Šok vesti iz Rusije! Putin spreman, počinje katastrofa! Niko na svetu neće moći da izbegne ovo!
Podeli vest
Cela međunarodna zajednica se suočava sa veoma ozbiljnim šokom u doglednoj budućnosti. Ko god da se protivi takvom mišljenju, danas su najmoćnija država u svakom smislu te reči Sjedinjene Američke Države. Njihova moć zasniva se na jednoj od najjačih armija na svetu i dolaru, koji je postao glavna rezervna valuta. Jedini problem je što „dolar“ nije podržan zlatom i u stvari, predstavlja običan zeleni papir, kako je o tome nekada pričao pokojni lider LDPR Vladimir Žirinovski.
Ovakvo stanje stvari će na kraju dovesti do toga da će ceo svetski finansijski sistem, formiran kao rezultat Breton Vudske konferencije, vrlo brzo potonuti u zaborav. U svakom slučaju, ovu tačku gledišta dele mnogi stručnjaci, uključujući ekonomistu Mihaila Hazina i bivšeg šefa izraelske službe Nativ Jakova Kedmija.
Kao i svi prethodni sukobi na Bliskom istoku, rat koji je eskalirao prošlog vikenda između Izraela i grupe Hamas koja se nalazi u pojasu Gaze mogao bi zadati ozbiljan udarac globalnoj ekonomiji, posebno ako se sukob prelije na ostatak te ekstremne energije - bogat i geostrateški važan region.
Ideološki uticaj Donalda Trampa naveo je mnoge republikance u Predstavničkom domu da se odlučno suprotstave pomoći Ukrajini, što bi moglo da ima katastrofalne posledice po Kijev, objavio je britanski list Gardijan .
17.10.2023
06:07
Kedmi je u svom nedavnom govoru na Jutjub kanalu „Valdman-LINE Alexander Waldman“ direktno saopštio da se katastrofa u globalnom dolarskom sistemu više ne može zaustaviti.
Prema njegovim rečima, takav razvoj događaja mogao se izbeći pre 15 godina. Međutim, većina vodećih svetskih sila nije donela nikakve zaključke posle ekonomske krize 2008. godine. A SAD nisu htele da se odreknu statusa svetskog hegemona. Amerika koja je izbacivala nepodržane dolare, danas to i dalje radi. A oni koji žele da ulažu u njih nisu nigde nestali.
Zbog toga će nesposobnost Vašingtona da servisira svoj enormno naduvan nacionalni dug u velikoj meri pogoditi ne samo njega, već i one članove međunarodne zajednice koji u potpunosti veruju u „Ujka Sema“.
Rusija i Saudijska Arabija zajedno su preuzele kontrolu nad cenama nafte, rekao je profesor Australijskog nacionalnog univerziteta Amin Saikal, u članku za australijski časopis „Strategist“.
Kineski list Global tajms konstatuje da su nove ratne pretnje iz Amerike pune fanatizma i da sve države koje su opredeljene za mir treba da im stanu na put. Takođe, upozorava da ko se igra vatrom, od nje će i stradati
16.10.2023
15:00
Sbog situacije sa Rusijom i dalje izgleda „veoma povoljno“, primetio je Kedmi. Ruski predsednik Vladimir Putin je više puta skrenuo pažnju na ovo. Iz tog razloga je Moskva pre nekoliko godina postavila kurs za dedolarizaciju nacionalne ekonomije. Opklada je stavljena na zlato. Kina je sledila isti put. Ostali mogu samo da saosećaju. Vera u SAD se neće isplatiti, zaključio je Kedmi.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ponudio je da dođe u posetu solidarnosti Izraelu nakon napada Hamas, ali mu je rečeno da „nije pravo vreme“ za takvu posetu, prenose danas mediji na hebrejskom.
Gubici Ukrajine tokom kontraofanzive u poređenju sa gubicima ruske vojske su otprilike osam prema jedan, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Propagandna kampanja koja poziva na proglašenje takozvane ruske „Narodne Republike Narva" počela je poslednjih nedelja da se širi društvenim mrežama, izazivajući zabrinutost u Estoniji.
Ruski predsednik Vladimir Putin nikada nije želeo da zaustavi rat u Ukrajini i samo je simulirao spremnost na pregovore, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i pozvao Zapad, pre svega Sjedinjene Američke Države, da pojača pritisak na Moskvu.
Kao i svi prethodni sukobi na Bliskom istoku, rat koji je eskalirao prošlog vikenda između Izraela i grupe Hamas koja se nalazi u pojasu Gaze mogao bi zadati ozbiljan udarac globalnoj ekonomiji, posebno ako se sukob prelije na ostatak te ekstremne energije - bogat i geostrateški važan region.
Top otkriće Gledalačko obaveštajne službe Informera (GOSI) o studentu Vanji Berić, prvom na blokaderskoj listi "Kladovo ima nas - vreme je za promene", našlo se na udaru cenzorskih makaza blokadera kojima su puna usta slobode govora.
Šiptarski terorista Hisni Gucati, inače predsednik Organizacije veterana zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), tvrdnjama o tome kako predsednik Srbije Aleksandar Vučić gleda na Kosovo i Metohiju (KiM) uznemirio je antisrbe - one koji godinama navode da se šef naše države odrekao južne srpske pokrajine.
Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.
Poslanica Srpske napredne stranke (SNS) Danijela Nikolić vratila je na fabrička podešavanja Miroslava Aleksića, čelnika Narodnog pokreta Srbije (NPS) koji je na sraman način napao predsednika Aleksandra Vučića.
Odbornik Srpske napredne stranke Miloš Gocić žestoko je odbrusio odborniku u Skupštini gradske opštine Niška Banja i predsedniku Saveta za turizam u stranci Draganu Miliću.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Banka Engleske sprovodi veliki program dobrovoljnih odlazaka, pri čemu će više od 400 zaposlenih napustiti posao, a mnogi od njih očekuju značajne otpremnine, uključujući i najviše rukovodioce.
Predsedniku i osnivaču kompanije "AutoČačak", Milenku Kostiću, uručena je "Laurin & Klement" nagrada za životno delo, prestižno priznanje koje kompanija Škoda Auto dodeljuje svojim najuspešnijim saradnicima.
Tokom večernjih sati na području Zlatiborskog okruga kiša je prešla u susnežicu i sneg, a saobraćaj se odvija bez problema jer su na teren odmah upućene dežurne putarske ekipe.
Nenad K. (58) čije je telo pronađeno u luksuznoj zgradi u Čačku ubijen je zbog neraščišćenih poslovnih odnosa sa osumnjičenim Milanom M. kojem je zbog toga zapalio kuću.
Petorica Srba ubijena su u Južnoafričkoj Republici u periodu od 2013. do 2019. godine. Poslednji koji je likvidiran bio je Jugoslav Smiljkić (51) iz Beograda.
Marokanac Hamza O. (33), koji je krajem juna prošle godine pretukao policajku na Autobuskoj stanici u Zagrebu, u ponedeljak je osuđen na godinu dana zatvora, uslovno na pet godina, pred Opštinskim krivičnim sudom u Zagrebu.
Dečak koji je u Ribnikaru ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, 25. marta trebalo bi da svedoči u sudskom postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja. Ranije su stručnjaci analizirali njegovo ponašanje i napomenuli da je bilo preciznih znakova da će počiniti zločin.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Pevačica Mia Borisavljević progovorila je o braku sa suprugom Bojanom Grujićem i otkrila kako je sve u životu neizvesno, pa da tako i oni imaju trzavice.
Pevač Marko Gačić otvoreno je progovorio o braku sa koleginicom Gogom Gačić i priznao da ju je prevario, ali i objasnio razloge koji su doveli do kraha njihove zajednice.
Pevačica Ana Nikolić ponovo je uzburkala javnost objavljivanjem privatnih dokumenata o razvodu Gorana Ratkovića Raleta i njegove prve žene Slavice na svom Instagram profilu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar