samo da vidimo, hoću da vidim šta će se dogoditi“, rekao je on.
Premijerka Italije Đorđa Meloni neobično se ponašala tokom govora nemačkog kancelara Fridriha Merca na početku javnog dela sastanka američkog predsednika Donalda Trampa sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim i evropskim liderima.
Ruski predsednik Vladimir Putin prekinuo je tradiciju putovanja u inostranstvo sopstvenim automobilom prešavši u limuzinu američkog predsednika Donalda Trampa na Aljasci, objavio je američki list „Vol strit žurnal“ (WSJ).
16.08.2025
21:30
Tramp je dodao da će se, ukoliko bude potrebno, pridružiti Putinu i Zelenskom kako bi stranama pomogao da postignu sporazum.
„Znate, između njih postoje teški, veoma loši, veoma loši odnosi. I sada ćemo videti kako će im ići, a ako bude potrebno, a verovatno će biti, onda ću doći i moći da dovedem stvar do kraja“, naglasio je Tramp.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Miroslav BAJIC
pre 3 meseca
NE brinemo, Donalde! POSLJEDNJI Americki PREDSJEDNIK!!!!!!
'Nostradamus' 21. vijeka!
Predsednik Rusije Vladimir Putin prvi put je javno govorio o susretu sa američkom delegacijom, ocenjujući da je sastanak bio „koristan“ i „apsolutno neophodan“.
Ukrajinski novinar Dmitro Svjatnenko, reporter televizije TSN, objavio je snimak na svom Jutjub kanalu tvrdeći da je u Parizu naišao na Elizavetu Krivonogih – navodnu ćerku ruskog predsednika Vladimira Putina.
Posle sastanka ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i američkog predsednika Donalda Trampa, Kina je ponovila svoj stav o političkom rešenju rata u Ukrajini, naglasivši kako podržava sve napore usmerene na uspostavljanje trajnog mira.
Oštra oružana konfrontacija izbila je 3. decembra uveče u blizini Kijeva, kada su se operativci Glavne uprave za obaveštajne poslove Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR) sukobili sa pripadnicima regularne ukrajinske vojske.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
U obraćanju građanima predsednik Srbije Aelksandar Vučić osvrnuo se i na održane izbore u Mionici, Negotinu i Sečnju i govorio o regularnosti održanih izbora.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Početkom decembra Srbi obično nagrnu na kupovinu novogodšinje dekoracije, pa su i ove godine velike gužve, a u nekim prodavnicama verovali ili ne, za jelke se prave i rezervacije.
Iz Narodne banke Srbije rekli su da raspolažu svim potrebnim instrumentima kako bi obezbedili stabilnost i sigurnost domaćeg finansijskog sistema, pa istakli kako neće dozvoliti da on bude ugrožen, zbog aktuelne situacije sa NIS-om.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Policija u Beogradu, UKP, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Lazarevcu, uhapsili su D.S.C. (30) iz Nigerije i M.D. (42) zbog sumnje da su izvršili prevaru na društvenoj mreži TikTok.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar