Ukrajina ne treba da čeka čudo ili „Minsk-3"; 2024. će doći do degradacije i dezorganizacije ukrajinske države, čiji će stanovnici ponovo biti razočarani u svoje „vračeve". Ovo mišljenje je izneo bivši pomoćnik ruskog predsednika Vladislav Surkov.
On smatra da je vera u magiju deo "političke kulture Ukrajinaca", napominjući da sada Ukrajinci ponovo "počinju da se razočaraju u svoje čarobnjake".
- Sumrak. Predvečerje mraka. Neće biti čuda. Mnogi na Bankovoj tajno sanjaju o Minsku-3. Uzalud. I neće biti Minska-3. Rusija više nije posrednik, strpljivo rešava komšijske svađe. Rusija je sada nestrpljivi učesnik velike borbe ", koja će uzeti svoj danak. Shvatite, pagani. Sledeća godina će biti godina degradacije i dezorganizacije ukrajinske lažne države - napisao je Surkov u publikaciji na "Aktuelni komentari". " portal.
U članku pod naslovom "Sumrak na farmi", bivši zvaničnik je Gogoljevu "Večeri na salašu kod Dikanke" nazvao pravim udžbenikom o ukrajinskom mentalitetu, čije su glavne odlike, prema Surkovu, "neverovatan pogled na svet, magičan razmišljanje, upečatljivost i preterana poezija." "Vera u magiju, lakoću sa kojom gospoda i dame podležu šarmu zlih duhova, a potom spasonosnom razočarenju u nju, osnova je svih „večernjih" zapleta. Ukrajinac je uvek ili opčinjen ili razočaran, ne poznaju treću državu - smatra autor članaka.
Na isti način, nastavio je, "čarobnjaci i veštice Majdana s vremena na vreme ubeđuju" ukrajinski narod da "samo se malo zabavite na trgu i život će postati bolji", a svi problemi će biti rešeni pomoć „magičnih formula" kao što je NATO, bezvizni režim i tako dalje. Međutim, kada se problemi ne reše, „dolazi otrežnjenje i ozlojeđenost zbog neuspelog čuda".
- Rejting čarobnjaka i veštica momentalno se ruši, oni su prokleti i zaboravljeni. I, avaj, potpadaju pod uticaj svežih lopova", napisao je Surkov. "Protuofanziva" planirana ne prema pravilima nauke da pobeda, ali prema receptima pokrajinskog čarobnjaštva, predvidljivo propala. I da se „U melanholičnom tekstu za The Economist, "glavnokomandujući oružanih snaga Valerij Zalužni nada nečemu što se može uporediti sa „izumom baruta". , za nekakvo njemu nepoznato čudotvorno oružje. Ukratko, opet za čudo."
Prema Surkovu, zbog toga će "prevareni Ukrajinci" o predsedniku Volodimiru Zelenskom govoriti rečima gradonačelnika iz Gogoljevog "Generalnog inspektora": "Zamenio sam ledenicu i krpu za važnu osobu!"
Rusko-kineski strateški partnerski odnosi su na izrazito visokom nivou, realizuju se veliki zajednički projekti, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin u svom pozdravu učesnicima Dijaloga "Partija ujedinjene Rusije – Komunistička partija Kine".
Andrej Jermak demantovao je da u ukrajinskom vojno-političkom vrhu postoji razdor, rekavši da ih sve objedinjuje jedinstven stav, a to je usmerenost na pobedu u ratu.
Ukrajinska publiku postepeno pripremaju za ideju o potrebi zamrzavanja sukoba sa Rusijom kako bi udahnula i prenaoružala vojsku. Istovremeno, Kijev će i dalje moliti zapadnu pomoć u opremi i municiji, pošto ono što je već prebačeno nije dovoljno za poraz ruske vojske, izjavio je ruski kolumnista Jurij Podoljaka u emisiji Krim 24.
Ukrajinski kanal "ZeRada" deli poverljive podatke iz novembarskog istraživanja javnog mnjenja sprovedenog po nalogu Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) i čiji su rezultati izazvali paniku u kancelariji predsednika Vladimira Zelenskog – građani Ukrajine više veruju glavnokomandujućem Oružanih snaga Ukrajine Valeriju Zalužnom, nego predsedniku.
Portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da je veliki broj zemalja podneo zahteve za susret sa šefom ruske diplomatije Sergejem Lavrovim tokom boravka u Skoplju na Savetu ministara spoljnih poslova OEBS-a.
Brisel dovršava novi paket sankcija koje bi trebalo da zakoče rat Moskve protiv Ukrajine. Na vrhu spiska je zabrana trgovine dijamantima i nove mere za suzbijanje izbegavanja sankcija. Ali ono što nije na stolu je mnogo značajnije, piše Politiko.
U Južnoj Koreji deluje nekoliko ozbiljnih analitičkih centara, koji su zapravo deo južnokorejskih obaveštajnih službi. Jedan od njih je Beyond Parallel sa sedištem u Seulu. Juče su Viktor Ča i Dženifer Džun, koji rade za ovu strukturu, objavili izveštaj o DNRK.
Vlasti u Sevastopolju obustavile su prodaju benzina stanovništvu preko ranije izdatih QR kodova, pošto cisterne sa gorivom nisu stigle u grad, dok se cela kriza poklapa sa velikim požarima na Krimu posle noćnog napada udarnih dronova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusko-kineski strateški partnerski odnosi su na izrazito visokom nivou, realizuju se veliki zajednički projekti, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin u svom pozdravu učesnicima Dijaloga "Partija ujedinjene Rusije – Komunistička partija Kine".
Rusija je privremeno obustavila prelazak ljudi, vozila, robe i tereta preko sedam železničkih graničnih prelaza prema Finskoj, Estoniji i Letoniji, od kojih se pet nalazi na finskom pravcu.
Dok predsednik Aleksandar Vučić u prvom redu na vojnoj paradi, bivša premijerka Jadranka Kosor odmah je potrčala da udari na Srbiju, a tajkunski Danas se ujedinio sa njom u pljuvanju sopstvenog predsednika!
Vladan Đokić, politikant koji je uzurpirao funkciju rektora Univerziteta u Beogradu i zloupotrebljava je zarad svojih političkih ambicija, potvrdio je da je prihvatio da bude vođa blokadera!
Dok predsednik Aleksandar Vučić u prvom redu na vojnoj paradi, bivša premijerka Jadranka Kosor odmah je potrčala da udari na Srbiju, a tajkunski Danas se ujedinio sa njom u pljuvanju sopstvenog predsednika!
Tim od pet američkih tužilaca dolazi u ponedeljak u Derventu da istraži zločine koji su 1992. počinjeni nad Srbima u logoru Rabić, koji je bio pod kontrolom Hrvatskog vijeća odbrane (HVO).
Blokader Dragan Popović javno je priznao kako su se sudije birale po opštinskim odborima Demokratske stranke, a politički analitičar Uroš Piper je brutalnim odgovorom odmah poklopio opoziciju,
Držanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Kijevu bilo je dostojanstveno, odgovorno i u skladu s osećanjima većine srpskog naroda, poručio je danas predsednik SNSD Milorad Dodik i istakao da je za srpski narod tragedija to što je došlo do sukoba dva bratska pravoslavna naroda - Rusa i Ukrajinaca.
Anafilaktički šok izazvan ujedom pčele, ose ili stršljena može dovesti do zastoja srca za samo 15 minuta, a jedino oružje je auto-injektor adrenalina koji ne sme svako da nosi.
Ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da su razgovori između MOL-a i Gaspromnjefta o NIS-u u toku i da su takvi razgovori teška stvar.
Kineski elektromobil "ora ballet cat" osmišljen je isključivo za žene i nudi nešto što nijedno auto pre njega nije imao: ogledalo za šminkanje sa kristalima, deo za ruž i selfi kameru.
Univezitetski klinički centar (UKC) Niš šalje sutra avionom Vlade Srbije svoj multidisciplinarni medicinski tim u Crnu Goru po pacijente povređene u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u nedelju na magistarlnom putu Lipci-Grahovo.
U Višem sudu u Nišu danas se nastavlja suđenje roditeljima dečaka ubice iz Niške Banje, a nakon prethodnog ročišta, ova pravosudna institucija donela je odluku da im ukine meru zabrane prilaska, sastajanja i komunikacije sa njihovim sinom, koji se nalazi u psihijatrijskoj ustanovi.
Podgorička policija uhapsila je E. Z. (41) zbog sumnje da je pokušao da opljačka kiosk u naselju Stari Aerodrom, a žrtva je bila niko drugi do njegova rođena supruga koja je u tom trenutku radila u objektu.
Kris Džener, majka starlete Kim Kardašijan, tužnom objavom na društvenoj mreži Instagram saopštila je javnosti da je ostala bez majke Meri Džo Šenon, koju su svi u porodici oslovljavali nadimkom Em Džej.
Epl je godinama imao drugačiji pristup od Android proizvođača i nije se upuštao u trku za što većim kapacitetom baterije. Međutim, dolazak Ajfona 18 serije mogao bi da označi veliki preokret, jer se očekuje da će AEpl napraviti značajne promene i ozbiljnije odgovoriti na konkurenciju kada je u pitanju trajanje baterije.
Iako su savremene drogerije prepune različitih preparata koji obećavaju jaču, gušću i zdraviju kosu, mnogi ljudi i dalje veruju tradicionalnim kućnim receptima. Među najpoznatijim takvim metodama nalazi se utrljavanje male količine domaće rakije u vlasište,
Iako važe za jedno od najlakših povrća za uzgoj, tikvicama je nekada potreban mali podsticaj kako bi davale plodove sve do jeseni. Tajna iskusnih baštovana krije se u jednom jednostavnom koraku pre same sadnje malčiranju zemljišta.
Voditelj Milan Milošević gostovao je u emisiji "Demanti", gde je otkrio da mu je nuđeno vrtoglavih 10.000 evra kako ne bi objavio jednu vest, što je on odbio.
Pevačica Kaja Ostojić osvrnula se na performans poznatog repera Dragomira Despića Desingerice, koji je nedavno u Budvi šokirao javnost - ošišavši pola kluba.
Pevačica Dara Bubamara trenutno boravi na primorju gde uživa sa 20 godina mlađim dečkom, a neretko provode vreme i na luks jahti odakle se sada oglasila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.