POLJAKINJA TVRDI DA JE MEDLIN MEKEN, DALA JE DNK NA ANALIZU! Uskoro će se znati da li je Julija zapravo devojčica čiji je nestanak ostao nerešiva misterija!
Podeli vest
Poljakinja koja veruje da je upravo ona Medlin Meken, devojčica nestala 2007. u portugalskom Algarveu, predala je uzorke za DNK testiranje kako bi se utvrdilo je li ona zaista nestala devojčica.
Julija Faustina, poznata i kao Julija Vendel, na Instagramu i TikToku već neko vreme tvrdi da je ona Meslin, a kao dokaz navodi pegicu na nozi i mrlju u oku na istim mestima kao i kod nestale devojčice, piše News.com.au.
Nemačka policija pretražuje dvorišta u blizini Hanovera koristeći specijalno obučene pse tragajući za telom Medlin Meken
28.07.2020
15:07
Tvrdi da policijski inspektori iz Britanije i Poljske pokušavaju da je ignoririšu, pa je preko društvenih mreža izosi svoju stranu priče.
Ima već 194 hiljade pratilaca, ali nije prva osoba koja je na društvenim mrežama tvrdila da je zapravo nestala devojčica.
Fotografiju iz pasoša kada je bila mlađa i na kojoj je imala sličnu frizuru, zelene oči i ovalno lice usporedila je sa slikom Medlin koju je pronašla na internetu da bi sada dala uzorke za tri različita forenzička DNK ispitivanja, rekla je privatna istražiteljka Dr Fia Johanson za RadarOnline.com.
- Ako rezultati pokažu da je Britanka, nastavićemo istragu i komuniciraćemo sa istražiteljima u Portugalu - rekla je dr Johanson, koja je Juliji Vendell pomogla u preseljenju iz Poljske u sigurnu kuću u SAD-u nakon što je primila niz pretnji smrću.
- Za sada imamo puno dokaza koji govore da je Juliju u Poljsku iz neke druge zemlje prokrijumčarila međunarodna grupa za trgovinu ljudima. Još istražujemo, ali ona definitivno nije biološka ćerka roditelja iz Poljske - kaže Johanson.
Ako DNK analiza pokaže da Julija potiče iz istog regiona kao i Medini roditelji Geri i Kejt Meken, DNK uzorak će se odmah poslati portugalskim istražiteljima na poređenje.
Vendel je nedavno rekla i da se ne seća većine svojeg detinjstva, zbog čega smatra da je oteta kao mala. Po Internetu se spekulisalo i da bi ona zapravo mogla da bude Švicarkinja Livija Šep, koja je 2011. godine nestala sa svojom sestrom blizankom Alesiom kad su imale šest godina.
Johansen kaže da je Julija otvorena i prema mogućnosti da nije Medlin, već druga nestala devojčica, ali no smatra da bi mogla da bude Medlin upravo zbog toga što jedan od osumnjičenih u tom slučaju jako nalikuje na muškarca koji ju je zlostavljao dok je bila devojčica.
Nestanak Medline Meken pokrenuo je ogromnu istragu i nebrojene potrage, ali uprkos svim naporima, telo devojčice i njen otmičar nikad nisu pronađeni.
Mnogi su tvrdili da su ju tekom godina videli, pa je tako 2016. prijavljeno skoro 9.000 prijava o lokaciji devojčice u čak 101 državi.
Navodi su istraženi, ali na kraju ništa nije otkriveno. Mala je verovatnoća da je Medlin još uvek živa, iako je nemačka policija prošle godine kao glavnog osumnjičenog u slučaju njenog nestanka proglasila pedofila Khristijana Bruknera.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Poljske Mateuš Moravjecki izjavo je da želi da kaže predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom da nikada više ne vređa Poljake kao što je to učinio nedavno tokom svog govora u Ujedinjenim nacijama.
Tri stuba dalekovoda su usled jakog nevremena, koje i dalje traje, srušena na teritoriji Sremske Mitrovice i Šida, zbog čega je u Šidu bez struje oko 11.000 potrošača, rečeno je večeras Tanjugu u Elektromreži Srbije AD (EMS).
Mladić S. N. (19) koji je juče izjutra pronađen sa prostrelnom ranom u glavi u Sremskoj Kamenici, preminuo je večeras u Kliničkom centru Vojvodine u Novom Sadu. OD nesrećnog momka na društvenim mrežama se opraštaju njegovi prijatelji i pripadnici Firme, navijačke grupe FK Vojvodine.
Polovinom septembra 1977. godine uhapšen je Dimitrije Gavrilović (32) zvani Gavra, koji je 15.juna te godine ubio dvojicu policajaca, Ćetka Mijatovića(47) i Dušana Popovića (41), posle pljačke trafike u Ulici Novosadskog sajma u Novom Sadu.
Izdržite bar sedam dana da ne pijete gazirana pića i već ćete osetiti promene nabolje, a za nekoliko meseci organizam će vam potpuno biti osvežen, poručuju stručnjaci.
Fejsbuk je omogućio korisnicima da otvaraju dodatne profile, kojima mogu da odvoje svoje poslovne i privatne kontakte, ili da vode dvostruki digitalni život. Naravno, sve uz poštovanje postojećih pravila.
Više od četiri decenije unazad, desilo se nešto posebno. Na svetlo dana je izašao album na kojem su bile pesme kao što su "Čačak, Čačak", "Duge noge" i koji je za Lepu Brenu i "Slatki greh" producirao Milutin Popović Zahar.
O svetu u kom su džinovske životinje gospodarile Zemljom mogli smo da saznamo iz knjiga ili filmova, ali da u stvarnosti vidimo njihov skelet, samo zahvaljujući vrednim arheološkim nalazištima. U gradu na severu Banata uspeli su da vreme vrate unazad, a izumrloj praistorijskoj životinji udahnu novi život...
Zamislite kad u svom dvorištu iz bunara uzmete ledenu izvorsku pa još mineralnu vodu! Ima li lepšeg? Tako je kod Alekse Leke Milosavljevića u selu Mrmoš kod Kruševca. Morali smo to da proverimo!
Na Trgu omladine u Kragujevcu, na raskršću ulica Branka Radičevića i Vuka Karadžića, preko puta Prve kragujevačke gimnazije, otkriven je spomenik legendarnoj grupi Smak.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.