Oružje koje su Sjedinjene Američke Države isporučile Avganistanu i Ukrajini sada se, između ostalog, koristi i u palestinsko-izraelskom sukobu, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev u članku za izdanje Izvestija.
- Nemoguće je nabrojati koliko su smrtonosnog oružja, vrednog enormnog novca, SAD i njihovi saveznici u NATO poslali u pomoć neonacističkom kijevskom režimu. Koliko su ostavili prilikom neslavnog bekstva iz Avganistana - istakao je Medvedev.
On je istakao da, "istovremeno, nikog nije čudilo ni brinulo što se vojna tehnika vazalnih zemalja kontinuirano krala i preko švercerskih kanala dolazila u ruke raznih terorista i ekstremista".
- Kako se i očekivalo, danas je očigledna činjenica: američko oružje u Kijevu i Avganistanu ubija ljude i u Izraelu - napisao je Medvedev.
On je skrenuo pažnju da u Kongresu, pritom, "sa prividnim gnevom" zahtevaju "hitnu istragu" o tome odakle Hamasu to oružje i "žure da optuže Iran, Siriju, Rusiju ili bilo koga, samo ne same sebe".
- Licemerje najvišeg nivoa - konstatovao je Medvedev.
Prethodno, političar je ocenio da je američki trag jasno vidljiv na svakom koraku palestinsko-izraelskog sukoba počev od 40-ih godina prošlog veka, SAD su činile sve da se protivničke strane ne raziđu mirno.
Palestinsko-izraelski sukob
Vojno krilo palestinskog pokreta Hamas 7. oktobra objavilo je operaciju "Potop el Akse" protiv Izraela. Izraelska vojska nakon toga je saopštila da pokreće operaciju "Gvozdeni mačevi" protiv Hamasa u Pojasu Gaze.
Izraelski premijer Benjamin Netanijahu rekao je u obraćanju naciji da se zemlja nalazi u ratnom stanju i dodao da je naredio mobilizaciju rezervi. Izraelska vojska čisti naseljena područja.
Palestinsko-izraelski konflikt, u čijoj su osnovi teritorijalni interesi strana, decenijama predstavlja žarište u regionu.
Odlukom Ujedinjenih nacija, uz aktivnu ulogu SSSR, 1947. godine određeno je da budu formirane dve države - Izrael i Palestina - ali je osnovana samo izraelska država.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov ranije je izjavio da je potrebno hitno zaustaviti krvoproliće između Izraela i Palestine i pozvao strane da prekinu borbena dejstva.
Teroristička organizacija Isis izvršila je napad u Švedskoj, a da li je ovo početak haosa u Evropi i ko je kriv za to, odgovara nam na Info jutru profesor geopolitike dr Srđan Perišić.
Sjedinjene Države će izgubiti rat na Bliskom istoku ako u njega budu uvučene Rusija, Kina i Turska, izjavio poznati američki novinar Taker Karlson u svom programu na društvenoj mreži Iks.
Ovo je 13. dan rata u Izraelu koji je započeo napadom pripadnika palestinske ekstremističke organizacije Hamas na jug zemlje iz Pojasa Gaze 7. oktobra.
Administracija američkog predsednika Džoa Bajdena pozivala je Izrael da ne pokreće vojnu kampanju protiv Hezbolaha, jer zvanični Vašington radi na sprečavanju širenja aktuelnog rata izvan Pojasa Gaze, tvrde za Tajms of Izrael dva neimenovana zvaničnika upoznata s ovim pitanjem.
Komesar Evropske unije za unutrašnje tržište Tijeri Breton upozorio je danas društvene mreže da se pripreme za rizik od emitovanja "pogubljenja uživo" od strane palestinskog Hamasa.
Skretanje pažnje Zapada sa Ukrajine na Izrael zbog oružanog sukoba sa „Hamasom“, ići će na ruku ruskom rukovodstvu, prenosi australijsko izdanje „ABC“.
Izraelske snage nameravaju da u Pojasu Gaze prirede nešto poput Hirošime, samo bez nuklearnog oružja, objavio je američki novinar, dobitnik Pulicerove nagrade Simur Herš, na portalu Sabstak pozivajući se na izvore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Teroristička organizacija Isis izvršila je napad u Švedskoj, a da li je ovo početak haosa u Evropi i ko je kriv za to, odgovara nam na Info jutru profesor geopolitike dr Srđan Perišić.
Vest da je general Ratko Mladić preminuo u pritvorskoj jedinici u Hagu, još jednom je pokazala kakvo je pravo lice blokadera koji po društvenim mrežama histerično slave njegovu smrt.
Dok celokupna srpska javnost sa tugom reaguje na vest o smrti generala Ratka Mladića u Haškom tribunalu, pripadnici ekstremističkih blokaderskih krugova ponovo su pokazali svoje pravo lice.
Prošlo je više od tri sata otkako je odjeknula vest da je u Haškom kazamatu preminuo general Ratko Mladić, a na zvaničnim profilima "studenata u blokadi" vlada jeziva tišina!
Nekadašnji komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske general Ratko Mladić preminuo je u pritvorskoj bolnici u Hagu u 83. godini, a društvene mreže preplavili su isečci njegovih intervjua u kojem je govorio o stradanju našeg naroda i svom besmislu koji rat nosi.
Nakon što je danas u Haškom kazamatu, posle duge i teške bolesti, preminuo general Ratko Mladić, sramna opoziciona politička scena još jednom je pokazala svoje pravo lice!
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Stefan Ivanović, majstor roštilja iz leskovačke "Kolibe" proglašen je za sveukupnog pobednika 33. Takmičenja majstora roštilja "Miodrag Gligorijević – Dragi Bure" koje je održano u okviru 36. Roštiljijade.
U podnožju Tornika danas je izbio šumski požar, uzrok je nepoznat, a u plamenu se našla borova šuma i suva trava. Vatrgosci su stigli u pomoć meštanima.
Zajedničkom i precizno koordinisanom akcijom Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala (VTK), Bezbednosno-informativne agencije (BIA) i više specijalizovanih jedinica MUP-a, razbijena je "INF Grupa" najaktivnija i najopasnija hakerska organizacija koja je do sada delovala na prostoru Balkana.
Radnici putarskog preduzeća iz Subotice M.K. (36) i B.A. (62) poginuli su jutros oko 7 sati na magistralnom putu između Kljajićeva i Sivca, gde su obavljali putarske radove, kada je na njih naleteo vozač kamiona (30).
Osnovno javno tužilaštvo u Somboru saopštilo je da je određeno zadržavanje do 48 sati S. Đ. (30) osumnjičenom da je jutros na putu Kljajićevo - Sivac, teretnim vozilom udario dvojicu radnika puta, koji su preminuli na licu mesta.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za suzbijanje kriminala, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i Policijske uprave u Novom Pazaru, u saradnji sa Poreskom policijom, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Pazaru, uhapsili su tri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršenjem krivičnih dela poreska utaja i poreska prevara u vezi sa porezom na dodatnu vrednost oštetili budžet Republike Srbije za više od 38,9 miliona dinara.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Ako mislite da znate koje je najekskluzivnije mesto u Italiji, možda ćete se iznenaditi. Nije reč o luksuznom restoranu, baru ili klubu, već o čitavom ostrvu Monte Kristu. Ovo izolovano mesto toliko je zaštićeno da je pristup posetiocima strogo ograničen.
Zapušen odvod i neprijatan miris mogu biti posledica nagomilane masnoće. Pre nego što pozovete vodoinstalatera, isprobajte jednostavan kućni trik sa sastojcima koje gotovo sigurno već imate.
Na Jutjub kanalu "Informer portal" večeras od 20 časova očekuje vas nova, dugo iščekivana epizoda emisije "Demanti", a ovoga puta gost je denser Dr Iggy!
Frontmen grupe "Leksington" Bojan Vasković svojevremeno je govorio o dramatičnom periodu kada je zajedno sa majkom i sestrom bio uhapšen pod sumnjom da su pomagali u skrivanju srpskog heroja Ratka Mladića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.