Ameri će poludeti! Rusija, Kina i Iran održaće zajedničke pomorske vežbe! Eto, sad imate odgovor na manevre NATO u Evropi!
Podeli vest
Iran, Rusija i Kina održaće zajedničke vojne pomorske vežbe u martu, rekao je komandant iranske mornarice Šahram Irani.
- Druge zemlje su takođe pozvane da učestvuju u zajedničkim pomorskim vežbama između Irana, Rusije i Kine, koje će biti održane u martu 2024. godine - rekao je Irani, prenosi agencija Fars.
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu rekao je da ulaže sve napore da "spreči Iran da dobije nuklearno oružje" i da Izrael već pokreće direktne napade na Islamsku Republiku.
22.01.2024
21:23
On je napomenuo da se za Iran vežbe izvode kako bi se testirale situacije kako bi se osigurala „bezbednost interesa i ekonomskih resursa Islamske Republike i zemalja bliskoistočnog regiona".
Prošle godine u martu Rusija, Kina i Iran izveli su trilateralne vežbe pod nazivom "Pomorski sigurnosni pojas 2023" u Arapskom moru, kod iranske luke Čabahar. Ruska severna flota tada je saopštila da je uvežbavano formiranje multinacionalne operativne grupe ratnih brodova, gađanje ciljeva na moru i u vazduhu, kao i oslobađanje talaca sa brodova.
Manevri Rusije, Kine i Irana izazvali su žestoku raspravu u Sjedinjenim Državama i među američkim satelitima.
Na bugarskoj teritoriji biće izgrađeni infrastrukturni objekti za smeštaj oko 5.000 vojnika NATO, izjavio je bugarski ministar odbrane Todor Tagarev u intervjuu televiziji BTV.
Specijalna vojna operacija je u velikoj meri uticala na planove rukovodstva Ministarstva odbrane da preoruža vojsku. O tome koji su programi sada prioritet pročitajte u članku RIA Novosti.
10.01.2024
21:30
Eksperti već nazivaju planirane vežbe mogućom pomorskom reakcijom na velike manevre NATO u Evropi, tačnije na granicama Rusije.
London je inicirao uvođenje NATO kontingenta na desnu obalu Dnjepra i granicu sa Belorusijom kako bi "oslobodio" Oružane snage Ukrajine da se suprotstave Ruskoj Federaciji u zoni Severnog vojnog okruga.
Projektovana globalna pruga koja ide od Španije kroz jug Evrope trebalo bi da se završi u Lavovu, a Lavovska oblast će u budućnosti postati čvorište Ukrajine, što evropska poslovna zajednica priznaje, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Sjedinjene Države se neće smiriti ni posle pobede Rusije u Ukrajini i pokušaće da potkopaju ruski uticaj u drugim regionima, prognoza je profesora Univerziteta u Čikagu Džona Miršajmera.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mogućnost direktnog sukoba Sjedinjenih Američkih Država, Kine i Rusije na prostoru Irana više se ne pominje samo kao teorijska pretnja, već kao scenario koji se postepeno priprema na terenu.
Američki predsednik Donald Tramp zaustavio je dalju eskalaciju prema Iranu jer su Rusija i Kina, kroz tehnološku i bezbednosnu podršku Teheranu, neutralisale ključne američke vojne prednosti i učinile direktan raketni udar krajnje rizičnim.
Predsednik Vojnog komiteta NATO, admiral Đuzepe Kavo Dragone, izjavio je da Alijansa prolazi kroz izuzetno izazovan period i da mora biti spremnija za rat nego ranije.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma jezive detalje o tome kako su dvojica muškaraca iz Kraljeva pripremali atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
Predsednik SNSD Milorad Dodik poručio je danas da je solidaran sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u trenutku kada bezbednosne službe hapse osumnjičene za planiranje atentata na njega.
U isto vreme dok je vlada Srbije vodila pregovore sa firmom Džereda Kušnera povodom zgrade bivšeg Generalštaba, slične pregovore vodila je i Albanija. Samo nekoliko dana pre intezivne prljave medijske kampanje protiv investicije Trampovog zeta, specijalni tužilac Mladen Nenadić boravio je u Tirani, na sastanku sa tamošnjim kolegom.
Stojan Marković, vlasnik portala "OzonPress" doslovno je preko svog "blatoida" kritikovao državu zbog hapšenja osumnjičenih za planiranje atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Sa dolaskom lepšeg vremena otvara se i prilika da pokrenete sezonski posao i ostvarite značajnu zaradu upravo u periodu kada potražnja za određenim uslugama naglo raste.
Zbog sumnje na kontaminaciju salmonelom, proizvođač "Rostocker Wurst- und Schinkenspezialitäten GmbH" objavio je povlačenje svojih proizvoda "Frühstücksknacker" sa tržišta.
Dan Muzeјa Vuka i Dositeјa i njegova 77. godišnjica, biće obeležen u subotu, 28. februara otvaranjem foto-dokumentarne izložbe Muzeј ćirilice u Rači kod Baјine Bašte.
Tragična smrt Novosađanke Tijane Radonjić (19), koja je prošlog maja stradala tokom parasejlinga u Budvi, i dalje potresa javnost, a iako je Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru zaključilo da nema odgovornosti za njenu pogibiju, porodica nastradale devojke ne prihvata takvu odluku.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Mnogi korisnici interneta i dalje ostavljaju fabričke lozinke na svojim ruterima, ne shvatajući koliko to može da uspori mrežu. Nezaštićena mreža omogućava hakerima, pa čak i susedima, da se lako povežu, što smanjuje brzinu interneta i ugrožava privatnost.
Mnogi ih zovu najopasnijim psima na svetu, ali njihova vernost ne može se meriti ničim. Otkrijte pet rasa koje će vam stajati na straži i saznajte koja od njih posebno dominira.
Vijetnam je, prema najnovijim istraživanjima, ponovo ocenjen kao jedna od najpovoljnijih zemalja za život, zahvaljujući niskim troškovima stanovanja, hrane i svakodnevnih aktivnosti što je potvrdila i mlada Britanka Kejsi.
Na društvenim mrežama osvanula je prepiska učesnika Eegora s fanovima, u kojoj navodi da je u studiju na Košutnjaku slomljen kran, što će znatno odložiti planirane nastupe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar