ONI PRETE TUŽBOM predsedniku Amerike! Vaš plan je KATASTROFA!
Podeli vest
Republički državni tužioci iz 24 države zapretili su tužbom protiv predsednika SAD, i to ako bajdenova obaveza vakcinisanja stupi na snagu, saopštili su u utorak tužioci
Na čelu sa državnim tužiocem Južne Karoline Alanom Vilsonom, svi tužioci tvrde da je mandat predsednika Amerike za vakcinu nezakonit i da će izbaciti Amerikance iz radne snage.
Američki predsednik Džo Bajden u četvrtak je kritikovao Amerikance koji se protive vakcinaciji, objavivši nove mere koje predviđaju obaveznu vakcinaciju za većinu federalnih službenika i vakcinaciju ili redovno testiranje za sve zaposlene u kompanijama sa više od 100 zaposlenih
10.09.2021
10:08
Bajdenova naredba nalaže da kompanije sa više od 100 zaposlenih zahtevaju od svojih radnika da budu vakcinisani protiv korone ili da se podvrgavaju nedeljnim testovima na koronu.
- Vaš plan je katastrofalan i kontraproduktivan - napisala je grupa u pismu.
- Ako vaša administracija ne promeni svoj kurs, dole potpisani državni tužioci će tražiti sve dostupne pravne mogućnosti da vas smatraju odgovornim i da poštuju vladavinu prava - rekli su oni.
- Vaša obaveza vakcinisanja ne predstavlja samo pretnju individualnoj slobodi, već katastrofu javnog zdravlja koja će raseliti ugrožene radnike i pogoršati krizu osoblja u bolnicama širom zemlje, sa ozbiljnim posljedicama za sve Amerikance - nastavlja se u pismu.
Foto: AP/Photo
Autori pisma nastavili su da tvrde da će mandat Bajdena povećati skepticizam prema vakcinama u Americi slanjem poruke da nevakcinisani Amerikanci predstavljaju pretnju za vakcinisane Amerikance. Predsednik SAD i medicinski stručnjaci više puta su govorili javnosti da se vakcinisane osobe suočavaju sa "izuzetno niskim" šansama da se teško razbole od korone, prenosi Dejli Koler.
Administracija predsednika Amerika dala je kompanijama rok do 22. novembra da vakcinišu svoje zaposlene ili počnu nedeljno testiranje. Osim 24 skupštine, Republički nacionalni komitet je takođe zapretio pravnom akcijom ako Bajdenov mandat stupi na snagu.
Foto: Shutterstock
Kompletan spisak država uključuje Alabamu, Aljasku, Arizonu, Arkanzas, Floridu, Džordžiju, Indijanu, Kanzas, Kentaki, Luizijanu, Misisipi, Misuri, Montanu, Nebrasku, Nju Hempšir, Severnu Dakotu, Ohajo, Oklahomu, Južnu Karolinu, Južnu Dakotu, Teksas, Juta, Zapadna Virdžinija i Vajoming.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
deda
pre 4 godine
Polse mi pametni Srbi, kazemo da Amerika nije demokratski uredjena Drzava.
Američki predsednik Džo Bajden u četvrtak je kritikovao Amerikance koji se protive vakcinaciji, objavivši nove mere koje predviđaju obaveznu vakcinaciju za većinu federalnih službenika i vakcinaciju ili redovno testiranje za sve zaposlene u kompanijama sa više od 100 zaposlenih
Žaklina Tatalović, tajkunska novinarka antisrpske televizije N1, uhvaćena je u laži koja je izazvala skandal godine u našoj zemlji, a sada cure nove informacije o ovom slučaju koji je teško racionalno objasniti i koji bukvalno postaje gigaskandal.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović našla se usred skandala kada je otkriveno da se lažno predstavalja kao unuka pokojnog akadermika Nikole Hajdina. A sada su društvene mreže preplavljene raznim duhovitim slikama i komentarima na ovu temu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Nacionalnom dnevniku na televiziji Ping, gde je govorio o svim najvažnijim temama u zemlji, ali i u svetu, a između ostalog komentarisao i blokadere i njihovu bolesnu mržnju, pri čemu je spomenuo i monstruozne napade na članove njegove porodice.
Lider Srpske napredne stranke Miloš Vučević oglasio se na društvenoj mreži Iks, poručivši da se Srbija zalaže za mir, ali da mora biti spremna da zaštiti svoju državu i narod u svakom trenutku.
Firma "Gigs Tix," koja je godinama imala jednu od ključnih uloga u distribuciji ulaznica za najveće muzičke događaje u Srbiji, među njima i EXIT festival, nedavno je promenila vlasničku strukturu i svoju firmu, verovali ili ne, prodala Ustašama!
U Beogaradu je uhapšen crnogorski državljanin Bojan Stanojević (37) sa falisfikovanim dokumentima, a za koga se sumnja da je pripadnik slovenačke ćelije organizovane kriminalne grupe, poznate kao "vračarci".
Policija u Beogradu, PS Novi Beograd, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsila je J. K. (44) i M. P. (21), zbog sumnje da su prodavale opojne droge.
Premijera treće sezone serije "Kuća zmaja" ("House of the Dragon") zakazana je za 22. jun na HBO Max striming platformi, dok će se istog dana u 21.00 sat emitovati i na HBO kanalu.
Ako živite sa mačkom, verovatno ste već videli kako stvari misteriozno završavaju na podu. Iako deluje kao nestašluk, to ponašanje ima sasvim logično objašnjenje.
Pojavljivanje Melanije Tramp u Beloj kući izazvalo je buru komentara, ali ne zbog samog događaja već zbog njenog izgleda, posebno jagodica koje su mnogima zapale za oko.
Voditeljka Nina Radulović podelila je na svom Instagram profilu emotivan trenutak sa sinom Lavom, kojeg je dobila u braku sa glumcem Branislavom Lečićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar