Gori Kijev! Strašna šamarčina Makrona Zelenskom! Diplomate zaprepašćene, svi zanemeli u neverici!
Podeli vest
Francuski predsednik Emanuel Makron odložio je svoju posetu Ukrajini, iz kako se navodi "bezbednosnih razloga" zbog če prenose "RIA Novosti", pozivajući se na pisanje francuskog lista "Čelendžes".
Prethodno je Markon najavio da će Francuska u narednih nekoliko nedelja privesti kraju rad na bilateralnom ugovoru o bezbednosnim garancijama između dve zemlje i obećao potpisivanje ovog dokumenta tokom njegove posete Kijevu u februaru.
Predsednik i vrhovni komandant Ukrajine Volodimir Zelenski imenovao je general-potpukovnika Oleksandra Pavljuka za komandanta Kopnene vojske, navedeno je u ukazu koji je danas objavila pres služba ukrajinskog predsednika.
Ukrajina treba da postane tampon zona između Rusije i Zapada, izjavio je premijer Mađarske Viktor Orban u razgovoru s bivšim austrijskim kancelarom Volfgangom Šiselom, objavljenom u listu „Die Presse“.
11.02.2024
14:00
Takođe, pre nekoliko dana pojavile su se i informacije da će predmet ugovora biti i potencijalna isporuka francuskih aviona "miraž 2000" ukrajinskim snagama.
"Prva bilateralna poseta predsednika Makrona, zakazana za 13. i 14. februar je odložena", navodi se u francuskom listu, a osim njega posetu su otkazali i predstavnici Saveza francuskih preduzeća - MEDEF.
Prema informacijama dobijenim od pres službe Jelisejske palate, poseta francuskog predsednika odložena je iz bezbednosnih razloga. Kada su primili ovu vest, pojedine ukrajinske diplomate u Parizu "ostale su u šoku", dok se organizatori posete žale da su u stanju potpune neizvesnosti, prenosi "Čelendžes".
Ruske trupe nastavljaju da se probijaju do Časov Jara, u gradu je najavljena prinudna evakuacija stanovnika zbog pretnje njegovog zauzimanja. Situaciju otežava činjenica da ukrajinske snage nemaju ozbiljna utvrđenja u ovom pravcu, a jurišne grupe Oružanih snaga Rusije su se približile gradu.
Oružane snage Ukrajine reagovale su na medijske natpise da je novi komandant ukrajinske kopnene vojske Aleksandar Sirski zapravo "ruski čovek", navodeći da su to "dezinformacija".
Načelnik generalštaba nemačke vojske Karsten Brojer ocenio je da je vojska, koja se modernizuje od početka ruske invazije u Ukrajini, mora da bude „sposobna za rat, za pet godina”.
Bivši specijalni izaslanik SAD za dijalog Beograda i Prištine, u administraciji Donalda Trampa, izjavio je danas da je jedan od razloga što i dalje traje rat u Ukrajini to što je Nemačka potcenila Rusiju.
Američki senator Majk Li je govorio bez prestanka skoro četiri sata sa podijuma Gornjeg doma Kongresa, protestujući protiv zakona o pomoći Ukrajini i pozivajući svoje kolege da glasaju protiv njega.
Bivši ukrajinski svetski šampion u boksu Vladimir Kličko (47) izjavio je za Bild povodom intervjua američkog novinara Takera Karlsona sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, da bi Rusija napala Aljasku, da su Sjedinjene Američke Države dovoljno slabe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izrael je odbacio tvrdnje Kijeva da isporuke žita iz Rusije u Izrael imaju ukrajinsko poreklo i da su nezakonite, poručivši da optužbe moraju biti potkrepljene dokazima, izjavio je izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Sar.
