• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

22.11.2023

17:49

Rusija to može u bilo kom trenutku da učini! Italijanska premijerka uputila novu osudu Moskvi

Reuters

Vesti

Rusija to može u bilo kom trenutku da učini! Italijanska premijerka uputila novu osudu Moskvi

Podeli vest

Italijanska premijerka Đorđa Meloni izjavila je danas da bi Rusija lako mogla da vrati mir u Ukrajinu, u bilo kom trenutku, kako je rekla, povlačenjem sa ilegalno okupiranih teritorija.

- Potrebno je ponovo puni teritorijalni integritet i suverenitet Ukrajine - poručila je Meloni tokom govora na virtuelnom samitu G20, prenela je ANSA. Kako navode izvori u rezidenciji italijanske premijerke, ona je uputila novu osudu postupaka Moskve, zbog, kako dodaju izvori "ozbiljnih posledica i štete koja je naneta najsiromašnijim državama".

Danas je održan virtuelni sastanak lidera grupe G20, čiji je predsedavajući Indija. Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je ranije u toku dana da je Rusija spremna za pregovore o završetku rata u Ukrajini, ali da Kijev ne želi da pregovara o miru.

Kako je naveo Rojters, Putin je iskoristio svoj govor na sastanku G20 da kaže da je potrebno razmisliti o tome kako zaustaviti tragediju sukoba u Ukrajini i rekao da Rusija nikada nije odbila da učestvuje u mirovnim pregovorima sa Ukrajinom.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku
Kultura

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku

Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.

07.04.2026

13:44

Magazin

Džet set