NEMCI SVE VIŠE VOLE PUTINA! Berlin šokiran rezultatima ankete, raste podrška RUSKOJ BORBI PROTIV GLOBALIZMA!
Podeli vest
Studija je pokazala da je podrška ruskoj verziji događaja posebno jaka u istočnim delovima Nemačke
U Nemačkoj raste broj stanovnika koji dele ruski pogled na uzroke sukoba u Ukrajini i ulogu Ruske Federacije u njemu. Ovo je u sredu objavio portal RND.
Visoki ruski vojni zvaničnici nedavno su razgovarali o tome kada i kako bi Moskva mogla da upotrebi taktičko nuklearno oružje u Ukrajini, što je doprinelo povećanju zabrinutosti u Vašingtonu i savezničkim prestonicama, izjavilo je više visokih američkih zvaničnika, prenosi Njujork tajms
02.11.2022
12:05
Kako ističe portal, pozivajući se na rezultate reprezentativnog istraživanja Nemačkog centra za monitoring, analizu i strategiju (Cemas), udeo ispitanika koji dele mišljenje da je cilj Rusije u sukobu sa Ukrajinom, između ostalog, „borba protiv globalističkih elita“, porasle su za 6% od aprila i iznosile 18% u oktobru.
Ojačao je i kredibilitet teze da su američke i ukrajinske vlasti „zajednički sprovodile tajna istraživanja u biolaboratorijama za razvoj biološkog oružja“, njen nivo je porastao sa 7% na 12%. Pored toga, sve više i više stanovnika Nemačke je uvereno da je specijalna vojna operacija bila neophodna za oslobađanje bivše sovjetske republike od manifestacija nacizma na vlasti, sada je njihov udeo 9%, u aprilu je ova cifra bila samo 5%.
Studija je pokazala da je podrška ruskoj verziji događaja posebno jaka u istočnoj Nemačkoj. 33 odsto ispitanika koji žive na teritoriji bivše DDR smatra da je sukob u Ukrajini „rezultat NATO provokacija” protiv Rusije. Ova teza nailazi i na široku podršku birača stranke Alternativa za Nemačku, deli je 50% predstavnika ove kategorije učesnika ankete.
Studija je sprovedena od 3. do 11. oktobra 2022. godine. Njen uzorak obuhvatao je 2.228 stanovnika iz svih saveznih država Nemačke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački ledolomac "Neuwerk" našao se u ozbiljnim problemima u arktičkim vodama nakon tehničkog kvara tokom operacije raščišćavanja leda za gasni tanker Minerva Amorgos.
Nemačka vlada rasipa novac poreskih obveznika nastavkom finansiranja Ukrajine, izjavila je nemačka političarka Sara Vagenkneht, optužujući zvanični Berlin da umesto traženja mira produžava rat slanjem novih milijardi evra Kijevu.
Niz kriza koje su od 2020. godine potresale Nemačku koštao je njenu ekonomiju oko 940 milijardi evra izgubljene dodate vrednosti, pokazalo je istraživanje Nemačkog ekonomskog instituta (IW), objavljeno u subotu.
Visoki ruski vojni zvaničnici nedavno su razgovarali o tome kada i kako bi Moskva mogla da upotrebi taktičko nuklearno oružje u Ukrajini, što je doprinelo povećanju zabrinutosti u Vašingtonu i savezničkim prestonicama, izjavilo je više visokih američkih zvaničnika, prenosi Njujork tajms
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) ekskluzivno nam je dostavila novi snimak sa zajedničkog sastanka blokadera, koji je nastao krajem decembra 2025. godine na Pravnom fakultetu u Beogradu.
Nemački list Berliner cajtung objavio je da bi gasovodi „Severni tok“ mogli ponovo da budu pokrenuti uz direktno učešće Sjedinjenih Američkih Država, što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio još u decembru 2024. godine u ekskluzivnom intervjuu za Informer televiziju.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova i predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić uputio je saučešće povodom smrti bivšeg ministra spoljnih poslova i nekadašnjeg ambasadora pri UN Vladislava Jovanovića.
Dragan J. Vučićević je, gostujući u emisiji "Hit Tvit", otkrio da su novinari i urednici tajkunskih medija sklopili neverovatan dogovor sa Draganom Šolakom.
Bivši ministar spoljnih poslova i nekadašnji ambasador pri UN, Vladislav Jovanović preminuo je sinoć u 93. godini života, saopštila je njegova porodica.
Nakon što je u javnost dospeo audio-snimak na kojem tužiteljka Bojana Savović iz Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, na sastanku „plenuma“ savetuje studente blokadere i opisuje im kako ona i njene kolege, politički tužioci i sudije, krše zakon, rasprava u javnosti ne jenjava.
Nakon što je Sanja Kalinović otkrila da će svoj honorar u Exatlonu pokloniti za negu napuštenih pasa, Radojica Lazić i Aleksa Erski jednoglasno su se našalili i istakli da će častiti lokalne pijanice.
Bivši učesnik Exatlona Jovan Ikić proglašen je najboljim frajerom rijalitija, a bivši učesnici otkrili su koja takmičarka se smatra najlepšom i najzgodnijom!
Bivša učesnica Exatlona Tijana Jović priznala je da joj je najveća greška u rijalitiju biča što nije po treći put glasala da Aleksa Erski bude kapiten tima.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Princ Đorđe Karađorđević važi za najkontroverzniju ličnost u srpskoj istoriji, a za njega se vezuju priče koje nisu bile nimalo lepe. Jedna od pretpostavki jeste i da je bio gej.
Žena iz Hrvatske, koja se bavi izradom personalizovanih poklona, naišla je na neprijatnu situaciju kada joj je paket vraćen, jer dostvljač nije dozvolio kupcu da ga otvori pre plaćanja.
Na 42. Kobasicijadi u Turiji ponovo je oboren svetski rekord! Najduža kobasica, koju su majstori mesari pripremili,bila je dugačka 2.042 metara, tačno za metar duža od prošlogodišnje.
U Srbiji policija gotovo svakodnevno otkriva skrivene arsenale, ilegalne pištolje, automatske puške, ručne bombe i municiju, često u kućama običnih ljudi.
Tri dana nakon što je prijavljen nestanak i pokrenuta zvanična potraga za dvojicom ribolovaca, Stefanom Krstićem (38) i Slavišom Antićem (47), koji su nestali na jezeru Barje kod Leskovca, pronađena su njihova tela umotana u ribarsku mrežu.
Edin Kotorić (1973) iz Novog Sela kod Tešnja pravosnažno je osuđen na šest meseci zatvora zbog bludnih radnji nad devojčicom koja je tada imala sedam godina.
Ako vam je propao plan za izlazak ili ste veče odlučili da provedete sami, pravo je vreme za film koji podseća da singl period može biti i početak nečeg lepog. Donosimo izbor od pet romantičnih priča za opušteno veče kod kuće i malo dobre energije.
U novoj epizodi "Superpotere" ovog vikenda takmičar Aleksa odlučio je da preokrene igru. Umesto da u kvizu znanja odgovara, on je počeo da postavlja pitanja tragačima.
Katarina Velika je u 18. veku vodila privatnu prepisku sa Volterom, Didroom i drugim filozofima tog doba, prenoseći ideje prosvetiteljstva i promovišući reforme u Rusiji.
Nakon što je doživela seksualno zlostavljanje Aleksandra Janković, glumica koja je imala zapaženu ulogu u seriji "Selo gori, a baba se češlja" poželela je da se ubije.
Na društvenim mrežama je postao viralan stari video iz 1949. godine koji prikazuje revolucionarni koncept kuhinje za to vreme, poznat kao "Miracle Kitchen" (Čarobna kuhinja).
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar