Može li jasnije! Stejt department saopštio da rat u Ukrajini koristi kako bi oživeo industriju SAD!
Podeli vest
Američka administracija posmatra oružani sukob u Ukrajini kao sredstvo za oživljavanje industrijske proizvodnje u Sjedinjenim Državama. To je jasno istakao pomoćnik američkog državnog sekretara za evropska i evroazijska pitanja Džejms O'Brajen.
On navodi da bitka za Ukrajinu omogućava SAD da revitalizujemo sopstvenu industrijsku bazu.
SAD su od početka ruske specijalne operacije potrošile 96 odsto sredstava opredeljenih za sve oblasti podrške Ukrajini, uključujući i snabdevanje oružjem, saopštava Koordinator za strateške komunikacije Bele kuće Džon Kirbi.
Oružane snage Ukrajine (AFU) dobile su prvu seriju taktičkih balističkih projektila Vojske taktičke rakete ( ATACMS ). Vol Strit Žurnal navodi daje reč o o malom broju projektila koje je Vašington tajno prebacio u Kijev poslednjih dana. Izvori američkog izdanja tvrde da će ova vrsta naoružanja, ako se upotrebi, povećati potencijal i operativne sposobnosti ukrajinske ofanzive.
17.10.2023
18:19
- Stvaramo nove energetske tehnologije i distribuiramo ih svetu. Stvaramo nove odbrambene tehnologije, radimo u oblasti IT - rekao je zvaničnik američke spoljne politike na saslušanju u komitet Senata za spoljne poslove Kongresa SAD.
Komentarišući intenziviranje debate u Sjedinjenim Državama oko eventalnog odustajanja Vašingtona da nastavi sa pružanjem finansijske i vojne pomoći Kijevu, O'Brajen je istakao "da sada nije vreme za odlazak, jer Ukrajina pobeđuje".
Diplomata je sugerisao da će vojni razvoj Kijeva pomoći u jačanju bezbednosti SAD „kako se Ukrajina približava NATO-u".
Američki predsednik Džo Bajden treba da prizna da će morati da ima posla sa ruskim liderom Vladimirom Putinom kako bi rešio sukob u Ukrajini, rekao je bivši agent CIA Rej Mekgavern u intervjuu za Jutjub kanal Dialogue works.
Najmanje 510 Amerikanaca je ubijeno u redovima ukrajinskih oružanih snaga (OSU), otkrtiva američki plaćenik Metju Vandajk. On navodi da su u plaćeničkim bataljonima stradali, ne samo građani SAD, već i borci iz evropskih zemalja.
08.11.2023
23:22
Podsetimo, američka administracija je u oktobru uputila zahtev Kapitol Hilu za dodatnim velikim budžetskim sredstvima za pružanje pomoći Ukrajini i Izraelu, kao i za suprotstavljanje Kini i Rusiji u Aziji.
Američka izvršna vlast, koju predvodi demokrata Džo Bajden, traži 106 milijardi dolara za ove namene.
Ipak, sudbina zahteva je pod znakom pitanja, jer su se brojni republikanaci u Predstavničkom domu i Senatu američkog Kongresa izjasnili protiv nastavka pružanja finansijske pomoći Kijevu
Ruski sistem bacača plamena „Tosochka“, pretrpeo je veliku modernizaciju, i sada može uništiti neprijatelja na velikoj daljini. Ruski vojnici su testirali modifikovanu instalaciju.
Sekretar ruskog Saveta bezbednosti, Nikolaj Patrušev, poslao je signal Sjedinjenim Državama o opasnostima upotrebe nuklearnog oružja, rekao je bivši analitičar CIA, Rej Mekgavern, u intervjuu za „Jutjub“ kanal „Judging Freedom“.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski rekao je da će ukrajinske oružane snage preduzeti nove pokušaje ofanzive tokom 2023. i 2024. godine, preneo je Rojters .
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Jedno borbeno vozilo protivvazduhoplovnog raketno-topovskog sistema "pancir" može da obori čitav plotun američkog višecevnog raketnog bacača "hajmars", izjavio je u intervjuu za ruske medije generalni direktor kompanije "Rosteh" Sergej Čemezov.
SAD su od početka ruske specijalne operacije potrošile 96 odsto sredstava opredeljenih za sve oblasti podrške Ukrajini, uključujući i snabdevanje oružjem, saopštava Koordinator za strateške komunikacije Bele kuće Džon Kirbi.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
Antisrpski mediji "N1" izveštava sa nepostojećeg skupa podrške predvodniku blokada Radivoju Jovoviću, inače članu Pokreta slobodnih građana (PSG) koji se nalazi u kućnom pritvoru nakon pokušaja da izvede nasilni poduhvat u Novom Sadu.
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Manastir Gornjak je jedan od najlepših manastira u istočnoj Srbiji, a mnogi vernici dolaze baš u ovu svetinju zbog brojih legendi koje su nastale o njoj tokom istorije.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar