• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: SD/Mediji

01.02.2021

20:12

U UKRAJINI POČELA VAKCINACIJA SPUTNJIKOM V! KIJEV U ŠOKU, čekali su pomoć Zapada, ovi ih tretiraju kao da ne postoje... ZATO SU TU RUSI...

Vesti

U UKRAJINI POČELA VAKCINACIJA SPUTNJIKOM V! KIJEV U ŠOKU, čekali su pomoć Zapada, ovi ih tretiraju kao da ne postoje... ZATO SU TU RUSI...

Podeli vest

Ako postoji veliko moderno neprijateljstvo u ovo vreme, to je ono između Ukrajinaca i "baćuški", koje gori od 2014. godine i povratka Krima "kući", u Rusiju. Usledila je potom i pobuna Rusa na istoku Ukrajine, to je sukob koji i dalje tinja. Kako su sila, ali i pravda, na strani Rusije, Ukrajinci frustrirano mogu samo da preziru sve što im dolazi od velikog komšije, što oni i rade, bezuspešno se oslanjajući na gazde sa Zapada, koji im pružaju lažnu nadu da će im pomoći ako se budu borili sa Rusima

Te pomoći nema, ni u kom obliku, a danas aktuelna svetska tema broj 1 - vakcinacija protiv korona virusa, ovom prilikom dobija sasvim drugačije obrise. Zapadu, naime, ne samo što Ukrajina nije ni na kraj pameti kad je reč o vakcinaciji, nego ni sam nema dovoljno cepiva da pomogne sopstvenom stanovništvu. I, ko sad tu uskače u pomoć? Pa majčica Rusija!

Naime, u Ukrajini je počela vakcinacija ruskim Sputnjikom V, doduše na istoku zemlje, u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR).

- Danas u tri sata po moskovskom vremenu (jedan sat po srednjoevropskom) počela je vakcinacija protiv kovida-19 ruskom vakcinom - rekao je novinarima predstavnik pres-službe Ministarstva zdravlja DNR.

Prema njegovim rečima, u Donjecku se vakcinacija sprovodi u 17 ambulanti.

(VIDEO) UZBUNA U HRVATSKOJ ZBOG SRPSKIH DRONOVA! Šta radi naša Vlada, Beograd od Kine uzeo šest dronova, a od Turske očekuje isporuku "Bajraktara TB2"!

Ranije je lider DNR Denis Pušilin izjavio da je regionu isporučeno prvih nekoliko hiljada doza vakcine protiv korone. Takođe je saopštio da c´e primiti vakcinu.

U nedelju je vršilac dužnosti ministra zdravlja DNR Aleksandar Opriščenko precizirao da c´e vakcinacija stanovništva Sputnjikom V početi u ponedeljak, 1. februara.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Sneža

pre 5 godina

Baš me "čudi" što Ukrajincima nisu pomogli prijatelji sa zapada. Ukrajinci još nisu shvatili da je američka ljubav prema njima toliko velika, da ce ih obožavati sve do poslednjeg Ukrajinca. I sad im je dobra i ta "neprijateljska" vakcina.

sledeća vest

Politika

TV

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set