• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Fakti/Informer

20.02.2023

17:30

(VIDEO) PENTAGON I BAJDEN SKRIVALI HEMIJSKU KATASTROFU U OHAJU, ZATO SU NA NEBU AMERIKE LETELI NLO?! Kina odbila da ćuti o zaveri!

AP photo/fotoilustracija

Vesti

(VIDEO) PENTAGON I BAJDEN SKRIVALI HEMIJSKU KATASTROFU U OHAJU, ZATO SU NA NEBU AMERIKE LETELI NLO?! Kina odbila da ćuti o zaveri!

Podeli vest

Postalo je jasnije zbog čega su i Bela kuća i Pentagon danima zamajavali kineskim „špijunskim aerostatom" (već su priznali da to nije bio) i obaranjem tri „objekta potencijalno vanzemaljskog porekla".

Priznali su da u svemu marsovaca nije bilo ni „u tragovima", a i jednim i drugim su maskirali tehnogenu katastrofu koja se dogodila 3. februara u blizini grada Istočna Palestina, na granici država Ohajo i Pensilvanija.         

Poput autokratskih i diktatorskih zemalja, u Vašingtonsku su sakrili da je na tom mestu izleteo iz šina voz kompanije Norfolk Southern sa izuzetno opasnim teretom.
         
Konkretno: da se to dogodilo sa 50 od 150 njegovih vagona, a da je od tih 50 najmanje 14 bilo puno vinilhlorida, izuzetno zapaljivog gasa koji je odmah počeo da „curi".

       
Guverner Ohaja Mark Divajn naredio je njegovo „kontrolisano spaljivanje" kako bi bila izbegnuta moguća eksplozija. Uprkos tome što se prilikom sagorevanja vinil hlorid oslobađaju i  izuzetno toksični hlorovodonik i fosgen. Ovaj drugi korišćen je kao bojni otrov tokom Prvog svetskog rata.
         
Rezultat problematične operacije bila je džinovska dimna pečurka, sa trovanjem životinja i vode u reci Ohajo.
         
Za sve ovo SAD, sa izuzetkom Ohaja, nisu znale punih 10 dana. Amerikanci su gledali u male ekrane i u nebo „loveći" NLO.
         
I u samom Ohaju je tek 6. februara proglašeno vanredno stanje.
         
Sada po američkim društvenim mrežama kruži snimak reke Ohajo prepune mrtve ribe.

U SAD zasad nema ni grube procene šta se dogodilo.

Kineski ekolozi ukazuju na „dve decenije posledica" zbog trovanja podzemnih voda.

Bajden je sredinom oktobra najavio veliku „reformu infrastrukture" na koju će biti potrošeno $1,2 triliona.
         
Republikanci već pitaju: kuda ide taj novac  s obzirom da smo samo za prve dve nedee februara imali četiri „hemijske vanredne situacije".
         
Ukazali su da se 15. februara u Arizoni prevrnula cisterna sa azotnom kiselinom, da su dan kasnije na Floridi gorela dva hektara „pod plastikom" (skladište), a da je istovremeno kod Detroita iskočio iz šina voz sa hemikalijama...
          
Ukazuju takođe da je u SAD tokom 2021-ve registrovano preko 1000 sličnih katastrofa na železnicama...

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
zora

pre 2 godine

Ratuju za osvajanje tudjih drzava a njihova polako tone.

sledeća vest

Politika

Ovo je izuzetna čast za Srbiju: Vučić rame uz rame sa Makronom, Trampom i drugim svetskim liderima
Politika

Ovo je izuzetna čast za Srbiju: Vučić rame uz rame sa Makronom, Trampom i drugim svetskim liderima

Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.

15.01.2026

22:31

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Snajper osuđen za otmicu: Viši sud u Novom Sadu izrekao kaznu od 4,5 godine zatvora
Hronika

Snajper osuđen za otmicu: Viši sud u Novom Sadu izrekao kaznu od 4,5 godine zatvora

Povodom ponovljenog krivičnog postupka koji se vodi pred Višim sudom u Novom Sadu, po podignutoj Optužnici Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu protiv optuženog Slobodana Milutinovića Snajpera iz Novog Sada, zbog krivičnog dela otmica, učenjenog na štetu oštećene U. J, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da su, na osnovu prikupljenih i izvedenih dokaza tužilaštva, na glavnom pretresu dokazni navodi podignute optužnice.

16.01.2026

08:34

Traži se veštak: Suđenje trostrukom ubici odloženo četvrti put zaredom
Hronika

Traži se veštak: Suđenje trostrukom ubici odloženo četvrti put zaredom

Suđenje Goranu Džoniću (60), pravosnažno osuđenom na doživotnu robiju, po tužbi Stojanke Đokić iz Moravca koja je pokrenula parnični postupak za naknadu štete zbog ubistva njenog sina Gorana (57), snaje Gordane (56) i unuke Lidije Đokić (26) iz Aleksinca, odloženo je danas u Višem sudu u Nišu četvrti put zaredom. I ovoga puta razlog odlaganja bio je - veštak.

16.01.2026

07:30

Zabava

Magazin

Džet set