Drama na Baltiku! Počeo nezapamćen napad na Rusiju! Putin im ovaj bezobrazluk neće oprostiti!
Podeli vest
Estonska vlada traži način da iz zemlje deportuje ljude koji su dobili rusko državljanstvo, izjavila je premijerka Estonije Kaja Kalas.
Ministar unutrašnjih poslova Estonije Lauri Lanemets izjavio je početkom novembra da bi stanovnici te zemlje, koji su prihvatili rusko državljanstvo mogli da budu deportovani.
Službenici Federalne službe bezbednost uhapsili su u Zaporožju stariju ženu osumnjičenu za pokušaj terorističkog napada.
28.11.2023
21:30
- Uveravam vas da šef Ministarstva unutrašnjih poslova zastupa zvaničan stav vlade, koji se zasniva na bezbednosti i opstanku Estonije, na osnovu zakona koje je usvojio parlament, uključujući i zakon o strancima - rekla je Kalas.
Prema njenim rečima, "Odeljenje policije i granične straže ima obavezu da ispita da li je usvajanje ruskog državljanstva izjava podrške terorizmu, kao i aktivnosti usmerene protiv Estonije i njenih saveznika".
- To je pretnja bezbednosti Estonije i veoma jasan signal koji ne možemo da ignorišemo - navela je Kalas.
Ukrajinska vojska, pod pritiskom ruskih jurišnih aviona, prinuđena je da se povuče sa svojih položaja kod Avdejevke. Ova informacija stigla je od vojnih dopisnika koji su izveštavali o događajima u pravcu Avdejevke, pišu ruski mediji.
Severnoatlantska alijansa nema vojni potencijal da zaustavi ruske trupe na granicama u slučaju takve pretnje, rekao je nemački vojni ekspert Kristijan Meling u intervjuu za ZDF.
02.12.2023
06:15
Prema njenim rečima, pravni osnov za deportaciju je republički zakon o strancima.
- Oduzimanje boravišne dozvole i deportacija rezidenta zemlje vrši se u skladu sa članom 241. Zakona o strancima, kojim je zakonodavac potvrdio da se boravišna dozvola može oduzeti ako stranac predstavlja opasnost za javnog reda i nacionalne bezbednosti - ukazala je Kalas.
Ukrajina bi trebalo da se pomiri sa gubitkom teritorije, jer se izgubljene oblasti neće vratiti zemlji, rekao je predsednik američkog Saveta za spoljne poslove Ričard Has u intervjuu za Si-En- En .
Komanda ukrajinskih oružanih snaga strahuje da će se sukob proširiti izvan istoka i juga zemlje, prenosi ABC Njuz, pozivajući se na reči ukrajinskog general-potpukovnika Sergeja Naeva.
Komanda Oružanih snaga Ukrajine ne daje vojnicima pauze za odmor, jer odobravanje vojnog odsustva znači novi talas mobilizacije, izveštava nemački "Velt".
Ulazak Ukrajine u NATO u punom formatu dok traje sukob nije moguć, ponovio je danas generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg, dodajući ipak da Alijansa planira da u narednim danima, 28. i 29. novembra, ustanovi uslove koje Ukrajina treba da ispuni da bi postala članica.
Izvoz robe koja je od vitalnog značaja za moskovsku "ratnu mašinu", iz Turske u u Rusiju je, prema pisanju "Fajnenšel tajmsa", ove godine porastao, a to je dodatno pojačalo zabrinutost SAD i njenih saveznika da Ankara potkopava njihove pokušaje da "obuzdaju" sposobnost Moskve da oprema vojsku.
Početak zime i hladnog vremena čine situaciju ukrajinskim oružanim snagama izuzetno teškom, piše britansko izdanje Dejli ekspresa, pozivajući se na stručnjaka Economist Intelligence Group Marija Bicarskog.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska unija napravila je ozbiljnu stratešku grešku time što je prekinula kanale komunikacije sa Rusijom, izjavio je albanski premijer Edi Rama, ocenjujući da Evropa mora da razgovara sa svima ukoliko želi da ima uticaj na završetak rata u Ukrajini.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni oštro je odgovorila na uvrede ruskog televizijskog voditelja Vladimira Solovjova, poručivši da „propagandista režima ne može da drži lekcije o slobodi", uz jasnu poruku da Italija nema ni gospodare ni tutore i da joj je jedina smernica nacionalni interes.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, dobio je iz Evropske unije direktivu da prizna nezavisnost lažne države "Kosovo" i takozvanog premijera Aljbina Kurtija!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči stigao je u Sankt Peterburg, gde će se 27. aprila sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prima pripadnike Vojske Srbije, sastav Voda za zaštitu snaga iz Sektora "Zapad", koji su u proteklih osam meseci bili angažovani u Mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu.
Blokaderski odbornik Vlade Ristanović pretio je jutros u Užicu za skupštinskom govornicom novinaru Gvozdenu Nikoliću i svim pristalicama predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Aleksandar Mirković, šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda, izjavio je da se politika bežanja od dijaloga i parlamentarne rasprave nastavila i danas, kada su odbornici opozicije ponovo napustili sednicu Skupštine grada Beograda.
“Onda će biti haos”, kaže urednički dvojac eks-Šolakovih medija Draža Petrović i Sloba Georgiev. U svakoj drugoj državi u svetu, gde postoji tužilaštvo, oni bi bili privedeni.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov obišla je u jednoj od najposećenijih banja u Srbiji, Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju "Termal" u Vrdniku, gde je zamenjen stari kotao koji je decenijama koristio dizel, novim gasnim generatorom.
Savremeni način života negativno utiče na razvoj dece, a previše provedenog vremena pred ekranom ostavlja posledice koje se često primete tek kada dete krene u školu, upozorava stručnjak za razvoj dečje inteligencije dr Ranko Rajović.
Jedan vozač iz Srbije doživeo je veoma neprijatnu situaciju tokom saobraćajne kontrole na auto-putu u Nemačkoj, kada ga je neslana šala koštala čak 500 evra.
Holivudske glumice Džulija Roberts i Demi Mur su tokom svoje posete Srbiji 2017. godine uživale u kajmaku i roštilju na jednom salašu nedaleko od Novog Sada.
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
Supruga pevača Dada Polumente, Ivona Polumenta, prvi put je otvoreno govorila o trudnoći, njihovom neobičnom upoznavanju i braku koji je daleko od klasičnih estradnih priča.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar