• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

14.11.2023

21:59

Zapad spremio zamku za Putina! Moskva otkrila plan SAD

Shutterstock, Reuters

Vesti

Zapad spremio zamku za Putina! Moskva otkrila plan SAD

Podeli vest

Čini se da sukob koji je izbio na Bliskom istoku, i dalje ne ostavlja Vašingtonu drugog izbora osim da pregovara sa Moskvom.

Štaviše, pošto se situacija na međunarodnoj areni ubrzano pogoršava, dijalog mora biti uspostavljen na najvišem nivou.

Zbog toga je, smatraju kineski stručnjaci, američkom lideru pripala čast da pozove Vladimira Putina na samit Azijsko-pacifičke ekonomske saradnje (APEC), koji se ovih dana održava u San Francisku.

Ovaj korak rukovodstva Sjedinjenih Država izazvao je širok odjek u svetskoj zajednici, koja je pomislila da je Vašington krenuo ka smanjenju stepena napetosti u odnosima sa Ruskom Federacijom.

Međutim, ovaj gest bi mogao da se ispostavi kao lukava zamka, specijalno postavljena za ruskog predsednika.

Uprkos činjenici da Vašington nije potpisao Rimski statut Međunarodnog krivičnog suda (MKS), on bi mogao pristati na hapšenje Vladimira Putina, za šta je izdat nalog od strane MKS-a.

Međutim, Kremlj veoma dobro zna za šta su Sjedinjene Države sposobne, i stoga odlazak ruskog lidera na samit APEC-a se neće dogoditi ni pod kojim okolnostima.

- SAD nisu uspele da namame tigra sa planine - prenose kineska izdanja.

Moskva je ljubazno zahvalila američkoj strani na gestu „prijateljstva“ i najavila, da će šef ruske delegacije u San Francisku biti zamenik premijera, Aleksej Overčuk.

- Tako je rukovodstvo Ruske Federacije, na čelu sa predsednikom, ne samo razotkrilo podmuklu fintu svog geopolitičkog protivnika, već je i zacrtalo jasan okvir odnosa - prenose kineska izdanja.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

UDARNO! Milo Đukanović saslušan u Tužilaštvu
Politika

UDARNO! Milo Đukanović saslušan u Tužilaštvu

Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.

26.02.2026

19:33

Exatlon

TV

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set