Njegov otac zavio je Iran u crno, on je sada usred Mihnena uputio poruku Trampu: Vreme je...
Podeli vest
Reza Pahlavi, prognani sin poslednjeg iranskog šaha i diktatora Mohameda Reze Pahlavija, pozvao je američkog predsednika Donalda Trampa da pomogne iranskom narodu, rekevši da je "vreme da se okonča Islamska Republika".
- Predsedniče Trampe... Iranski narod vas je čuo kako kažete da pomoć stiže i veruju u vas. Pomozite im i istorija će vas svrstati ne samo uz iransku naciju, već i uz najveće heroje sveta -izjavio je Reza Pahlavi novinarima na marginama Minhenske bezbednosne konferencije.
Predsednik SAD Donald Tramp još nije odlučio da li će napasti Iran, ali razmatra više vojnih opcija, uključujući udare na nuklearne ciljeve i slanje američkih komandosa, prenosi Njujork tajms, pozivajući se na visoke američke zvaničnike.
Sjedinjene Američke Države donele su odluku da pošalju drugu udarnu grupu nosača aviona na Bliski istok, koju predvodi nosač USS Gerald R. Ford.
13.02.2026
20:00
Pahlavi je pozvao i narod u Iranu da nastavi proteste, prenosi Figaro.
- Vreme je da se okonča Islamska Republika. To je zahtev koji odjekuje nakon krvoprolića mojih sunarodnika, koji od nas ne traže da reformišemo režim, već da im pomognemo da ga sahrane - dodao je Pahlavi, iranski opozicionar koja živi u egzilu u Njujorku.
Najveći američki nosač aviona "Džerald R. Ford" biće poslat na Bliski istok iz Venecuele, preneo je danas Njujork tajms pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike.
Državna iranska televizija Ofogh emitovala je danas "listu za odstrel" sedam izraelskih zvaničnika, uključujući premijera Izraela Benjamina Netanijahua, uz prikaz njihovih lica na kojima se nalaze mete, javlja Tajms of Izrael.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je tokom večere sa holandskim kraljevskim parom u Beloj kući da želi brzo okončanje rata sa Iranom, ali bez popuštanja, već uz dodatno pojačavanje pritiska na Teheran, piše Vol strit džurnal.
Američki predsednik Donald Tramp zapretio je Velikoj Britaniji lošijim uslovima u trgovinskom sporazumu, izražavajući nezadovoljstvo zbog, kako smatra, nedovoljne britanske podrške ratu sa Iranom.
Američki predsednik Donald Tramp ponovo je uzburkao diplomatske vode svojom najnovijom izjavom za Njujork post, sugerišući da su na pomolu značajni događaji u odnosima između SAD i Irana.
Predsednik SAD Donald Tramp još nije odlučio da li će napasti Iran, ali razmatra više vojnih opcija, uključujući udare na nuklearne ciljeve i slanje američkih komandosa, prenosi Njujork tajms, pozivajući se na visoke američke zvaničnike.
Pobeda Petra Mađara dovešće do toga da Mađarska prestane da deluje kao suverena država i da se postepeno pretvori u vazala globalističkih struktura, ocenio je britanski analitičar Aleksandar Merkuris.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je blokaderski dvojac - Dejana Bodirogu i Vladana Đokića, koji su pokazali svoje prave namere i da im je fotelja jedini cilj.
Predsednik Švajcarske Gi Parmelin dolazi u Beograd u okviru istorijske posete Srbiji, prve takve još od 2008. godine. Njegovi razgovori sa predsednikom Aleksandrom Vučićem biće fokusirani na odnose između Beograda i Berna, ekonomsku saradnju, ali i pitanje Kosova.
Narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić uputio je čestitku sudiji Vrhovnog suda Miroljubu Tomiću, povodom izbora na funkciju predsednika Vrhovnog suda Srbije.
Produžetak operativne licence za nastavak rada Naftne industrije Srbije trebalo bi da od OFAK-a stigne do kraja dana, rekao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Sa više od 2,8 miliona prijavljenih E-građana, elektronska uprava u Srbiji jedan je od ključnih servisa za građane i privredu, a sada oni mogu i sami da predlože usluge koje bi želeli da im budu dostupne onlajn.
Tužilac Saša Ivanić izjavio je pred Specijalnim sudom u Beogradu da poruke sa Skaja koje su danas izvedene u sudnici dokazuju da su su pripadnici kriminalne grupe na čijem su čelu bili vođa kavačkog klana Radoje Zvicer, Veljko Belivuk i Darko Šarić 30. novembra 2019. došli do informacije da su škaljarci Igor Dedović i Stevan Stamatović u Grčkoj.
U organizaciji Konzulata Jamajke u prepunom Dorćol Platzu, a u prisustvu brojnih muzičara, medija i prijatelja benda, održana je promocija novog albuma, večitih mladića rok scene, YU Grupe, koji su na promociju stigli specijalnim “autobusom za raj”.
Svi ga pamte kao Burduša, romskog muzičara iz serije "Muzikanti". Malo ko zna da je Jovan diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju. Još manje ljudi zna zašto su oči ovog glumca večito delovale tužne.
U Salonu Muzeja grada Beograda večeras u 19 časova je otvaranje izložbe Mirsada Begića, pod nazivom - Između skulpture i slike: Unutrašnja struktura Begićeve umetnosti.
Tim američkih naučnika sa Stanford Univerziteta razvija "univerzalnu vakcinu" koja bi mogla da nas štiti od svih vrsta kašlja, prehlade, gripa, kao i od bakterijskih infekcija pluća.
Pevačica Lepa Lukić večeras održava prvi od dva rasprodata koncerta u beogradskom Sava Centru, a za ovu priliku pojavila se u glamuroznom izdanju koje je odmah privuklo pažnju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar