Kreće klanica! Izrael napadnut sa drugog fronta! Dronovi i paraglajderi lete preko granice, čuju se razorne eksplozije!
Podeli vest
Izraelci na severu zemlje dobili su upozorenje da pobegnu u skloništa zbog velikog napada dronovima koji su došli iz pravca Libana.
Sirene se oglašavaju u svakom gradu na severu, uključujući i Golansku visoravan. Kako navode pojedini Telegram kanali, na granici se čuju snažne eksplozije i pucnjava.
Kada se nešto posledično odvija u Gazi u pitanju je Hamas, a kada se nešto neželjeno odvija na jugu Libana onda se tu javlja Hezbolah. Rekli bi dve partije koje se razlikuju verski i doktirnarno Hamasovci su Suniti, a Hezbolah Šiiti. Zapravo jedna i druga strana su ujedinjeni samo u jednom, a to je da nestane Izrael.
U 17 časova po lokalnom vremenu je iz Pojasa Gaze ispaljeno više desetina raketa, a kako javlja "Skaj Njuz", rakete su dolazile i iz Libana. Izrael je ubrzo uzvratio paljbu.
10.10.2023
17:39
Prvi izveštaji ukazuju na to da je desetine dronova lansirano iz Libana na Izrael.
Takođe, prema još nepotvrđenim informacijama, neki mediji u Izraelu izveštavaju da su nepoznati militanti paraglajderima sleteli na teritoriju Izraela, kao što su to uradili militanti Hamasa na početku napada.
Verovatnoća da Hezbolah otvori drugi front protiv Izraela postoji, smatra bivši izraelski obaveštajac Jakov Kedmi.
11.10.2023
17:28
An israeli settler in northern occupied Palestine records situation during drone swarms launched from Lebanon pic.twitter.com/GhIFrTpCF9
— Hussein (@EyesOnSouth1) October 11, 2023
Izraelska vojska još uvek nije saopštila detalje.
Giora Zalc, šef regionalnog veća, kaže za vesti Kanala 12 da neki od aviona koji su se infiltrirali iz Libana prevoze ljude i da stanovnici moraju da potraže sklonište.
BREAKING:
Massive Drone Attack is currently ongoing on Israel.
- To je ono čega smo se plašili, za šta smo se pripremali - kaže on.
Izraelska vojska je ranije pokrenula uzvratne udare na položaje Hezbolaha u južnom Libanu, nakon napada protivtenkovskim raketama.
Ako se navodi izraelske vojske pokažu kao tačni, ovo može biti početak sukoba Izraela i proiranskog Hezbolaha.
Šiitska proiranska formacija Hezbolah nalazi se u Libanu. Ona je nastala kao odgovor na ulazak Izraela u južni Liban. Od 2006. vojna snaga grupe je značajno porasla, do te mere da je njeno paravojno krilo postalo moćnije od libanske armije. Hezbolah je opisan kao „država u državi“ i izrastao je u organizaciju sa sedištima u libanskoj vladi, radio i satelitskom TV stanicom, socijalnim službama i velikim vojnim raspoređivanjem boraca izvan granica Libana. Grupa trenutno dobija vojnu obuku, oružje i finansijsku podršku od Irana i političku podršku od Sirije.
O mogućoj umešanosti Irana u današnji napad Hamasa na Izrael govorilo se juče u jednoj od objava na društvenoj mreži X, u kojoj se navodi da uspeh Rusije u Ukrajini ohrabrio Iran da krene u akciju.
- Iran ima za cilj konfrontaciju sa Izraelom i SAD. Uspeh Rusije u Ukrajini ohrabruje Iran da zaustavi deceniju neprijateljske američke spoljne politike na Bliskom istoku. Bankrotirana američka vlada je upravo pozvana u još jedan rat. Izabrano vreme je odgovarajuće. Američka vlada je prinuđena da štampa trilione dolara dok se bori da podmiri novi dug. Još jedan rat bi doveo do značajnog povećanja inflacije i ubrzanog ekonomskog pada SAD - navodi se u objavi.
Propalestinska udruženja u Nemačkoj optužila su u sredu nemačke vlasti za rasizam jer su zabranile propalestinski protest koji je trebalo da se održi u sredu, a koji je usledio nakon otvorene podrške u arapskom kvartu Berlina za subotnji krvavi napad Hamasa na Izrael.
Premijer Izraela Benjamin Netanijahu i lider opozicione Stranke nacionalnog jedinstva Beni Ganc postigli su dogovor o formiranju vlade jedinstva, navodi se u zajedničkom saopštenju.
Bez rešavanja fundamentalnih političkih pitanja o formiranju palestinske države ne može se regulisati situacija koja je dovela do eskalacije nasilja, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Zapadne specijalne službe pripremaju ukrajinske diverziono-terorističke grupe za napade na nuklearne objekte Rusije, rekao je direktor Ruske spoljnoobaveštajne službe Sergej Nariškin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelske odbrambene snage (IDF), četiri meseca nakon stupanja na snagu primirja sa palestinskim militantnim pokretom Hamasom, izrađuju planove za moguću novu ofanzivu u Pojasu Gaze.
Kada se nešto posledično odvija u Gazi u pitanju je Hamas, a kada se nešto neželjeno odvija na jugu Libana onda se tu javlja Hezbolah. Rekli bi dve partije koje se razlikuju verski i doktirnarno Hamasovci su Suniti, a Hezbolah Šiiti. Zapravo jedna i druga strana su ujedinjeni samo u jednom, a to je da nestane Izrael.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević komentarisao je otkaz koji je dobila Aleksandra Subotić, dugogodišnja direktorka "Junajted medije" i jedna od glavnih saradnica tajkuna Dragana Šolaka, otkrivši pritom detalje zbog čega se to dogodilo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas u Zaječarskom i Borskom okrugu, a potom je u Kladovu razgovarao sa građanima tog mesta, ali i sa mnogim drugima koji su tamo došli kako bi ga videli i pozdravili.
Dugogodišnja direktorka "Junajted medije" i jedna od najbliskijih saradnica tajkuna Dragana Šolaka, Aleksandra Subotić, dobila je otkaz na toj funkciji.
Skupština u Prištini usvojila je budžet za 2026. godinu koji iznosi blizu četiri milijarde evra ali analizom tog budžeta ustanovljeno je da ni jedno ministarstvo nije izdvojilo novac za deset opština sa srpskom većinom, što poslanik Srpske liste Igor Simić tumači kao frontalni pritisak na Srbe kako bi se proterali sa prostora Kosova.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS, dr Uglješa Mrdić, konstatovao je da je danas na protestu ispred Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) govorio i Vladimir Prijović, tek izabrani predsednik Advokatske komore Beograda.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević poslao je snažnu poruku u svojoj objavi na Iks mreži a koja se tiče današnjeg razgovora predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa meštanima Kladova i okolnih sela.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Bračni par Erski otkrio je da je prelomni momenat u Exatlonu bio odlazak Jovana Radulovića Jodžira, kao i da je za njih veliku prepreku predstavljala činjenica da se nalaze zajedno u istom timu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Na društvenim mrežama osvanula je objava jednog korisnika koji bez zadrške tvrdi da je "mazda3" praktično najbolji izbor u klasi do 25.000 evra - a možda i najbolji auto na svetu za one koji znaju šta traže.
Potraga za nestalim ribolovcima, Slavišom Antićem (47) i Stefanom Krstićem (38) traje već tri dana. Ronioci žandarmerije su pristigli i pretražuju jezero Barje nadomak Leskovca.
Nemački trgovci uveli su nove mere - ako u radnji pitate za savet i isprobavate se da bi isti proizvod naručili onlajn, to će vas, verovali ili ne, koštati 25 evra.
Pad cena mleka nije nastao u Srbiji, već je deo širih evropskih tržišnih kretanja, pa svi proizvođači u regionu osećaju pritisak konkurencije i viškova, što jasno pokazuje da Srbija ne može biti izuzeta od globalnih tržišnih pravila.
Američka glumica Lisa Monkjur, koju domaća publika pamti po ulozi strane novinarke u filmu "Lepa sela lepo gore" a poljupca sa likom Velje, kog je igrao Nikola Kojo upamtila je zbog njegovog zadaha.
Kada je shvatila da od ljubavi sa Petrom Trećim nema ništa, Katarina Velika mu se osvetila tako što je osvojila srca ruskog naroda i podarila im zakonsku reformu.
U novoj domaćoj dramediji "Biće novih leta" Olga Odanović igra Branku, taštu koja ne pristaje da se odrekne ni komfora ni imovine zarad sreće sopstvene porodice koja upada u finansijske probleme.
U svetu nege kože kolagen već godinama zauzima centralno mesto. Kreme, serumi, suplementi – svi proizvodi obećavaju mladalački izgled zahvaljujući ovom proteinu. Ipak, stručnjaci ističu je prirodna barijera kože jako važna.
Koh sa orasima je kolač kome se uvek rado vraćamo. Orasi daju blagu punoću i orašastu notu koja od običnog mlečnog kolača pravi desert koji miriše na detinjstvo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar