• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Informer

27.09.2023

15:58

Rusija neće ćutati! Burna reakcija Kremlja na nezapamćeni skandal, evo šta su rekli o pozdravljanju fašiste aplauzom!

EPA/MAXIM SHEMETOV

Vesti

Rusija neće ćutati! Burna reakcija Kremlja na nezapamćeni skandal, evo šta su rekli o pozdravljanju fašiste aplauzom!

Podeli vest

Neposredno nakon što je Zelenski održao govor u Donjem domu u petak, kanadski poslanici su ovacijama pozdarvili Jaroslava Hunku (98), kada je predsednik Donjeg doma skrenuo pažnju na njega.

Moskva čeka međunarodnu reakciju na aplauz kanadskog parlamenta nacisti SS Galicijske divizije Jaroslavu Hunki, rekao je danas novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Na pitanje o tome da li je bilo potrebno da predsednik Donjeg doma kanadskog parlamenta Entoni Rota podnese ostavku, portparol Kremlja je rekao da je jasno da je on preuzeo odgovornost, ali je zapitao "šta da se radi sa parlamentom koji je ovacijama pozdravio fašistu", preneo je TASS.

- Mora da postoji međunarodna reakcija, koju bismo, naravno, radije čuli nego da ćutimo o ovom pitanju - istakao je Peskov.

Rota je juče podneo ostavku jer je pozvao u parlament Ukrajinca koji se borio za nacističku vojnu jedinicu tokom Drugog svetskog rata da prisustvuje govoru ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, preneo je AP.

Neposredno nakon što je Zelenski održao govor u Donjem domu u petak, kanadski poslanici su ovacijama pozdravili Jaroslava Hunku (98), kada je predsednik Donjeg doma skrenuo pažnju na njega. Rota je Hunku predstavio kao ratnog heroja koji se borio za Prvu ukrajinsku diviziju.

Kasnije je objavljeno da je Prva ukrajinska divizija, takođe, bila poznata kao Vafen-SS divizija Galicija, ili SS 14. Vafen divizija, dobrovoljačka jedinica koja je bila pod komandom nacista.

Rota je podneo ostavku nakon jučerašnjeg sastanka sa partijskim liderima Donjeg doma.

Sve glavne opozicione stranke pozvale su Rotu da se povuče, a najviše mu je zamereno to što je pozvao Hunku, a da o tome nije obavestio vladu ili delegaciju Ukrajine.

Kanadski premijer Džastin Trudo izjavio je da je činjenica da je u kanadski parlament pozvan Ukrajinac koji se borio u nacističkoj jedinici u Drugom svetskom ratu "velika sramota" za parlament Kanade i samim tim za sve Kanađane.


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Izbori 2023

Vesti

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Sport

Zabava

Njom se diči srpstvo celo! Danica Crnogorčević napravila spektakl u Novom Sadu - oduševila svoju publiku! (VIDEO)
Kultura

Njom se diči srpstvo celo! Danica Crnogorčević napravila spektakl u Novom Sadu - oduševila svoju publiku! (VIDEO)

Nastojim da pevam duhovne pesme na početku svakog koncerta, jer su upravo te pesme suština celog mog rada. Nakon toga pevam splet tradicionalnih pesama sa svih prostora. Kosovske pesme koje su deo svih nas ostavljam za kraj kako bi narod osetio toplinu i povezanost vere i tradicije. Kosovo je deo naše duše, to su pesme koje najviše ugreju naša srca. Emocije koje tada osetim uvek završe suzama, koje ne uspevam da suzbijem ma koliko se trudila.

01.12.2023

12:36

Pripremite spiskove! Noć knjige od 8. do 10. decembra
Kultura

Pripremite spiskove! Noć knjige od 8. do 10. decembra

Pod sloganom „Priča koja traje“, Noć knjige, omiljena manifestacija svih knjigoljubaca, održaće se od 8. do 10. decembra 2023. godine pod pokroviteljstvom Eurobank Direktne u knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs i delfi.rs.

30.11.2023

16:08

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set

Srbija