MERKEL I BAJDEN KRENULI NA PUTINA! Oštar zahtev Berlina i Vašingtona, svet čeka reakciju Moskve!
Podeli vest
Nemačka kancelarka Angela Merkel i predsednik SAD Džo Bajden pozvali su Rusiju da povuče trupe sa ukrajinske granice radi deeskalacije situacije u regionu, izjavio je danas portparol nemačke vlade Štefen Zajbert
Rusija i Ukrajina održale su u sredu istovremene vojne vežbe dok su ministri spoljnih poslova i odbrane NATO-a započeli hitne razgovore o nagomilavanju ruskih trupa u blizini ukrajinske granice, navodi Rojters.
Nemačka kancelarka Angela Merkel zahtevala je u telefonskom razgovoru sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom da Rusija smanji svoje nedavno nagomilane vojne trupe u blizini istočne Ukrajine, navodi se u saopštenju nemačke vlade
08.04.2021
15:52
Merkel i Bajden telefonom su razgovarali o najnovijim dešavanjima na istoku Ukrajine i pozvali Rusiju da izbegne svaku dalju eskalaciju.
„Kancelarka i predsednik složili su se da bi Rusija trebalo da smanji najnovije gomilanje trupa kako bi doprinela deeskalaciji situacije", rekao je Zajbert.
U Vašingtonu portparolka Bele kuće Džen Psaki rekla je da je Bajden razgovarao sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u utorak kako bi naglasio posledice ruskih aktivnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milan63
pre 4 godine
To što traže, po običaju licemerno, od Rusije prvo treba da upute Kijevu koji nagomilava trupe prema Donbasu. Rusija, siguran sam, neće dozvoliti masakriranje svojih sunarodnika u toj oblasti i zato preduzima preventivne mere odvraćanja. A kada čujemo Bajdena koji podržava teritorijalni integritet Ukrajine i huška Ukrajinu na rat, a razara teritorijalni integritet Srbije, preostaje mi samo da izgovorim psovku koju ne biste objavili.
Sjedinjene Američke Države u okviru bezbednosnih garancija za Kijev neće slati svoje trupe u Ukrajinu, ali bi mogle da koriste naoružanje raspoređeno na teritoriji NATO u slučaju kršenja primirja, piše britanski list Telegraf, pozivajući se na zvaničnike.
Nemački kancelar Fridrih Merc kritikovao je na stranačkom skupu bivšu kancelarku Angelu Merkel, upoređujući njenu politiku sa politikom britanskog premijera Nevila Čemberlena iz 1938. godine.
Nemačka kancelarka Angela Merkel zahtevala je u telefonskom razgovoru sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom da Rusija smanji svoje nedavno nagomilane vojne trupe u blizini istočne Ukrajine, navodi se u saopštenju nemačke vlade
Pakleni plan blokadera da izazovu haos širom Srbije, kroz najavljene proteste u više gradova i navodno "spontano" prikupljanje potpisa za izbore na više različitih lokacija, već na startu je doživeo potpuni debakl.
Ustavnom sudu danas su, kako saznajemo, podnete žalbe na nezakonita rešenja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića kojima je sam, bez odlučivanja Saveta kao kolegijalnog organa, u petak odbio prigovore izjavljene povodom tužilačkih izbora na kojima se biralo pet članova Saveta iz reda javnih tužilaca.
Danas kako su i najavili blokaderi skupljaju potpise podrške za izlazak na izbore koji nisu ni raspisani. U nedostatku ljudstva možemo primetiti da im ne manjka državne imovine.
Ugostitelj i alas Renato Grbić izjavio je danas, nakon što je 34. put sprečio nečije samoubistvo na Dunavu, da je svaki problem rešiv, pogotovo uz podršku prijatelja i porodice.
Dolazak ledenih zimskih dana mnoge vozače podseća na važnost pravilnog grejanja automobila, ali i održavanja temperature u istom koja treba biti od 19 do 22 stepena.
U poslednjoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" lekari su otvoreno i stručno govorili o menopauzi i perimenopauzi, temama koje i dalje prate brojni mitovi, iako imaju veliki uticaj na zdravlje i kvalitet života žena.
U svakom kraju postoji "ona jedna kuća" koja prva zasija pred Novu godinu , ali u komšiluku 17-godišnjeg Luke Žeravice iz Kikinde, svi znaju da to nije samo zbog lampica.
Tihomir Krstić (44) koji je juče brutalno nožem izbo baku pred unučetom na Novom Beogradu, uhapšen je danas u Rakovici, zahvaljujući brzoj i efikasnoj akciji beogradske policije.
Policiјski službenici PU za grad Beograd identifikovali su i uhapsili Tihomira Krstića (44) zbog postoјanja osnova sumnje da јe јuče u Novom Beogradu izvršio krivično delo teško ubistvo u pokušaјu nad šezdesetosmogodišnjom ženom.
Policija u Novom Sadu i Vrbasu uhapsila je L. N. (25) iz okoline Vrbasa i L. M. (18) iz Novog Sada, zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivično delo ubistvo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar