• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/politnavigator

27.12.2022

10:41

MAŠINA ZA MLEVENJE MESA! Kijev trpi STRAVIČNE gubitke, izginula ČITAVA DIVIZIJA U BAHMUTU, šalju regrute DIREKTNO U SMRT?!

Tanjug/AP

Vesti

MAŠINA ZA MLEVENJE MESA! Kijev trpi STRAVIČNE gubitke, izginula ČITAVA DIVIZIJA U BAHMUTU, šalju regrute DIREKTNO U SMRT?!

Ako saberemo sve faktore, kao što su superiornost Oružanih snaga Ruske Federacije u pogledu vatrene moći i avanturizam lidera Ukrajine, željnih lične promocije, onda ogromni gubici Ukrajinskih snaga u Bahmutu ne izgledaju tako neverovatno, smatra bivši kijevski novinar koji je bio primoran da se preseli u Rusiju, Andrej Vajra

Vjara tvrdi da se bojno polje u Bahmutu pretvorilo u "mašinu za mlevenje mesa".

„Može se pretpostaviti da su gubici ukrajinske strane sada mnogo veći nego u periodu pre objave delimične mobilizacije u Rusiji. Na primer, u Bahmutu, koji se pretvorio u pravu "mašinu za mlevenje mesa", ukrajinci su do sada izgubili preko 10.000 vojnika", izjavio je Vjara.

Avanturizam ukrajinske komande doveo je do stravičnih gubitka na frontu, smatra novinar.

"S obzirom da je superiornost ruske strane u vatrenoj moći 1 prema 10, onda su takvi gubici očekivani. Ukrajinska komanda i političko rukovodstvo se ne bave preterano sa vojnim ciljevima, već uglavnom ličnom promocijom i propagandom“, rekao je Vjara.

„Sad, kada je svima jasno da im ljudi koje su oterali na front kontinuiranom mobilizacijom nisu mnogo bitni, ne treba se čuditi ovolikim gubicima“, zaključio je novinar.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set