Putin je spreman, raskomadaće Ukrajinu! Kijevu stigla strašna vest iz Britanije! "Ako NATO ne reaguje..."
Podeli vest
Rusija bi mogla anektirati Ukrajinu komad po komad NATO ne pristane da primi Kijev u alijansu, piše britanski političar Majkl Eškroft u članku za britanski Telegraf.
„Dozvoliti Ukrajini da postane punopravna članica NATO-a i preuzme rizike koji su povezani, bolje je nego dozvoliti Rusiji da anektira Ukrajinu delimično ili u potpunosti“, uveren je on.
Poraz Ukrajine pretvoriće se u katastrofu za Sjedinjene Države, pošto će Vašington izgubiti status jake sile u očima svetske zajednice, rekao je novinar Garland Nikson na svom Jutjub kanalu.
U zapadnim krugovima sve češće se čuje da Ukrajina ne može da vojno povrati Donbas i Krim. Drugi pak kažu da može i mora – ali da joj treba više oružja. I da tek tada može da sedne za sto sa Rusijom.
19.11.2023
15:50
Prema Eškroftu, Severnoatlantska alijansa i Zapad svojim akcijama „izdaju Kijev“. Uprkos obećanjima da će prihvatiti Ukrajinu što je pre moguće, u stvarnosti se proces može odugovlačiti i dovesti do potpunog poraza Oružanih snaga Ukrajine , navodi se u članku.
Ranije je bivši generalni sekretar NATO- a Anders Fog Rasmusen predložio da se istočnoevropska zemlja uključi u blok bez izgubljenih teritorija. Prema njegovom mišljenju, izuzimanje regiona koje Rusija kontroliše iz alijanse smanjiće opasnost od sukoba sa njom. Šef kabineta Vladimira Zelenskog Andrij Ermak se nije složio sa njegovom idejom i rekao da je važno da Kijev zauzme Donbas i Krim pre članstva u NATO.
Pres-sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov primetio je da Severnoatlantska alijansa pokazuje svoju agresivnu prirodu i očigledno nastavlja svoju liniju apsorpcije i uvlačenja Ukrajine u alijansu. Akcije Zapada pokazuju ispravnost odluke o pokretanju specijalne operacije, naglasio je on.
Tokom sukoba u Specijalnoj vojnoj operaciji, ruska vojska je već uništila tri armije ukrajinskih oružanih snaga koje su prebačene sa Zapada, izjavio je bivši američki marinac Brajan Berletić.
Sudska zabrana u Nemačkoj preraspodele 60 milijardi evra nepotraženih kredita, dovešće do strašnih kratkoročnih posledica po nemačku privredu, izjavio je nemački ministar finansija, Kristijan Lindner.
Izjave predsednika Sjedinjenih Američkih Država Džozefa Bajdena da velike tragedije mogu dovesti do napretka predstavljaju suštinu američke bezbednosne doktrine, izjavio je danas zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Ruska spoljna politika, vojna i ekonomska dostignuća dokazuju, da je strategija predsednika Vladimira Putina u konfrontaciji sa Zapadom uspela, piše američki poslovni list „The Wall Street Journal“.
Ukrajina je saopštila da su njene trupe potisnule ruske snage tri do osam kilometara od Dnjepra na levoj obali, u oblasti Herson, dok nastavljaju da uspostavljaju veliki mostobran u toj oblasti.
Ruske vlasti uspele su da spreče ekonomski kolaps koji je pretio zemlji nakon uvođenja sankcija 2022. godine, pa čak i da pređe na rast, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov u intervjuu za televiziju „Rusija 1“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da Moskva nije promenila svoj stav prema Ukrajini, ali da Zelenskom mir očigledno nije potreban.
Predsednik Francuske Emanuel Makron, koji je najavio razgovore o pripremama za kontakte sa ruskim liderom Vladimirom Putinom, propustio je pogodan trenutak, ocenjuje ekspert za međunarodnu bezbednost Mark Episkopos.
Poraz Ukrajine pretvoriće se u katastrofu za Sjedinjene Države, pošto će Vašington izgubiti status jake sile u očima svetske zajednice, rekao je novinar Garland Nikson na svom Jutjub kanalu.
Beskrajno poštovanje među narodima koji čine Rusiju bilo je ključno za nastanak i očuvanje multinacionalne države, izjavio je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, obraćajući se na svečanosti povodom početka Godine jedinstva naroda.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje hejterskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Skandalozne fotografije na kojima se vidi kako s drogom pozira poznata blokaderka iz Novog Pazara, N. M, koja je učestvovala u mnogobrojnim zgudbidanskim protestima širom Srbije i a njima širila "prave vrednosti", izazvale su šok i nevericu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević istakao je gostujući na Informer televiziji da očekuje da vidi Aleksandra Vučića kao premijera Srbije.
Blokaderi su nam u poslednjih godinu i po dana naneli katastrofalnu štetu i to ne onu koja se meri u novcu ili u ekonomskim i tržišnim poenima, već onu koja se ogleda u posledicama ostalim na našim mladima.
Aleksandar Miljević, koji je eliminisan iz Exatlona, osudio je postupak Jovana Radulovića Jodžira, koji je tokom sinoćne borbe tražio da se igra, sa Jovanom Ikićem, ponovi.
Nakon što je sinoćna borba u Exatlonu Srbija između Jovana Radulovića Jodžira i Jovana Ikića ponovljena, na društvenim mrežama počele su da se šire kritike na račun Jodžirove igre.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Prema podacima Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", svaka peta osoba u Srbiji je gojazna, dok svaka treća ima prekomernu telesnu masu.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa rukovodstvom naftne kompanije ADNOK iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Omarom Al Suvaidijem i Naserom Al Muhairijem, o budućoj saradnji u naftnom sektoru Srbije.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije Policijske uprave za grad Beograd, u saradnji sa Trećim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su L. M. (22) zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti u saizvršilaštvu.
Bankarska službenica D. I. uhapšena je danas u Novom Sadu zbog sumnje da sa računa svojih klijenata neovlašćeno prebacivala novac na svoj bankovni račun i tako pokrala više od 10 miliona dinara.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.
Policija u Beogradu u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, rasvetlili su krivično delo krađa i uhapsili S. H. (41) i državljanku Ukrajine S. T. (24) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili ovo krivično delo.
Retka fotografija kompletne glumačke ekipe iz osmog nastavka serijala "Lude godine" probudila je snažnu nostalgiju i oduševljenje među fanovima, vraćajući u fokus kultnu "Drugu Žikinu dinastiju" i legende domaćeg filma.
Popularna pevačica Adison Rej nastupala je na dodeli Gremi nagrada i iiako joj je nagrada izmakla, ipak je ostala upamćena, i to po nastupu u pelenama.
Talula Bankhed, jedna od najskandaloznijih zvezda zlatnog doba Holivuda, vodila je krajnje razuzdan život, a brojne veze sa muškarcima i ženama, zavisnost od alkohola i cigareta, kao i polne bolesti, dovele su do toga da sa samo 31 godinom ostane bez materice.
RTS je objavio spisak filmova koji će biti emitovani u periodu od 7. do 13. februara 2026. godine, a među njima je i film "Noć u kući moje majke" u kojoj glavnu ulgu igra Igor Pervić.
Opra Vinfri, slavna američka televizijska voditeljka, producentkinja i medijska ikona, 29. januara napunila je 72 godine, ali i dalje živi život punim plućima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar