SAD tvrde da da bi Iran mogao da bude "na par nedelja" od posedovanja materijala za izradu nuklearne bombe i da to predstavlja opasnost po bezbednost sveta... Ne tako davno i Irak je iz Vašingtona optužen da ima oružje za masovno uništenje , da sarađuje sa teroristima... Irak je napadnut, a svaka sličnost sa aktuelnim pretnjama Teheranu je - namerna
Državni sekretar Entoni Blinken je izjavio da bi Iran mogao da bude "na par nedelja" od posedovanja materijala za izradu nuklearne bombe.
Nade u brzi povratak SAD-a Zajedničkom sveobuhvatnom planu akcije nuklearnog sporazuma propale su usled glasnih neslaganja između Teherana i Vašingtona oko toga koja strana bi prvo trebalo da popusti.
Iran kaže da SAD moraju ukloniti sve sankcije. SAD žele da se Islamska Republika vrati svojim obavezama prema nuklearnom sporazumu.
Iran će možda biti udaljen samo "nekoliko nedelja" od sakupljanja dovoljno uranijuma za izradu nuklearne bombe, rekao je državni sekretar Entoni Blinken. Blinken je to rekao u intervjuu za Andreu Mičel za "NBC News" objavljenom u ponedeljak.
Sekretar je ponovio da su SAD spremne da se vrate nuklearnom sporazumu JCPOA ukoliko i Iran to učini, i obećao da će raditi sa američkim saveznicima i partnerima na "dužem i jačem" sporazumu "koji uključuje i druga pitanja".
Dalje je rekao da američki državljani zatočeni u iranskim zatvorima "moraju biti pušteni", "bez obzira na bilo kakav dogovor".
U intervjuu, Blinken je nastavio da razgovara o pristupu Bajdenove administracije drugim protivnicima, zahtevajući da Rusija pusti pritvorenog opozicionog lidera Alekseja Navaljnog, napadajući i Kinu zbog "nedovoljnog dosega", dozvolivši inspektorima Svetske zdravstvene organizacije pristup Vuhanu i rekavši da bi SAD trebalo da otvore vrata stanovnicima Hong Konga koji su "žrtve represije kineskih vlasti".
Takođe je ukazao da će Vašington možda uvesti dodatne sankcije protiv Severne Koreje nakon sveobuhvatne revizije američke politike prema azijskoj naciji.
Podsetimo, Vašington je jasno poručio da neće dozvoliti Teheranu da proizvede nuklearno oružje!
U ne tako davnoj prošlosti iz SAD su stizale slične optužbe na račun Iraka, što je na kraju završilo napadom na ovu zemlju.
Glavni povod za rat bilo je navodno oružje za masovno uništenje koje je u posedovao irački diktator Sadam Husein, a koje američka vlada proglasila stvarnim i pretnjom po bezbednost SAD.
Drugi razlozi za rat bila je navodna saradnja Huseina i Al-Kaide u Iraku, ali na kraju niti jedan dokaz o ikakvoj saradnji između njih nije nikada pronađen, kao što nije pronađeno niti to navodno oružje za masovno uništenje.
Broj mrtvih u napadu SAD i njenih saveznika je nepoznat, procenjuje se da je stradalo čak milion ljudi!
Svaka sličnost sa aktuelnim pretnjama Teheranu je - namerna! Treba li da se svet sprema za veliki rat - ako bude samo do Amera- izvesno!
Iranski mediji su preneli da je zemlja započela obogaćivanje uranijuma na 20 odsto, sprovodeći tako najnovije odstupanje od uslova nuklearnog sporazuma iz 2015. godine. Teheran je počeo sa odstupanjem o odredbi sporazuma godinu dana nakon što su SAD prekršile sporazum i napustile ga
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iranski mediji su preneli da je zemlja započela obogaćivanje uranijuma na 20 odsto, sprovodeći tako najnovije odstupanje od uslova nuklearnog sporazuma iz 2015. godine. Teheran je počeo sa odstupanjem o odredbi sporazuma godinu dana nakon što su SAD prekršile sporazum i napustile ga
Udari na brodove koji se upućuju ka lukama Velike Odese sa teretom ukrajinskih oružanih snaga još uvek ne predstavljaju potpunu blokadu, kaže ruski vojni stručnjak i penzionisani kapetan prvog ranga Sergej Gorbačov.
Akademik za semafore, ideolog blokadera Dušan Teodorović tokom gostovanja na Novoj S žestoko se nalupetao o Kosovu i Metohiji, ali su njegove budalaština naišle na plodno tle među pojedinim strancima.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Država će nastaviti da jača preventivnu zdravstvenu zaštitu i da zdravstvene usluge približava građanima u ruralnim sredinama, poručio je državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek, nakon obilaska sela Vlase, udaljenog 25 kilometara od Vranja.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je u Šapcu preduzeće za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba sa invaliditetom "NOVITAS CONSULT".
Jedna obična rasprava oko mimoilaženja vozila u uskoj ulici, nažalost, pretvorila se u brutalni napad. Baranin A.K. (56) nedavno je teško povređen nakon što je, kako tvrdi, pokušao da trojici muškaraca pokaže kako da prođu ulicom. Ovaj incident samo je jedan u nizu primera u kojima su nesuglasice u saobraćaju umesto nekoliko reči u naletu njutnje završile fizičkim obračunom.
Na graničnom prelazu Batrovci, danas je uhapšen D.M. (47), zbog sumnje da je počinio ratni zločin protiv civilnog stanovništva 1999. godine na Kosovu i Metohiji i određen mu je pritvor do 30 dana
Dok su devedesetih bile statusni simboli i paravan za luksuz, žene mafijaša su postale ključne finansijske karike, a sve češće su primorane da sa optuženičke klupe dokazuju poreklo novca za svoje stanove, firme i račune.
Pevačica Katarina Didanović nalazi se trenutno na odmoru, gde sitno broji do porođaja a asada je podelila fotogradije koje otkrivaju njenu letnju idilu.
Voditelj televizije "Pink" Darko Tanasijević oglasio se povodom velikog požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, predeo za koji je emotivno vezan i gde je odrastao.
Pevačica Sandra Afrika objavila je na svom Instagramu slike na kojima se oprobala u vožnji daske za vodu, a njeno umeće palo je u drugi plan zbog njenih vrelih atributa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.