MAJK POMPEO MORA DA SVEDOČI O UBISTVU SULEJMANIJA, ako pokuša da izbegne biće "silom doveden" u Kongres SAD! SENAT ĆE ZABRANITI TRAMPU DA NAPADNE IRAN!
Podeli vest
Odbor za spoljne poslove Predstavničkog doma Kongresa SAD uputio je državnom sekretaru Majku Pompeu obavezujući (subpoena) poziv na saslušanje kako bi pružio informacije u vezi s naredbom predsednika Donalda Trampa da se u Iraku ubije visoki iranski general
Kako prenosi Rojters, predsedavajući Odbora, demokrata Eliot Engel, izjavio je da je javno saslušanje Pompea zakazao za 29. januar.
Iransko priznanje da je njihova vojska oborila ukrajinski avion u blizini Teherana je definitivni stav što se međunarodne diplomatije i medija tiče
17.01.2020
22:20
- Smatram da je Vaše svedočenje izuzetno važno i spreman sam da iskoristim sva legalna sredstva kako bih obezbedio vaše prisustvo - napisao je Engel u pismu Pompeu.
Odbor Predstavničkog doma za spoljne poslove, u kome demokrate imaju većinu, saopštio je da je pozvao Pompea da svedoči, pošto je više članova Kongresa, uključujući i neke Trampove republikance, tražilo od adminsitracije više informacija o ubistvu napadom drona iranskog generala Kasema Sulejmanija u Iraku.
Ovo je drugi put ovog meseca da Odbor poziva Pompea da svedoči. Prvo saslušanje bilo je zakazano za 14. januara, ali se državni sekretar nije pojavio.
Rojters podseća da bi nezavisno od početka suđenja za opoziv Trampa, Senat mogao već sledeće nedelje da se izjasni o rezoluciji kojom bi predsednik bio onemogućen da preduzima vojne akcije protiv Irana bez odobrenja Kongresa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Izjava političara Vladan Đokić za tajkunski "Radar" da je skrnavljenje Rektorata neprihvatljivo, izazvala je burne reakcije građana, jer kroz Đokićevu izjavu vidimo očigledan primer političkog licemerja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Targetiranje ministarke Jelene Žarić Kovačević, kao i vređanje i ponižavanje na vulgaran način putem društvenih mreža od strane neformalne grupe "Kvir zbor Beograda" prevazišlo je svaku granicu zdravog razuma.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Javno komunalno preduzeće "Parking servis" u Nišu tokom vaskršnjih praznika, od 10. do 13. aprila, neće kontrolisati ni naplaćivati parkiranje u zoniranim delovima grada.
Sveštenik Darko Perić (41), paroh u Pilici kod Zvornika 60 odsto jetre donirao je kolegi i prijatelju, svešteniku Bogdanu Stjepanoviću koji se suočio sa ozbiljnim zdravstvenim problemima koji su zahtevali hitnu transplantaciju.
U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje okrivljenim vlasnicima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu u kom je u januaru prošle godine buknuo jeziv požar i odneo živote.
Carinski službenici su na aerodromu Nikola Tesla, u saradnji sa policijom, sprečili jednog putnika da bez prijavljivanja u zemlju unese dva violončela, za koje se sumnja da su stara više od 150 godina.
Maskirani razbojnik oteo je jutros iz jedne pekare u strogom centru Kikinde kutiju sa dobrovoljnim prilozima, koji su bili namenjenim ugroženim srpskim porodicama na Kosovu i Metohiji.
Devojčica koja je pre godinu dana pronađena u teškom stanju na Paliluli, s ozbiljnim telesnim povredama, za koje se sumnja da su joj ih naneli majka Dejana S. i očuh Adam K. i dalje oporavlja od mnogobrojnih povreda koje je zadobila.
Za telo, koje je u oktobru 2023. godine, pronađeno zabetonirano u bunaru u selu Švrljige, kod Kosjerića, utvrđen je indetitet, ali nije utvrđeno kako je dospelo u Švrljige i način na koji je nastupila smrt.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Kaja Ostojić je otkrila da je želela da obradi pesmu "Samoodbrana" koju u originalu izvodi Romana Panić, ali da koleginica nije želela ni da čuje za to.
Nekadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović objavio je fotografiju sa voditeljkom Kristinom Spalević, koja ga je nedavno prijavila policiji i napustila stan u kom su živeli sa sinovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar