Ukrajina treba sama da odluči da li će postati kandidat za stupanje u Alijansu ili će se pridržavati neutralnog statusa, a tu odluku još nije donela, izjavio je generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg
- Poštujemo sve odluke suverene i nezavisne nacije, nezavisno od toga da li će ona podneti svoju kandidaturu za članstvo ili ne. Ukrajina takođe sama treba donese odluku o svom eventualnom neutralnom statusu. Ali ću napomenuti da se za sada ne radi o donetoj odluci, već o nameri - napomenuo je Stoltenberg u intervjuu za francuski list „Mond“.
On je pozvao na suzdržanu procenu rezultata pregovora delegacija Rusije i Ukrajine u Istanbulu.
- Hajde da nastavimo da budemo oprezni u proceni nekih zauzetih stavova - odgovorio je Stoltenberg na pitanje o želji Moskve da usredsredi svoje napore na Donbas.
Rusija je potcenila mogućnosti ukrajinskog otpora, precenivši sopstvene snage, smatra šef NATO-a.
- Time se objašnjavaju obaveze da revidira svoje planove u skladu sa razvojem sukoba - dodao je.
Ranije je ukrajinski lider Vladimir Zelenski izjavio je da je došlo vreme da prizna da Ukrajina neće postati članica NATO-a. U pregovorima sa Rusijom razgovara se i o neutralnom statusu Ukrajine.
Podsetimo, juče je održana nova runda rusko-ukrajinskih pregovora, ovog puta u Istanbulu.
Foto: Tanjug/AP
Šef ruske delegacije na pregovorima sa Kijevom Vladimir Medinski izjavio je da su razgovori bili konstruktivni. On je naveo da Rusija čini dva poteza u pravcu deeskalacije situacije kao znak dobre volje prema Ukrajini – drastično smanjenje borbenih aktivnosti u pravcu Kijeva i Černigova i mogućnost susreta predsednika Vladimira Putina i Vladimira Zelenskog prilikom parafiranja mirovnog sporazuma.
Sa svoje strane, Rusija je, prema rečima Medinskog, dobila pisane predloge Ukrajine koji potvrđuju njenu težnju ka neutralnom i nenuklearnom statusu. Što se tiče predloga Ukrajine o sistemu garancija bezbednosti koje traži Kijev, on predviđa da se garancije ne odnose na teritoriju Krima i Donbasa, što, u suštini, pokazuje da Kijev odustaje da ih vrati vojnim putem, objasnio je on.
BONUS VIDEO:
Situaciju u Ukrajini možete pratiti iz minuta u minut u blogu na našem portalu klikom OVDE.
Dosadašnji finansijski sistem neće opstati, previše su se iskompromitovali njegovi bivši garanti. Nastupa era regionalnih valuta, izjavio je zamenik predsednika Saveta za bezbednost Rusije Dmitrij Medvedev
Dok se borbe u Ukrajini nastavljaju bez radikalnih pomeranja na većem delu linije fronta, u zapadnim vojnim i obaveštajnim krugovima sve češće se postavlja ključno pitanje: zbog čega Rusija, uprkos očiglednim i ogromnim vojnim resursima, ne pokušava da izvede mnogo širu i masovniju ofanzivu?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dosadašnji finansijski sistem neće opstati, previše su se iskompromitovali njegovi bivši garanti. Nastupa era regionalnih valuta, izjavio je zamenik predsednika Saveta za bezbednost Rusije Dmitrij Medvedev
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Na tajkunskim televizijama N1 i Nova S emitovane su nove brutalne laži i izmišljotine! Dok iz dana u dan pokušavaju da narodu podvale laži o navodnom korišćenju zvučnog topa prizor iz njihovih emisija postaje sve tragičniji.
Da mržnja prema sopstvenom narodu nema dna, potvrdio je ideolog blokadera Slobodan Stupar! On je uporedio sopstveni narod sa nehigijenskim beskućnicima koji uništavaju sve pred sobom.
Marija Vasić, bivša žena Nenada Čanka, političarka u pokušaju koja je izvređala većinu građana Srbije nazivajući ih fetišistima - brutalno je udarila na celokupan naš medij i Kolegijum, ne štedeći ni stotine hiljada gledalaca koji nas svakodnevno prate!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, odgovarajući na pitanje novinarke Informera o licenci NIS-a i optimizmu direktora "Srbijagasa" Dušana Bajatovića, da nije optimista po tom pitanju, ističući da će država učiniti sve što je u njenoj moći.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na većini graničnih prelaza ovog jutra potpuni je kolaps, a prema rečima putnika čeka se i više od 3 sata. Zbog radova, saobračaj ka Gradini je obustavljen, što stvara dodatne kolone i kolaps.
Afrička kuga svinja ne jenjava u Mačvi. U domaćinstvu Miloša Petrovića u Maloj Vranjskoj registrovan je poslednji u nizu slučajeva zaraze svinja ovim virusom.
Direktor "Srbijagasa" Dušan Bajatović izjavio je da očekuje novo produženje licencī koje se odnose na rad Naftne industrije Srbije (NIS) i pregovore sa mađarskim MOL-om, ali je upozorio da će država morati da reaguje ukoliko ne bude dogovora.
Višestruki šampion Srbije u bilijaru Goran Mladenović Grga (60) poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče na magistralnom putu Niš - Priština, u selu Visoka kod Kuršumlije.
U Batlavksom jezeru između varošica Orlane i Batlava kod Prištine u nedelju u posle podnevnim satima pronađeno je telo stranog državljanina, saopštila je tamošnja policija.
Muškarac koji je u četvrtak u novozagrebačkoj Ulici Siget opljačkao benzinsku pumpu, a zatim i obližnji salon, zaposlen je kao savetnik u Hrvatskoj narodnoj banci (HNB), objavio je RTL pozivajući se na anonimne izvore.
Tela Slavoljuba Mladenovića (47) i njegove nevenčane supruge Brankice Anđelković (41) iz Vranjske Banje u naselju Ćosiki, pronađena su pre šest godina koliko traje i potraga za njihovim ubicom.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Iako većina pasa ubod komarca podnese bez većih posledica, jedan ubod zaraženog insekta može dovesti do ozbiljne bolesti koja dugo prolazi bez simptoma.
Ljuta hrana često je na lošem glasu kada je reč o zdravlju želuca. Ipak, stručnjaci upozoravaju da ono što mnogi smatraju uzrokom čira zapravo nije glavni krivac.
Pravilno pranje borovnica važno je za očuvanje zdravlja i bezbednosti pri konzumiranju. Saznajte najefikasnije načine da ih očistite i uklonite ostatke pesticida, nečistoće i potencijalno štetne bakterije.
Pevačica Elena Kitić ponovo je privukla veliku pažnju javnosti i izazvala lavinu komentara na društvenim mrežama kada je pozirala u gaćicama i bez brushaltera.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.