• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/ria.ru

04.03.2022

10:04

ŽESTOKA REAKCIJA RUSKE AMBASADE U SAD! Moskva preko ovog neće preći, traži HITNO OBJAŠNJENJE I OSUDU izjave senatora Grejema!

Vesti

ŽESTOKA REAKCIJA RUSKE AMBASADE U SAD! Moskva preko ovog neće preći, traži HITNO OBJAŠNJENJE I OSUDU izjave senatora Grejema!

Podeli vest

Ruska ambasada zahtevala da SAD zvanično objasne i osude izjavu senatora Lindzija Grejema o ruskom predsedniku Vladimiru Putinu

„Tražimo zvanično objašnjenje i oštru osudu zločinačkih izjava ovog Amerikanca“, saopštila je ambasada na Fejsbuku.

Prema rečima ambasadora Anatolija Antonova, Grejemova izjava je neprihvatljiva i nečuvena.

„Stepen rusofobije i mržnje u Sjedinjenim Državama prema Rusiji je van skale. Nemoguće je poverovati da bi senator zemlje koja svoje moralne vrednosti propoveda kao „zvezda vodilja“ celog čovečanstva mogao sebi da priušti da poziva na terorizam kao način da se postignu ciljevi Vašingtona u međunarodnoj areni“, rekao je ambasador.

Antonov je dodao da se plaši za sudbinu SAD, na čijem su čelu "tako neodgovorni i neprofesionalni političari".

Republikanski senator Lindzi Grejem rekao je da će osoba koja "ukloni ovog tipa (sa nagoveštajam na ruskog predsednika Vladimira Putina ) učiniti veliku uslugu zemlji i svetu".

Senator je na Tviteru pitao "da li ima Bruta ili Klausa Štaufenberga u Rusija – istorijske ličnosti poznate po umešanosti u pokušaje atentata na Gaja Julija Cezara i Adolfa Hitlera.

Situaciju u Ukrajini možete pratiti iz minuta u minut u blogu na našem portalu klikom OVDE.

BONUS VIDEO:



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set