BUGARI SE PREPALI, 'NIKAKO NE SMEMO DA ZARATIMO S RUSIJOM'! Svilenski pozvao Sofiju da se uzme u pamet i po svaku cenu izbegne vojni angažman pod okriljem NATO!
Bugarski bataljon koji treba da bude deo odbrambene strategije NATO ne treba da učestuje ni u kakvim borbenim aktivnostima na teritoriji Rusije i Ukrajine u slučaju eventualnog konflikta između te dve zemlje, uveren je predsednik parlamentarne grupe Bugarske socijalističke partije Georgi Svilenski
„Naša zemlja ne treba da učestvuje u eventualnim borbenim dejstvima na teritoriji Rusije i Ukrajine jer Bugarska ima prijateljske odnose sa Rusijom. Bugarska ne treba da postane strana u konfliktu. Naprotiv, treba da doprinesemo tome da se konflikt razreši diplomatskim putem, pregovorima“, rekao je Svilenski za bTV.
U slučaju konflikta, Bugarska bi trpela veliku štetu po pitanju gasa i turista, dodao je on.
Podsetimo, ministar odbrane Stefan Janev ranije je rekao da je Bugarska kao članica NATO spremna da formira specijalnu jedinicu, ali da nju treba da čine pre svega bugarski vojnici, a potom je objasnio da bi deo jedinice mogli da budu i američki vojnici zbog deficita u naoružanju i snagama.
Nuklearne elektrane grade komšije Mađari i Bugari. U Nemačkoj su početkom 2022. zatvorene tri nuklearke, a do kraja 2022. se definitno prestaje sa korišćenjem nuklearne energije. Istovremeno, Francuska je odlučila da do 2050, izgradi još šest nuklearki. Treba li i da Srbija gradi nuklearke i da tako reši problem nedostatka električne energije. Koliko je ta tehnologija sigurna
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nuklearne elektrane grade komšije Mađari i Bugari. U Nemačkoj su početkom 2022. zatvorene tri nuklearke, a do kraja 2022. se definitno prestaje sa korišćenjem nuklearne energije. Istovremeno, Francuska je odlučila da do 2050, izgradi još šest nuklearki. Treba li i da Srbija gradi nuklearke i da tako reši problem nedostatka električne energije. Koliko je ta tehnologija sigurna
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Miloš Parandilović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i čelnik stranke Novo lice Srbije, napio se k'o letva na jednoj svadbi u Priboju, pa u tako vidno alkoholisanom stanju seo u automobil i odvezao se, saznaje Informer.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Ako želite da znate kako nešto funkcioniše u avionu, pitajte stjuardesu. One već dovoljno dugo lete da znaju sve trikove i savete koji olakšavaju ovo iskustvo.
OpenAI navodno predstavlja "Dreaming V3" kao novu verziju sistema memorije za ChatGPT, koja bi trebalo da omogući da razgovori budu mnogo prilagođeniji svakom korisniku.
Meri Filips, poznata šminkerka mnogih slavnih dama, otkrila je trik koji pomaže da lice izgleda sveže i prirodno, a šminka ostane postojana od jutra do večeri.
Grčka već godinama važi za omiljenu letnju destinaciju srpskih turista, a posebno se izdvaja Halkidiki. Pet je razloga zašto Srbi već godinama biraju ovu destinaciju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.