Snimak koji se pojavio na društvenim mrežama prikazuje haotične scene tokom protesta protiv američke imigracione službe ICE u Los Anđelesu, gde je grupa maskiranih demonstranata uznemiravala i zastrašivala novinarku lokalne televizije dok je pokušavala da izveštava sa terena.
Na video-zapisu vidi se kako se demonstranti okupljaju oko novinarke, dok se ona nalazi iza policijskih barikada i pokušava da obavi reporterski posao. U isto vreme, pojedini učesnici protesta prilaze snimateljskoj ekipi, viču i pokušavaju da oštete novinarsku opremu, očigledno pogrešno poistovećujući lokalnu televiziju Foks 11 sa nacionalnim kanalom Foks njuz.
Prema snimku, nekoliko demonstranata pokušalo je da preseče kablove kamere, dok su drugi mobilnim telefonima snimali novinarku iz neposredne blizine, gurajući uređaje u njeno lice i dodatno pojačavajući pritisak.
Na licu mesta bilo je prisutno najmanje deset policajaca, opremljenih zaštitnim kacigama, pendrecima i puškama sa gumenim mecima. Dok su policijske snage održavale liniju razdvajanja, novinarka se povukla nekoliko koraka unazad kako bi izbegla direktan kontakt sa agresivnom grupom.
- Zašto Foks njuz ima poseban pristup - čuje se kako jedan od demonstranata viče, dok drugi upućuju uvrede i psovke novinarskoj ekipi.
U drugom delu snimka, dok reporterka pokušava da se dogovori sa snimateljem, masa viče:
- Marš odavde.
U jednom trenutku, dok prelazi sa jedne strane policijske linije na drugu, jedan od demonstranata dovikuje:
- Zašto im je dozvoljeno da se kreću tamo-vamo?
Neposredno nakon toga, prema snimku, nepoznata osoba oštrim predmetom seče kabl kamere, čime je ekipi onemogućeno normalno snimanje.
Uprkos okruženju, pretnjama i pokušajima sabotaže, novinarska ekipa ostala je smirena i profesionalna, ne ulazeći u rasprave sa demonstrantima i ne odgovarajući na provokacije, dok su nastavili da izveštavaju o dešavanjima na protestu.
Ruska vojska probila je granicu i započela napredovanje na novom sektoru fronta, nakon što su njene jedinice iz Belgorodske oblasti prešle državnu granicu i ušle na teritoriju Sumske oblasti, pokazuju dostupni terenski i analitički izveštaji.
Naoružani ljudi u vojnoj uniformi primećeni su na tankerima takozvane ruske „flote u senci“, saopštila je Ratna mornarica Švedske, upozoravajući na novi bezbednosni izazov u Baltičkom i Severnom moru.
Nakon što je Rusija privremeno obustavila napade na ukrajinsku energetsku mrežu do 1. februara, što je predstavljeno kao gest usmeren ka podršci mirovnim pregovorima i ublažavanju humanitarne krize usled ekstremne hladnoće, usledio je talas ponovljenih udara na ključne objekte i infrastrukturu širom Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruska vojska probila je granicu i započela napredovanje na novom sektoru fronta, nakon što su njene jedinice iz Belgorodske oblasti prešle državnu granicu i ušle na teritoriju Sumske oblasti, pokazuju dostupni terenski i analitički izveštaji.
Jedna obična prijava nestanka za 48 sati pretvorila se u pravu misteriju. Aleksandru Nešoviću Baji, poznatijem kao članu Kekine grupe, gubi se svaki trag u noći između utorka i srede, a istraga je dovela čak do hapšenja načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Jedan od ideologa blokadera, profesor Milo Lompar, danas je učestvovao na tribini u Kragujevcu, gde je doveo crnokapuljaše i jezive, suspektne likove s fantomkama da budu deo njegove lične garde, otkriva Informer.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jak pljusak zahvatio je večeras delove Beograda, a prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), nestabilno vreme očekuje se i u ostatku Srbije.
Mercedes je u Štutgartu osvežio S-klasu sa 2.700 promena kako bi zadržao tron luksuza. Nova limuzina stiže sa AI tehnologijom i moćnim hibridima za vrhunski komfor.
Nakon zime, mnoge radionice nude "prolećne preglede" automobila koji se često predstavljaju kao povoljni, ali se dešava da vozači na kraju plate visoke račune za dodatne usluge koje zapravo nisu ni bile potrebne.
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
Tokom dana došlo je do teške saobraćajne nezgode na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac kada je vozač putničkog automobila iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu i sleteo u kanal pored puta.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Pevač Sloba Vasić danas je sa odeljenja toksikologije VMA prebačen u Kliniku za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" jer mu se stanje naglo pogoršalo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar