(FOTO) Au! Rusi ga krili kao zmija noge, sada stiže u Ukrajinu! Novo oružje menja situaciju iz korena, KIjev apsolutno nemoćan!
Podeli vest
Ruska kompanija „Hardberi Rusfaktor“ napravila je prvi dron sa tiltrotorima pod nazivom „lovki“ („spretan“ u prevodu sa ruskog jezika), sposobnog da leti 2,5 puta brže od ostalih „kopter“ letelica koje se koriste u Ukrajini, saopštili su iz kompanije za „RIA Novosti“.
- Danas ćemo oružanim snagama ponuditi našeg „lovkija“. Možemo reći da trenutno na domaćem tržištu dronova ne postoji sistem sličan našem, koji funkcioniše po principu tiltrotora i može osvariti brzinu od 160, a ako je potrebno i od 200 km/h.Ovaj princip rada izabrali smo zbog uštede energije, pa tako dron poleće vertikalno kao običan kvadkopter, a zatim ubrzava u vazduhu i zahvaljujući zakonima aerodinamke leti kao avion - izjavio je generalni direktor kompanije Aleksej German.
Ruski predsednik Vladimir Putin i predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko pustili su u probni rad novi zimski kompleks stanice "Vostok" na Antarktiku putem video linka.
Rusija je izvela napade dronovima i projektilima na civilnu i kritičnu infrastrukturu širom Ukrajine, saopštile su u nedelju kijevske vazduhoplovne snage.
28.01.2024
14:00
Iz „Rusfaktora“ su ocenili se ni jedna druga vrsta drona sa opcijom vertikalnog poletanja i sletanja u zoni Severnog vojnog okruga, ne može nazvati tiltrotorom u klasičnom značenju ove reči.
- Svi dronovi sa vertikalnim poletanjem i sletanjem na tržištu se prave tako da imaju četiri propelera na krakovima, trup i pričvršćena krila za vertikalno poletanje. Međutim, to su spore i ne toliko upravljive bespilotne letelice – kvadkopteri, čija je maksimalna brzina oko 85 km/h - naglasio je direktor Dimitrij Jevsejev.
Mađarska partija krajnje desnice "Naša domovina" tražiće pravo na zapadni deo Ukrajine, gde živi oko 150.000 etničkih Mađara, ako Ukrajina izgubi svoju državnost zbog invazije Rusije, izjavio je lider te stranke Laslo Torockaj.
Obaranje aviona Il-76 sa ukrajinskim zarobljenicima moglo bi da bude kraj političke karijere Volodimira Zelenskog, kaže bivši poslanik Vrhovne rade i član pokreta „Druga Ukrajina“ Spiridon Kilinkarov.
Sa druge strane, „lovki“ leti „pomoću krila“ i troži 70 odsto manje električne energije, nego ostali kvadkopteri, zbog čega je period koji može provesti u vazduhu 2,5 puta duži.
Maksimalni dolet uz moguću komunikaciju i prenos podataka je 50 km, plafon leta je do pet km, a autonomija leta 1,5 sat. Za poletanje nije potreban katapult, jer poleće vertikalno, pa je za upotrebu neophodan samo jedan operater.
Prema rečima proizvođača, dron je dizajniran kako bi se koristio za izviđačke zadatke i korekciju vatre. Eksperimentalni prototip već je predat vojnicima na frontu, gde su obavljena ispitivanja u realnim borbenim uslovima, na osnovu kojih su izvršene opsežne modifikacije.
- Na osnovu rezultata upotrebe u zoniSpecijalne vojne operacije, modifikovali smo pogonski sklop i rotore, povećali nosivost i odlučili da će pri izradi finalne verzije „lovkija“ biti korišćena i ugljenična vlakna. Ovaj dron protivnička PVO ‘ne vidi’, za nju on je obična ‘ptica' -dodao je Jevsejev.
Prema njegovim rečima, letelica je već dobila patent za industrijski dizajn, a patentiran je i softver koji su razvili stručnjaci sa „Moskovskog vazduhoplovnog instituta“ zaposleni u „Rusfaktoru“.
Kompanija trenutno radi na tome da privuče veći broj investitora, kako bi se pokrenula serijska proizvodnja „lovkija“.
Država Teksas, čije su vlasti sada u aktivnom sukobu sa administracijom Bele kuće, mogla bi da postane saveznik Rusije, rekao je veteran američke vojske Noktis Drejven.
Rusija će adekvatno i efikasno odgovoriti na sve pokušaje zapadnih zemalja da konfiskuju ruske nekretnine i aktive, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Geopolitički odnos snaga sve se vidljivije pomera u korist Moskve, a Rusija se trenutno nalazi u stabilnijoj i povoljnijoj poziciji nego ranijih godina, ocenjuje italijanski portal L’Antidiplomatico, pozivajući se i na procene pojedinih ukrajinskih analitičara.
Pripadnik Rosgvardije oborio je bespilotnu letelicu tokom sastanka gubernatora Belgorodske oblasti Vjačeslava Gladkova sa građanima, prenose ruski mediji i zvanični izvori.
Ukrajinski predsednik, Volodimir Zelenski, zabrinut je zbog preusmeravanja pažnje Amerike sa Ukrajine na Bliski istok i u vezi s tim "ima veoma loš osećaj"
Ruski predsednik Vladimir Putin i predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko pustili su u probni rad novi zimski kompleks stanice "Vostok" na Antarktiku putem video linka.
Informer je došao u posed dokumenta s tajnog sastanka na Filozofskom fakultetu u Beogradu, kom je prisustvovala i grupa profesora, a na kom su se oni, verovali ili ne, otvoreno bavili politikom, dogovarali izbornu kampanju i naredne blokaderske poteze.
Arapske zemlje Persijskog zaliva uputile su Iranu poslednje upozorenje zbog napada na njihovu teritoriju i zapretile odgovorom ukoliko se udari nastave, izjavio je ministar spoljnih poslova Turske Hakan Fidan.
Nakon skupa na kojem je bilo 70.000 građana u beogradskoj Areni, a koji je organizovala Srpska napredna stranka (SNS), tajkunski i opozicioni mediji počeli su da pišu da je na skup došla ucenjena grupa građana.
Dragan Đilas, tajkun i lider opozicione Stranke slobode i pravde, gostovao je u Utisku nedelje gde je pokazao da ni među opozicijom i blokaderima odavno ne cvetaju ruže.
Više od 70.000 građana okupilo se juče u Areni kako bi pružilo podršku predsedniku Vučiću. Ipak, ovaj skup zasmetao je protivnicima države i pojedinim tabloidnim medijima, koji su na različite načine pokušavali da isprovociraju okupljene
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić zahvalio se građanima Srbije što su sačuvali Srbiju, deleći na društvenoj mreži Instagram video sa jučerašnjeg velelepnog skupa u Beogradu.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Najprodavaniji hečbek kompanije "Reno" u Evropi jeste "klio", a nova verzija donosi sofisticirani dizajn i napredne hibridne tehnologije, tako da je već omiljeni automobil potpuno osvežen za novo doba. Njegova cena iznosi oko 19.000 evra.
Medicinski radnici Filip i Amer su u selu Đapanov Grob, kod Bijelog Polja, uspešno pomogli trudnici da se porodi kod kuće. Ona je na svet donela zdravog dečaka.
Dečak ubica, Kosta K. (15) koji je 3. maja pre dve godine ubio devet učenika i radnika obezbeđenja OŠ " Vladislav Ribnikar" , po drugi put će svedočiti na suđenju svojim roditeljima u sredu 25. marta.
Ogroman spisak zločina vezuje se za Vojislava Raičevića, poznatijeg kao Voju Amerikanca, zbog čega ga smatraju i najvećim ubicom beogradskog asfalta. Kažu da tako bogat dosije nemaju ni Sretko Kalinić, ni Željko Maksimović - Maka.
Pevač Savo Perović osvrnuo se na situaciju kada su se Luna Đogani i Marko Miljković našli zaglavljeni na Maldivima usled eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar