NATO JAČA NA RUSKIM GRANICAMA, A MOSKVA NE MOŽE NIŠTA JER JE ZAOKUPLJENA RATOM U UKRAJINI?! ALI KADA BI SE ŠALILI! Medvedev brutalan, REAKCIJE ĆE BITI...
Predsednik Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev ne miruje. Posle jučerašnje provokacije sa mapom gde se vidi Ukrajina u mnogo manjem obimu, samo sa glavnim gradom Kijevom, oglasio se i povodom Finske i Švedske i njihovog ulaska u NATO
Medvedev je rekao da rusko-finski i rusko-švedski odnosi zbog odluke tih zemalja da uđu u NATO podležu reviziji. Medvedev je dodao i da će Rusija simetrično odgovoriti na proširenje vojne infrastrukture Severnoatlantske alijanse na račun ovih zemalja.
- Što se tiče naše reakcije na pristupanje navedenih zemalja NATO-u, onda će, kako je rekao predsednik naše zemlje, ova reakcija biti simetrična - naglasio je Medvedev posle sastanka o ojačavanju bezbednosti Rusije u severozapadnom pravcu.
Odgovor će biti „neophodan i dovoljan“
Prema Medvedevu, pristupanje Finske i Švedske alijansi ne doprinosi jačanju bezbednosti u regionu, već, naprotiv, stvara napetost.
Kako je primetio zamenik predsednika Saveta bezbednosti, Finska i Švedska „mogu da izaberu drugačiji put kretanja unutar Severnoatlantske alijanse: ili umeren, ili mogu potpuno da otvore kapiju i odluče da stvore baze na svojoj teritoriji“.
- To zavisi od samih zemalja. I naši koraci biće preduzeti u odnosu na njihove - rekao je Medvedev, a citira TASS .
U svakom slučaju, Rusija će moći da obezbedi svoju sigurnost
U julu 2022, Finska i Švedska su potpisale sporazume o pridruživanju u NATO. Nakon toga počela je procedura ratifikacije protokola od 30 zemalja članica. Neke zemlje su ih već ratifikovale. Turska se protivi pristupanju Finske i Švedske alijansi.
Nemačka će 1. oktobra početi da naplaćuje planiranu naknadu za gas svim potrošačima kako bi pomogla dobavljačima da se izbore sa rastućim uvoznim cenama gasa
Švedska je podigla borbene avione Gripen zbog ruskih vojnih letelica iznad Baltika, dok je Velika Britanija istog dana presrela tanker iz ruske „flote iz senke“ u Lamanšu, pokazujući da se pritisak na Moskvu sve više širi od neba do mora.
Švedski Odbor za odbranu upozorio je u novom izveštaju da bi vojni sukob Rusije i NATO-a mogao da počne „relativno uskoro“, ukoliko Moskva proceni da su politički uslovi za takav potez povoljni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemačka će 1. oktobra početi da naplaćuje planiranu naknadu za gas svim potrošačima kako bi pomogla dobavljačima da se izbore sa rastućim uvoznim cenama gasa
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, na osnovu svih relevantnih pokazatelja, zaključuje da je Zdravko Ponoš namerno izneo laž o tome da je zvučni top upotrebljen.
Članovi DS traže da se njihova stranka oslobodi od "Šabačkog klana" i priključi se Platformi za evropsku Srbiju, ili se podeli na dva dela i demokratski deo se priključi Platformi za ES.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
U naredna dva sata u zapadnoj, centralnoj i jugozapadnoj Srbiji mestimično se očekuje kiša, dok će na jugoistoku zemlje pasti lokalno izraženiji pljuskovi sa grmljavinom, glasi najnovije hitno upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Ekstremni vreli talas koji je krajem juna zahvatio Francusku privremeno je smanjio prisustvo komaraca. Stručnjaci upozoravaju da oni nisu nestali, već su se usled visokih temperatura privremeno povukli u zaklon.
Početak jula obeležiće svežije i kišovitije vreme, a onda stiže novi toplotni talas i merenja do 45 stepeni, otkriva meteorolog Ivan Ristić u najnovijoj vremenskoj prognozi za jul.
Devojka S. K. (19) brzom akcijom policije uhapšena je zbog sumnje da je noćas oko 2 sata u Bulevaru kralja Aleksandra nožem nanela povrede Lj. G. (47).
Pripadnici Žandarmerije pronašli su danas telo Bogana T. (23) koji je nestao juče u reci Drini kod Lešnice, nakon intenzivne potrage koja je trajala od trenutka prijave njegovog nestanka.
Napad nožem koji se dogodio noćas oko 2 sata ujutru u Bulevaru kralja Aleksandra na Zvezdari dobio je novi obrt, nakon što je ćerka povređenog Lj. G. (47), koja je bila svedok krvavog obračuna, iznela tvrdnje o identitetu žena koje su, kako se sumnja, učestvovale u napadu.
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Gingam sitne kockice ponovo su u centru pažnje modne scene, jer u isto vreme bude nostalgiju, osvežavaju izgled i daju svakoj kombinaciji dozu jednostavne elegancije.
Amanda Nikol je osvojila društvene mreže, a zahvaljujući bujnim oblinama, smelim modnim izdanjima i maštovitim transformacijama danas je prati više od osam miliona ljudi.
Pevačica Anica Milenković oktrila je da je u jednom periodu došla do 115 kilograma zbog veoma teškog perioda, te je priznala da je tražila spas u hrani.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.