• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

02.11.2022

15:23 >> 15:34

"SVE ĆEMO OTKRITI!" Zaharova najavila raskrinkavanje Britanije, javnosti će biti prikazani svi dokazi o umešanosti Londona u napade na Sevastropolj i Severni tok!

Reuters

Vesti

"SVE ĆEMO OTKRITI!" Zaharova najavila raskrinkavanje Britanije, javnosti će biti prikazani svi dokazi o umešanosti Londona u napade na Sevastropolj i Severni tok!

Podeli vest

Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova izjavila je da su britanski stručnjaci rukovodili vazdušnim udarima na brodove u Sevastopolju

Rusija će predstaviti britanskoj ambasadorki u Moskvi Debori Broner dokaze o umešanosti Velike Britanije u napad na bazu Crnomorske flote u Sevastopolju i čin sabotaže na gasovod Severni tok, a zatim će široj javnosti otkriti osnovne podatke, izjavila je danas portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

"Naravno, nema sumnje da su britanske obaveštajne službe bile umešane u teroristički napad na bazu Crnomorske flote u Sevastopolju 29. oktobra i čin sabotaže na gasovod Severni tok. To neće ostati bez reakcije. To smo izjavili u Savetu bezbednosti UN. O tome smo javno govorili. I, naravno, kao što sam već rekla, britanska ambasadorka će uskoro biti pozvana i pružićemo joj relevantne podatke", rekla je Zaharova na konferenciji za novinare, a prenosi agencija TAS S.

Ona je obećala da će u suštini isti podaci, koji budu bili predani kao dokaz britanskoj strani, biti dostupni i široj javnosti.

"U ovom konkretnom slučaju ispoštovaćemo određene proceduralne formalnosti. Čim pozvana ambasadorka poseti našu zgradu na Smolenskom trgu, podelićemo ovu informaciju", rekla je portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova.

Dodala je da će to biti objavljeno na sajtu ministarstva spoljnih poslova i nalozima na društvenim mrežama.

Zaharova je ocenila da "Kijev trenutno koristi fašističke metode ratovanja, sve više ličeći na ekstremističke grupe, kao što su Islamska država ili Al Kaida".

"Potvrda za to su i pomorski vazdušni udari koje su ukrajinske oružane snage izvele 29. oktobra na brodove i infrastrukturu Crnomorske flote Rusije u Sevastopolju. Ove akcije Kijeva sprovedene su pod rukovodstvom britanskih stručnjaka. Rusija je o ovom incidentu obavestila međunarodnu zajednicu na sednici Saveta bezbednosti UN", rekla je Zaharova.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set