Šta će reći Amerika?! Putinova ponuda koja se ne odbija! Usred intervjua sa Karlsonom poslao jasnu poruku Vašingtonu!
Podeli vest
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je u nedavnom intervjuu američkom novinaru Takeru Karlsonu da bi oslobađanje novinara “Volstrit žurnala” Evana Gerškoviča, optuženog za špijunažu u Moskvi, moglo biti moguće u zamenu za ruskog zatvorenika Vadima Krasikova.
Putin nije pominjao Krasikova po imenu, ali je govorio o osobi koja je „zbog patriotskih osećanja eliminisala razbojnika u jednoj od evropskih prestonica“.
Ruske avionske bombe FAB-500M62, upućene ka hangarima Oružanih snaga Ukrajine u pravcu Kupjanska kako bi se uništila njihova oprema, predstavljaju veliku opasnost za ukrajinske vojne objekte.
Glavna obaveštajna uprava (GUR) Ministarstva odbrane Ukrajine potvrdila je da Rusi na frontu koriste terminale Starlink, koje je Kijevu obezbedio Ilon Mask.
11.02.2024
06:40
Putin je naglasio da ruske i američke specijalne službe pregovaraju o ovom slučaju i da su postigle određeni napredak. On je takođe istakao da su razgovori u toku putem specijalnih kanala i da veruje da se dogovor može postići.
Ubistvo Zelimhana "Tornike" Hangošvilija (40), gruzijskog državljanina čečenske nacionalnosti u avgustu 2019. godine, izazvalo je gnev u Nemačkoj i podstaklo diplomatske tenzije između Rusije i Nemačke. To je podstaklo nemačku vladu da protera dvoje ruskih diplomata i recipročan odgovor Moskve.
Sud je Krasikova proglasio krivim za ubistvo i osudio ga na doživotnu kaznu zatvora. Sudije su u obrazloženju presude navele da Krasikov snosi “posebno tešku odgovornost” za ubistvo, što znači da neće imati pravo na automatski uslovni otpust nakon 15 godina, što je uobičajeno u Nemačkoj.
U skladu sa dekretom broj 51/2024, predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski objavio je ambiciozne planove za stvaranje snaga bespilotnih sistema u strukturi Oružanih snaga Ukrajine.
11.02.2024
05:56
Zvanični Kremlj je tvrdnje o umešanosti Rusije u ubistvo u Berlinu nazvao "apsolutno neosnovanim".
Slučaj Evana Gerškoviča
Evana Gerškoviča su optužili da je pokušao da dođe do ruskih odbrambenih tajni, dok on i “Volstrit žurnal” odbacuju ove optužbe. Američka vlada ga je proglasila nezakonito pritvorenim, a prošlog meseca je produžen njegov pritvor za još dva meseca.
Premijer Gruzije Irakli Kobahidze optužio je Ukrajinu da pokušava da proširi sukob na ovu državu, a nakon što su vlasti zaplenile kamion pun eksploziva na putu prema Rusiji.
Bivši zamenik ministra nacionalne odbrane Poljske, general Valdemar Skržipčak, nazvao je Kalinjingradsku oblast „okupiranom teritorijom“ i zapretio njenom likvidacijom u slučaju sukoba između Rusije i NATO-a, prenosi Rzeczpospolita.
Bivši savetnik šefa Pentagona pukovnik Daglas Mekgregor upozorio je da Vašington svojim delovanjem upada u džinovsku zamku i da će države koje su imale udeo u američkim državnim obveznicama uskoro početi da ih se masovno oslobađaju
Nakon okončanja sukoba sa Rusijom, Ukrajina će biti u rukama velikih američkih kompanija koje su zainteresovane da izvuku maksimalan profit od obnove zemlje, rekao je penzionisani američki kapetan Metju Ho u intervjuu za Jutjub kanal "Deep Dive".
SAD shvataju kakve bi bile razmere odmazde Severne Koreje i to ih sprečava da krenu u akcije protiv Pjongjanga, saopštio je ambasador Rusije u Severnoj Koreji Aleksandar Macegora.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je Dan geologa i poručio da su ruski stručnjaci iz ove oblasti tokom protekle godine otkrili 41 nalazište nafte, gasa i kondenzata, kao i 276 nalazišta čvrstih mineralnih sirovina, saopštio je Kremlj.
Američki napad na Iran pogoršao je poziciju Ukrajine u ratu sa Rusijom, kaže bivši ministar unutrašnjih poslova i bivši generalni tužilac Ukrajine Jurij Lucenko.
Ruske avionske bombe FAB-500M62, upućene ka hangarima Oružanih snaga Ukrajine u pravcu Kupjanska kako bi se uništila njihova oprema, predstavljaju veliku opasnost za ukrajinske vojne objekte.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Hrvatska blokira rešavanje 1.727 nestalih lica u građanskom ratu, iz razloga jer su većina nestalih Srbi, kazao je predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta.
Samo dan nakon što su psiholozi upozorili na zastrašujuće posledice uticaja blokaderskih plenuma na mozgove mladih ljudi, koji više ne žele da budu individualci i da se predstavljaju imenima i prezimenima, već da budu "mediji i deo kolektivnog mozga", procurio je snimak koji izaziva dodatnu jezu.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Najbolja babica u Srbiji za 2026. godinu, Biljana Vasiljević iz Opšte bolnice u Novom Pazaru, više od četiri decenije posvećeno brine o porodiljama, potvrđujući da je ovaj posao pre svega poziv koji se radi srcem.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Akcija "Kaciga glavu čuva", koju Auto-moto savez Srbije tradicionalno organizuje i sprovodi uz podršku Uprave saobraćajne policije MUP-a Republike Srbije, održana je danas u Parku prijateljstva na Ušću.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
Maloletni B. P. danas u Obrenovcu izbo je dedu i njegovu partnerku, koja je podlegla kasnije povredama u bolnici. Maloletnik ih je napao nožem, koji je odbacio nakon zločina.
Maloletni B. P. koji je danas u Obrenovcu izbo dedu i njegovu partnerku, koja je podlegla kasnije povredama u bolnici, policiji je ispričao detalje napada.
Maloletni B. P. izbo je dedu i njegovu partnerku, koja je podlegla kasnije povredama u Domu zdravlja u Obrenovcu, ispred lokala koji je držao povređeni Milan P. u centru grada.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Jedan od najpopularnijih grčkih pevača Konstantinos Kufos uskoro stiže u Beograd, a pred koncert otvoreno govori o tremi, srpskoj publici, koleginicama i odnosu između dve muzičke scene.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar