Snažan udar na Putina! Ukrajina otvara novi front?! Jedna zemlja će eksplodirati, hitno se oglasio premijer!
Podeli vest
Premijer Gruzije Irakli Kobahidze optužio je Ukrajinu da pokušava da proširi sukob na ovu državu, a nakon što su vlasti zaplenile kamion pun eksploziva na putu prema Rusiji.
- Ovo još jednom potvrđuje ono što u principu i visoko rangirani zvaničnici ukrajinske vlade govore da su hteli i verovatno i dalje žele: drugi front u našoj zemlji - rekao je vršitelj dužnosti predsednika gruzijske vlade Kobahidze.
Novinar Taker Karlson je potvrdio da će uskoro objaviti intervju sa Vladimirom Putinom. Ova vest je izazvala buru u svetu. Šta o Takerovim planovima pišu svetski mediji?
SAD shvataju kakve bi bile razmere odmazde Severne Koreje i to ih sprečava da krenu u akcije protiv Pjongjanga, saopštio je ambasador Rusije u Severnoj Koreji Aleksandar Macegora.
09.02.2024
16:00
Gruzijska Služba državne bezbednosti privela je juče više ljudi u čijem vozilu je pronađeno nekoliko improvizovanih eksplozivnih naprava ukupne težine 14 kilograma, prenele su "RIA Novosti".
Automobil napunjen eksplozivom kretao se iz Odese do Voronježa radi izvršavanja terorističkog napada, a gruzijska služba označila je ukrajinskog poslanika iz stranke Volodimira Zelenskog, Andreja Šarašiza kao organizatora prevoza.
Vozilo je iz Odese, preko Rumunije, Bugarske i Turske, stiglo do Gruzije, a kao krajnja destinacija označen je Voronjež. Eksplozivna sredstva otkrivena su na gruzijsko-ruskoj granici.
Poljska je podigla svoje avione u vazduh, nakon što su rano jutros zabeležene eksplozije u nekoliko ukrajinskih regiona, saopštila je operativna komanda Oružanih snaga Poljske.
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj, koji boravi u dvodnevnoj poseti Ukrajini, saopštio je da je jutro dočekao u skloništu zbog sirena za vazdušnu opasnost koje su se oglasile širom Kijeva.
07.02.2024
09:10
Podsećanja radi, tokom 2022. godine, korišćenjem relativno slične putanje, pripadnici ukrajinskih službi bezbednosti prevozili su eksplozivne naprave u Rusiju, koje su kasnije koristili tokom terorističkog napada na Krimski most, pa je sasvim izvesno da je ovo pokušaj sličnog napada.
Ukrajinske vazduhoplovne snage saopštile su danas da je Rusija izvela raketni napad na Kijev i druge ukrajinske gradove, kao i da su zbog toga aktivirani sistemi protivvazdušne odbrane.
Krimski most koji povezuje rusko poluostrvo Krim i Krasnodarski kraj biće uništen do kraja godine, zapretio je komandant ukrajinske mornarice viceadmiral Aleksej Nežpapa.
Severnoamerička vazduhoplovna odbrambena komanda (NORAD) saopštila je da je otkrila četiri ruska vojna aviona u akciji, u Zoni identifikacije protivvazdušne odbrane Aljaske (ADIZ).
Ruska avijacija i artiljerija nanele su udare na 1. predsedničku brigadu (jedinica Nacionalne garde Ukrajine) i dve brigade Oružanih snaga Ukrajine na južnodonjeckom pravcu, rekao je za RIA Novosti šef pres-centra grupe Vostok Aleksandar Gordejev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je Ukrajina spremna da razgovara o miru na osnovu principa "stojimo gde stojimo", odnosno razgraničenja duž linije fronta, ali da neće prihvatiti ruske "ultimatume" koji podrazumevaju dalju okupaciju teritorije.
Propagandna kampanja koja poziva na proglašenje takozvane ruske „Narodne Republike Narva" počela je poslednjih nedelja da se širi društvenim mrežama, izazivajući zabrinutost u Estoniji.
Ruski predsednik Vladimir Putin nikada nije želeo da zaustavi rat u Ukrajini i samo je simulirao spremnost na pregovore, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i pozvao Zapad, pre svega Sjedinjene Američke Države, da pojača pritisak na Moskvu.
Novinar Taker Karlson je potvrdio da će uskoro objaviti intervju sa Vladimirom Putinom. Ova vest je izazvala buru u svetu. Šta o Takerovim planovima pišu svetski mediji?
Top otkriće Gledalačko obaveštajne službe Informera (GOSI) o studentu Vanji Berić, prvom na blokaderskoj listi "Kladovo ima nas - vreme je za promene", našlo se na udaru cenzorskih makaza blokadera kojima su puna usta slobode govora.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu važnom porukom, pri čemu je objavio i nekoliko potresnih fotografija.
U Gračanici je danas parastosom u manastiru, polaganjem belih ruža kod instalacije "Missing" i venaca ispred spomenika žrtvama i komemorativnom akademijom obeležena godišnjica pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Želim da znate da mi decu ne lečimo sms porukama i da je uz pomoć države veliki broj dece, širom Srbije, poslat na lečenje i to je ono što moramo da znamo pre nego što uperimo prst u nekoga.
Marko, koji se godinama bori sa progresivnim oblikom multiple skleroze, suočava se sa teškim pogoršanjem zdravstvenog stanja uprkos brojnim terapijama, zbog čega je kao poslednja nada predloženo lečenje transplantacijom matičnih ćelija u inostranstvu.
Radovi u malinjacima širom Srbije uveliko su u toku. Većina zasada je već povezana, obavljeno je đubrenje, a proizvođači su primenili i prva zaštitna sredstva.
Zbog pretnje učenika petog razreda da je u školu doneo vatreno oružje, jedan deo učenika Osnovne škole "Stojan Novaković" na Letinjikovcu, kod Šapca, danas je napustio nastavu.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Pevačica Ana Nikolić oglasila se i uz dokumente iz kruševačke Eparhije demantovala navode Raletove prve žene Slavice Ratković da su pred Bogom još u braku.
Influenserka Aleksandra Vasković, supruga pevača Bojan Vasković, frontmena Leksington benda, pohvalila se svojim luksuznim garderoberom koji je raj za ženske oči.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar