• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

23.11.2023

13:02

Megapotres! Desničari osvajaju Evropu, Ukrajini i EU se crno piše! Pobedom Vildersa oduševljeni Orban, Meloni, Marin le Pen...

Informer

Vesti

Megapotres! Desničari osvajaju Evropu, Ukrajini i EU se crno piše! Pobedom Vildersa oduševljeni Orban, Meloni, Marin le Pen...

Podeli vest

Premijera Holandije Marka Rutea na tom mestu će najverovatnije zameniti ekstremni desničar Gert Vilders, nakon što je njegova Partije Slobode (PVV) osvojila 37 od 150 sedišta u parlamentu, prenosi Rojters.

Evropski skeptik Vilders počeće da traži koalicione partnere u četvrtak i zajedno sa Narodnom partijom za slobodu i demokratiju (VVP) na čelu sa Dilan Ješilgoz i Novim društvenim kontraktom (NSC) Pitera Omciga mogao bi da zauzme ukupno 81 mesto. 

- Holandija će biti vraćena Holanđanima i cunami azilanata i migranata će biti zaustavljen - rekao je Vilders nakon pobede, dok je Ješilgoz prokomentarisala da je na pobedniku da dokaže da može da dobije većinu.

Ovakva koalijica bi zahtevala mesece pregovora, budući da VVP i NSC ne dele antievropske ideje PVV-a.

Foto: Reuters

 

Vilders je u predizbornoj kampanji obećao da će smanjiti holandsko finansiranje Evropske unije, prekinuti imigraciju, i da će blokirati pridruživanje novih članica, uključujući Ukrajinu. 

Evropski desničarski lideri, uključujući italijansku premijerku Đorđu Meloni, Slovaka Roberta Fica, mađarskog premijera Viktora Orbana i bivše francuske predsedničke kandidatkinje Marin le Pen čestitali su Vildersu na pobedi i pozdravili odluku holandskih glasača.

Novoizabrani premijer prethodno je izjavio da će zabraniti Kuran, odluka koja je privremeno zaustavljena.

Habib el Kaduri, vođa organizacije koja predstavlja holandske Marokance, izjavio je da su uznemirenost i strah ogromni u njegovoj zajednici, koja čini pet odsto populacije Holandije.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set