Dodik na Hvaru sa Milanovićem, razgovarali o podeli vlasti u BiH! Sarajevo će poludeti?!
Podeli vest
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik informisao je danas na Hvaru predsednika Hrvatske Zorana Milanovića o razgovorima i procesima koji su pokrenuti s ciljem rešavanja institucionalne i političke krize u BiH.
Dva predsednika su se saglasila da su ti procesi neophodni za dobrobit sva tri konstitutivna naroda i za ubrzavanje evropskih integracija BiH, prenele su banjalučke Nezavisne novine.
Tužilaštvo BiH najavilo je da će formirati predmet protiv dve studentkinje iz RS zbog objava fotografija oficira Vojske RS na društvenim mrežama, što se tumači kao širenje nacionalne i verske mržnje.
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš nije nadležan da tumači Dejtonski sporazum, ali je svojim odgovorom na pismo srpskog člana Predsedništva Željke Cvijanović potvrdio da Kristijan Šmit nije imenovan za visokog predstavnika, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
22.07.2023
17:06
Iz Milanovićevog kabineta je saopšteno da Hrvatska podržava i pozdravlja "sve dogovore legitimnih političkih predstavnika tri naroda u BiH kojima se obezbeđuju njihova ravnopravnost, stabilnost BiH i njen evropski put".
U saopštenju se navodi da su tokom radnog sastanka na Hvaru Dodik i Milanović razgovarali i o odnosima BiH sa Hrvatskom.
- U tom kontekstu, dva predsednika su razgovarala o potrebi uspostavljanja funkcionalne i efikasne vlasti u BiH koja će obezbediti ravnopravno učešće legitimnih predstavnika sva tri konstitutivna naroda - navodi se u saopštenju.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da će zajednička jednica vlada Republike Srpske i Srbije i sednica Saveta za sprovođenje sporazuma o specijalnim i paralelnim odnosima, biti održane u Banjaluci 4. avgusta, prenosi RTRS.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas, povodom obeležavanja Dana sećanja na ubijenu i umorenu decu od ustaša u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj (NDH), da je tokom Drugog svetskog rata u tamošnjim logorima ubijeno 74.642 dece od kojih je najmlađa žrtva bila stara samo jedan dan.
Ne dao Bog turskom predsedniku Redžepu Tajipu Erdoganu da živi u Bosni i Hercegovini - možda bi ga bošnjački političari proglasili negatorom genocida i pozvali na krivičnu odgovornost pošto je turski parlament odbio da usvoji Predlog zakona kojim bi se priznao genocid u Srebrenici.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da RS nema secesionističkih aktivnosti, ali da ima odlučnost da odbrani svoju autonomiju od svih onih koji ruše Dejtonski sporazum, bilo da su iz BiH ili inostranstva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tužilaštvo BiH najavilo je da će formirati predmet protiv dve studentkinje iz RS zbog objava fotografija oficira Vojske RS na društvenim mrežama, što se tumači kao širenje nacionalne i verske mržnje.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević razgovarao je juče sa polaznicima desete generacije političke akademije Fondacije "Svetozar Miletić".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Večeras oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar