• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/sputnjik

03.09.2022

11:12

ŠTA SADA?! SEVERNI TOK NE MOŽE DA NASTAVI SA RADOM!

Reuters

Vesti

ŠTA SADA?! SEVERNI TOK NE MOŽE DA NASTAVI SA RADOM!

Podeli vest

Gasovod „Severni tok“, nakon trodnevne obustave zbog planskog tehničkog remonta, ne može da nastavi s radom, navodi se u saopštenju „Gasproma“ i operatera za transport gasa

Istovremeno se navodi da se isporuke ruskog gasa preko Ukrajine očekuju na nivou prethodnih dana.
„Gasprom“ isporučuje gas u Evropu preko Ukrajine u obimu od 42,7 miliona kubika dnevno preko stanice „Sudža“. Od maja su isporuke na nivou od 40 do 42 miliona kubika. Ukrajinska strana je odbila zahtev „Gasproma“ za pumpanje gasa preko merne stanice „Sohranovka“.

Tranzitna linija preko Ukrajine ostaje jedina ruta za isporuke ruskog gasa u zemlje zapadne i centralne Evrope. Isporuke gasa „Turskim tokom“ i „Plavim tokom“ predviđene su za Tursku i zemlje južne i jugoistočne Evrope.

Ruska kompanija „Gasprom“ juče je saopštila da „Severni tok“, koji je ranije obustavio isporuke gasa od 31. avgusta do 2. septembra zbog planskog održavanja, ne može da nastavi sa radom zbog curenja ulja na jedinom agregatu koji je u funkciji „Trent 60“. Predstavnik nemačke kompanije „Simens enerdži“ rekao je Sputnjiku da ne smatraju da postoji tehnički razlog za obustavu rada gasovoda.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Žigolo

pre 3 godine

Leleeeee ala će da lete glave po Evropi ... Predviđam da će do kraja godine a verovatno već za mesec ili dva EU političari moliti Rusiju da im proda i gas i naftu i ugalj i tražiti puštanje u rad gasovoda Severni tok 2 - živi bili pa videli. O građanskim protestima i nemirima širom EU da ne govorimo ... Korumpirane bitange koje su sve radile u korist i za interese Amerike a na štetu sopstvenih građana biće najurene svi do jednog.

sledeća vest

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Uhapšen muškarac zbog smrti lovca kod Zrenjanina
Hronika

Uhapšen muškarac zbog smrti lovca kod Zrenjanina

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.

27.12.2025

22:05

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set