• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

02.10.2022

09:15

BIVŠI AMERIČKI MINISTAR ODBRANE: SAD ili Velika Britanija bi mogle da stoje iza eksplozija na gasovodima "Severni tok"!

Reuters

Vesti

BIVŠI AMERIČKI MINISTAR ODBRANE: SAD ili Velika Britanija bi mogle da stoje iza eksplozija na gasovodima "Severni tok"!

Podeli vest

Sjedinjene Američke Države ili Velika Britanija bi mogle stajati iza eksplozija na gasovodima "Severni tok" i "Severni tok 2", smatra bivši savetnik ministra odbrane u administraciji bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa, pukovnik u penziji Daglas Mekgregor

- Pogledajmo, koje su zemlje imale mogućnost da to urade. U pitanju su Kraljevska mornarica (Velike Britanije) i američka mornarica. Čini mi se da je to sasvim očigledno - naglasio je Mekgregor u intervjuu voditelju podkasta Judging Freedom, Endrjuu Napolitanu.

Istovremeno je podsetio na objavu bivšeg ministra spoljnih poslova Poljske (2007-2014), poslanika u Evropskom parlamentu Radoslava Sikorskog, koji se na tviteru zahvalio Sjedinjenim Državama što su nanele štetu gasovodu Severni tok.

Bivši savetnik šefa Pentagona nazvao je apsurdnim spekulacije da bi Rusija mogla da stoji iza kvara na gasovodima.

- Rusi to nisu uradili - naglasio je on, napominjući i da je umešanost Nemačke u incident „malo verovatna“.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Luka

pre 3 godine

A što treba puno nagađati,kad činjenice potvrđuju slijedeće.U teritorijalne vode Danske i Švedske smeju uploviti samo njihovi brodovi ili brodovi kojima oni dozvole ,odnosno NATO i njihovih prijatelja .Rusi im sigurno nisu prijatelji.I sve je jasno.Ova nagađanja služe zapadnim političarima i medijima ,da se posljedice sabotaže razvodne i sabotaža prepusti zaboravu.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set