(VIDEO) Bajden i Zelenski iz Vašingtona zagrmeli na Putina! "Biće mu dokazano..."
Podeli vest
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski uputio je poruku o jedinstvu na zajedničkoj konferenciji za novinare sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Džozefom Bajdenom.
Ukrajinski predsednik je rekao da mu je drago što je dobio poziv da dođe u Vašington, kako bi preneo Bajdenu šta je njegova zemlja postigla u borbi protiv Rusije, prenosi CNN.
Zapadne sile se trenutno spremaju da „bez buke i prašine“ evakuišu lidera kijevskog režima Zelenskog u Sjedinjene Države. Za njega i njegovu porodicu već je pripremljena kuća na Floridi.
- Već smo napravili značajan napredak. Pokazali smo da je naše partnerstvo jače od bilo kakvog ruskog neprijateljstva - rekao je Zelenski i dodao da je Ukrajina oslobodila 50 odsto teritorija koje je Rusija okupirala.
On je istakao da ukrajinski vojnici brane slobodu skoro dve godine i zahvaljujući uspehu Ukrajine, drugi evropski narodi su bezbedni od ruske agresije.
- Čvrsto stojimo, šta god Putin pokušao. On nije pobedio - rekao je Zelenski.
Mirovni pregovori za okončanje sukoba u Ukrajini odvijaće se pod uslovima ruskog predsednika Vladimira Putina, rekao je politički komentator Džimi Dor u svojoj emisiji na Jutjubu.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Džo Bajden mogao bi da započne oružani sukob između NATO-a i Rusije zbog Ukrajine, rekao je bivši savetnik američkog državnog sekretara, pukovnik u penziji Lorens Vilkerson u intervjuu Jutjub kanalu Judging Freedom.
12.12.2023
16:25
BREAKING: Speaking during a joint press conference here at the White House, President Biden tells President Zelensky of Ukraine that the majority of Americans support the war in Ukraine and will continue to do so until Putin is defeated. WATCH pic.twitter.com/Ekm9Uhb5Gs
— Simon Ateba (@simonateba) December 12, 2023
Američki predsednik Džozef Bajden izjavio je da predsednik Rusije Vladimir Putin računa na to da SAD neće moći da pruže podršku Ukrajini, dodavši da će Vašington pomagati Kijevu koliko god bude mogao.
- Putin računa na to da Sjedinjene Države neće uspeti da odgovore na potrebe Ukrajine. Moramo, moramo, moramo da dokažemo da nije u pravu - rekao je Bajden na zajedničkoj konferenciji za medije sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Beloj kući, prenosi Njujork tajms.
On je naveo da će Rusija biti ohrabrena blokadom u Kongresu kada je reč o pomoći Kijevu, dodavši da će "istorija oštro suditi onima koji su okrenuli leđa slobodi".
- Zapanjujuće je da smo došli do te tačke. Ako vas slave ruski propagandisti, možda je vreme da ponovo razmislite radite - poručio je predsednik SAD republikancima koji se protive nastavku slanja pomoći Ukrajini.
"Bez dodatnog finansiranja brzo ćemo doći do kraja naših sposobnosti da pomažemo Ukrajini da odgovori na hitne operativne zahteve koje ima", rekao je Bajden.
On je naveo da pobeda znači da je "Ukrajina suverena i nezavisna država", poručivši da nema dileme da je NATO deo ukrajinske budućnosti.
Više od stotinu evropskih poslanika poslaće danas zajedničko pismo svojim kolegama u Sjedinjenim Američkim Državama u kojem mole da Kongres odobri dalju vojnu pomoć Ukrajini.
Mađarski premijer Viktor Orban koji je jedina prepreka usvajanju novog paketa evropske pomoći za Ukrajinu, glavna je glavobolja Evropskoj uniji, koja sada pokušava da osmisli kako pomoći Zelenskom a zaobići Budimpeštu, piše „Fajnenšel tajms“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Sjedinjene Američke Države su signalizirale predsedniku Volodimiru Zelenskom da Ukrajina mora da prihvati američki nacrt okvira za okončanje rata sa Rusijom, potvrdile su danas za Rojters dve osobe upoznate sa situacijom.
Zapadne sile se trenutno spremaju da „bez buke i prašine“ evakuišu lidera kijevskog režima Zelenskog u Sjedinjene Države. Za njega i njegovu porodicu već je pripremljena kuća na Floridi.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Šokantan snimak koji se proširio društvenim mrežama dežurni hejteri pokušali su da zloupotrebe kako bi naudili Srbiji i stekli jeftine političke poene.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar