Odlikovani borbeni veteran, amerilki pukovnik Daglas Mekgregor, izjavio je za Foks televiziju da je najbolje da se Ukrajina i Rusija same dogovore i reše konflikt
04.03.2022
11:54
Očigledno ukazujući na uticaj sankcija koje su uvele SAD i njihovi zapadni saveznici povodom ruske vojne operacije, Putin je obećao da će Moskva ispuniti svoje ekonomske obaveze prema drugim državama.
„Ako neko ne želi da sarađuje sa nama, mi ćemo svejedno sve te zadatke koji stoje iznad nas rešiti. Mi ćemo pobediti jer stičemo nove kompetencije“, naglasio je on.
Inače, Putin je danas učestvovao na manifestaciji podizanja zastave na feribotu „Maršal Rokosovski“. Ovaj brod će saobraćati na relaciji Ust Luga – Baltijsk. Podsećanja radi, luka Ust Luga nalazi se u Lenjingradskoj oblasti na obali Baltičkog mora, dok se Baltijsk nalazi u Kalinjingradskoj oblasti.
Situaciju u Ukrajini možete pratiti iz minuta u minut u blogu na našem portalu klikom OVDE.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Moskva je povukla potez koji Zapad više ne može da ignoriše: ruski predsednik Vladimir Putin jasno je stavio do znanja da Rusija nema nameru da napadne NATO.
Komandant Ruskog dobrovoljačkog korpusa (RDK) Denis Kapustin ubijen je tokom borbene misije na frontu u Zaporožju, u noći između 26. i 27. decembra, saopštila je njegova jedinica. Prema prvim informacijama, Kapustin je stradao od posledica udara FPV drona.
Predsednik Rusije Vladimir Putin i premijer Mađarske Viktor Orban biće pozvani da prisustvuju ceremoniji izlivanja prvog betona za nuklearnu elektranu Pakš 2 u Mađarskoj, koja je planirana za početak februara, izjavio je generalni direktor Rosatoma Aleksej Lihačov.
Odlikovani borbeni veteran, amerilki pukovnik Daglas Mekgregor, izjavio je za Foks televiziju da je najbolje da se Ukrajina i Rusija same dogovore i reše konflikt
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Blokaderski novinar iz Novog Sada, Žarko Bogosavljević, koji je mesecima unazad sa svojim istomišljenicima učestvovao u rušenju Srbije, juče je u srcu tog grada doživeo fijasko kakav nije mogao ni da sanja.
Bivši predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac po svoj prilici vrlo je nezadovoljan zašto ta partije nije bila deo takozvane pro-EU opozicije koja je nedavno formiralan nekakav savez.
Informer je došao do prepiski blokadera iz viber grupe "Zbor Južni Telep" po kojima se vidi da su se zgubidani iz Novog Sada potpuno raspali, a u kojoj meri su zaratili i koliko se međusobno ne podnose svedoče optužbe za prevare, zloupotrebe, laži...
Ministar kulture Nikola Selaković pozvao je Srbe i Srpkinje na Kosovu i Metohiji da 28. decembra izađu na pokrajinske izbore i daju svoj glas Srpskoj listi.
Pokušaj sprovođenja obojene revolucije u Srbiji nije bio ni spontan, ni slučajan događaj. To je bila ciljana operacija čiji je jedini smisao bio da se sruši nezavisna, suverena i samostalna politika Srbije, politika čiji je idejni tvorac Aleksandar Vučić, politika koja ne kleči, ne moli i ne pristaje da Srbija bude bilo čija kolonija.
Obraćajući se javnosti sa Banjice, nakon polaganja kamena temeljca za novi Generalštab, predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozitivno se izrazio o kampanji "od vrata do vrata" koju su najavili blokaderi.
Penzije u Srbiji su od 1. decembra veće za 12,2 odsto, a naši najstariji sugrađani, prema najavi predsednika Srbije Aleksandra Vučića, dobiće uvećanja primanja pre Badnjeg dana.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina i Božić su sve bliži, a ako ste već okitili jelku ili planirate uskoro, imamo sjajnu vest - jedan ukras se vraća u velikom stilu. Reč je o mašnama - prelepim detaljima koji svakoj dekoraciji daju završni pečat.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar