(VIDEO) SVET U ŠOKU, OBNOVLJENA AVGANISTANSKA VOJSKA KREĆE NA KABUL, ZBRISALA TALIBANE ZA SAMO TRI SATA! Šta se to dešava, ko vodi ove ljude?!
Podeli vest
Talibani, poslati da zauzmu teritorije van njihove kontrole, uspeli su da izdrže bitku samo tri sata
Nakon što je talibanski teroristički pokret najavio da će silom zauzeti još uvek nekontrolisana područja u severnom Avganistanu i tamo poslati veliki odred militanata, postalo je poznato da je obnovljenoj avganistanskoj vojsci potrebno samo tri sata da uništi teroriste.
Vladimir Putin kritikovao je danas SAD, kao i njihove saveznike zbog povlačenja trupa iz Avganistana, kako je Putin rekao, ostavili su zemlju u haosu i tako izazvali potencijalne bezbednosne pretnje za Rusiju i njene saveznike u centralnoj Aziji
24.08.2021
21:03
Izveštava se da je od hiljadu militanata 300 terorista ubijeno u roku od tri sata, dok je još dve stotine ranjeno, zbog čega su se talibani sramotno povukli.
Pod vođstvom vođe lokalnog otpora, Ahmada Massouda i Amrullah Saleha, u afganistanskoj provinciji Baghlan, organizovana je zaseda na putu talibanskog pokreta (organizacija je zabranjena u Rusiji).
Prema preliminarnim podacima, vojska otpora je ubila 300 militanata, rekla je novinarka BBC -a Ialda Hakim na svojoj stranici na Tvitteru.
- Najnovije informacije o otporu Talibanima: Talibani su upali u zasedu u provinciji Andarab Baghlan. Najmanje 300 talibanskih boraca je poginulo - napisala je Hakim.
Osim toga, novinarka je objavila fotografije talibana zarobljenih tokom zasede.
Za samo nedelju dana, talibanski teroristi izgubili su oko hiljadu ljudi u nekontrolisanim oblastima. Istovremeno je povređeno nekoliko stotina militanata, a da ne spominjemo činjenicu da su snage Severne alijanse uspele uništiti opremu i naoružanje džihadista.
Inspirisani lakim zauzimanjem Kabula, talibani su zaboravili da ne kontrolišu ceo Avganistan. Očigledno precenjujući svoju snagu, teroristi su pretrpeli najveće gubitke od početka ove godine, a očigledno je da je ovo tek početak.
Vojska Ahmada Massouda već dostiže 12 hiljada vojnika. To je znatno manje od broja militanata, ali zbog rascepkanosti ovih posljednjih na celoj teritoriji Avganistana, takve snage mogu lako da se presele u Kabul i ponovo ga zauzmu od militanata, napominju analitičari.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vladimir Putin kritikovao je danas SAD, kao i njihove saveznike zbog povlačenja trupa iz Avganistana, kako je Putin rekao, ostavili su zemlju u haosu i tako izazvali potencijalne bezbednosne pretnje za Rusiju i njene saveznike u centralnoj Aziji
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Prof. dr Milan Beslać istakao je za Informer TV, kako su pregovori o prodaji ruskog udela NIS-a u poodmakloj fazi, kao i da očekuje da će se uskoro znati ko kupuje akcije.
Opština Zemun, Hram Svetog oca Nikolaja i SVEBOR savez Beograda organizuju u ponedeljak, 19. januara, na Bogojavljenje, 29. plivanje za Časni krst, saopšteno je iz ove opštine.
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (32) za pokušaj teškog ubistva Ljube J. (71) 1.septembra 2025. godine na beogradskoj pijaci "Medaković 3". Ona je poslata Višem sudu na odluku o potvrđivanju, a okrivljeni se od hapšenja nalazi u pritvoru.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, presretačem su oko 11 časova u Inđiji zaustavili četrdesetčetvorogodišnjeg Z. M. koji se vozilom marke "audi" kretao brzinom od 189,2 kilometara na čas na državnom putu Novi Sad - Inđija gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, u saradnji sa pripadnicima Regionalnog centra granične policiјe, uhapsili su Z. B. (25), A. A. (27) i K. H. (25), državljane Avganistana, zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i kriјumčarenje ljudi.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar