Evropa se suočava sa ozbiljnom energetskom krizom zbog rata u Iranu, koji je izbio nakon vojne operacije Sjedinjenih Američkih Država i Izraela protiv Teherana, upozorava Volstrit džornal.
Prema pisanju američkog lista, planovi evropskih zemalja da ubrzaju privredni rast mogli bi da ostanu samo na nivou političkih obećanja, jer rast cena energenata ponovo stavlja evropske ekonomije pod veliki pritisak.
Takav rast pokazuje da Evropa ulazi u period trajnog povećanja troškova energenata, dok nestabilnost na tržištu nafte i gasa dodatno pogoršava ekonomsku situaciju na kontinentu.
Novi energetski šok za evropsku ekonomiju
Volstrit džornal ocenjuje da je aktuelna situacija „gorko iznenađenje“ za Evropu, koja je tek nedavno počela da izlazi iz dugotrajnog perioda ekonomske stagnacije.
Umesto očekivanog ekonomskog oporavka i ubrzanja rasta, evropske zemlje sada se suočavaju sa novim talasom energetske krize, koji bi mogao ozbiljno da uspori razvoj privrede na celom kontinentu.
Iranske snage izvele su napad na američku vojnu bazu Viktorija, a prema navodima izvora iz Teherana projektili su pogodili cilj sa visokom preciznošću, izazvavši požar i velika razaranja na teritoriji vojnog objekta.
Sedamnaesti je dan sukoba između Sjedinjenih Američkih Država i Izraela sa jedne, i Irana sa druge strane, uz međusobne udare na Izrael, američke baze i druge ciljeve širom Bliskog istoka. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Izraelska vojska saopštila je da je tokom noći uništila avion koji je koristio vrhovni vođa Irana ajatolah Ali Hamnei na aerodromu Mehrabad u Teheranu.
Poslanici Evropskog parlamenta nisu uspeli da pronađu Iran na mapi sveta, što je izazvalo talas kritika u javnosti i pokrenulo skandal u Briselu, piše francuski list Parizijen.
Vrlo loša budućnost čeka NATO ukoliko članice Alijanse odbiju da pomognu Sjedinjenim Američkim Državama u obezbeđivanju plovidbe kroz Ormuski moreuz, upozorio je američki predsednik Donald Tramp.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iranske snage izvele su napad na američku vojnu bazu Viktorija, a prema navodima izvora iz Teherana projektili su pogodili cilj sa visokom preciznošću, izazvavši požar i velika razaranja na teritoriji vojnog objekta.
Rusija i Indija nastavljaju da produbljuju svoje strateško partnerstvo, a iz Moskve stižu poruke o visokom nivou međusobnog poverenja i saradnje. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov posebno je istakao ulogu indijskog premijera Narendre Modija.
Blokaderski mediji su još jednom iskoristili priliku da pokažu svoje licemerje i dvoličnost, ovoga puta tako što su na svim svojim medijima objavili da je odvođenje đaka na EXPO vid zloupotrebe dece.
Plan blokadera da se sruši Srbija, prizna nezavisnost lažne države Kosovo i srpski narod proglasi genocidnim, skovan je još pre tri godine, što je tada otvoreno priznala i blokaderska novinarka Danica Vučenić.
Ok, dobro je znati šta je tačno njihova 'studentsko-blokaderska' antipolitika. Da prebiju, linčuju, ubiju (zašto da ne?) sve političke protivnike, da ukinu Srpsku pravoslavnu crkvu, da priznaju lažnu državu Kosovo. Za ove tri, nesumnjivo, ključne tačke njihovog plana i programa saznali smo, evo, u prethodnih sedam dana.
Na prelazima Evzoni i Dojran jutros su zabeležene velike gužve i kolone na ulazu u Grčku, dok se na granicama u Srbiji saobraćaj odvija bez većih zadržavanja.
Manastir Beočin na Fruškoj gori vekovima privlači vernike koji pred čudotvornom ikonom Presvete Bogorodice traže utehu, zdravlje i pomoć u najtežim životnim trenucima.
U Srbiji će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima i malo toplije, a samo se u Vojvodini i u brdsko-planinskim predelima južne i istočne Srbije tek ponegde očekuje kratkotrajna kiša. Temperature od 9 do 26 stepeni.
Već dva dana učenici i roditelji OŠ "Tatomir Anđelić" u Mrčajevcima su uznemireni nakon događaja koji se u četvrtak odigrao u zgradi takozvane stare škole. Učenika sedmog razreda vršnjaci su seksualno uznemiravali za vreme nastave.
Dvojica mlađih muškaraca teško su povređena u saobraćajnoj nesreći koja se jutros oko 4 sata dogodila u Beogradskoj ulici, u kragujevačkom naselju Jabučar.
Osam osoba, a među njima i desetogodišnja devojčica, povređeni su u četiri saobraćajne nezgode koje su se u protekla 24 časa dogodile na području Niša.
Potpisivanjem ugovora vrednog 20 miliona dinara, Ministarstvo kulture je kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" omogućilo Apatinu izgradnju kompletnih instalacija i završne građevinsko-arhitektonske radove na Kući "Turski", odnosno budućem apatinskom muzeju.
Glumica Ivana Dudić ozbiljno je zabrinula sve svoje pratioce na društvenim mrežama kada je objavila fotografiju na kojoj se jasno vide jezive modrice i ogrebotine po celom licu.
Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.
Kada nemate mnogo vremena za sređivanje, viralni trik pravljenja lokni može vam pomoći da za samo nekoliko minuta napravite lepršave talase koji izgledaju kao da ste upravo izašli iz frizerskog salona.
Pisalo se da je košarkaš Miloš Teodosić navodno bio u vezi sa Jelisavetinom atraktivnom koleginicom Sofijom Rajović, a onda se ona oglasila i objasnila sve.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.