Evropska unija napravila je ozbiljnu stratešku grešku time što je prekinula kanale komunikacije sa Rusijom, izjavio je albanski premijer Edi Rama, ocenjujući da Evropa mora da razgovara sa svima ukoliko želi da ima uticaj na završetak rata u Ukrajini.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Predsednik i vrhovni komandant Ukrajine Volodimir Zelenski imenovao je general-potpukovnika Oleksandra Pavljuka za komandanta Kopnene vojske, navedeno je u ukazu koji je danas objavila pres služba ukrajinskog predsednika.
Vrhovni komandant ukrajinskih oružanih snaga Aleksandar Sirski potpisao je naredbu kojom se zahteva da trupe na frontu ostanu bez rotacije najviše dva meseca.
Marko Marjanović, "blokader", žali se policiji zbog skupa SNS-a na štandu, a ne smetaju mu 25.000 neprijavljenih skupova istih "blokadera" koje podržava.
Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove saopštio je danas da mu je odbrana generala Ratka Mladića dostavila hitan zahtev za njegovo privremeno ili prevremeno puštanje na slobodu na osnovu humanitarnih razloga.
Moto troje evroposlanika – Tonina Picule, Irene Joveve i Vule Ceci – jeste „Svi za jedno – protiv Srbije i srpskog naroda“. Klasika levičarskih soroševaca. Njihov podli plan je: nema Vučića, nema nezavisne Srbije. Srpska država postaje evropska kolonija sa Hrvatskom kao gaulajterom. Poslednja slobodoljubiva evropska oaza pretvara se u novi poligon za borbu ostarele, ekonomski i tehnološke zaostale Evrope protiv Rusije.
Danas, 1. maja, navršava se trideset jedna godina od hrvatske vojne operacije "Bljesak". Za samo 36 sati, tog 1. maja 1995. godine, iz Zapadne Slavonije, u planskom udaru hrvatske vojske, proterano je 15.000 Srba. U akciji je ubijeno ili nestalo 283 ljudi, među njima 56 žena i osmoro dece.
Na izletištima i u turističkim centrima širom Srbije organizovani su tradicionalni prvomajski uranci povodom Međunarodnog praznika rada, 1. maja, a veliki broj građana pristigao je na Adu Ciganliju.
Prvi maj je ove godine pao u petak, što znači da pravoslavni hrišćani poste, što znači da ne roštiljamo i ne okrećemo prase na ražnju, rekao je teolog Aleksandar Đurđević.
Vračarska grupa navodno je naručila ubistvo koje su pripremali majka, sin i maloletnik koji su danas uhapšeni u Beogradu. a kako se sumnja meta je trebalo da bude Luka Bojović.
U Osnovnoj školi "Ratko Mitrović" u Čačku dogodio se incident koji je uzmemirio roditelje, kada je učenica petog razreda donela skalpel u školu i navodno je imala spisak dece.
Na seoskom putu Mrčajevci – Vujetinci kod Čačka juče je došlo do teške saobraćajne nezgode u kojoj su tri osobe povređene, među kojima i M.V.(26) kojoj se lekari Opšte bolnice u Čačku i dalje bore za život.
"Heroji radničke kalse", "Varljivo leto `68" i "Tesna koža" samo su neka od domaćih ostvarenja koje je idealno pogledati za prvomajske praznike, a otkrivamo i zbog čega.
Kralj Čarls i kraljica Kamila priveli su kraju posetu Sjedinjenim Američkim Državama. Uoči polaska na aerodrom, srdačno su se oprostili od predsednika SAD Donalda Trampa i prve dame Melanije Tramp. Tokom tog susreta dogodio se detalj koji nije promakao pažnji prisutnih.
Kolač sa jagodama je idealan za sve koji vole voćne deserte. Po ukusu podseća na klasični žuti kolač sa višnjama, samo što su u ovoj verziji višnje zamenjene sočnim jagodama, što mu daje svežiju i nežniju aromu.
Pevačica Aleksandra Mladenović prvi novac zaradila je pomažući roditeljima na njivi, a u intervjuu za Informer otkrila je i za kakvog muškarca želi da se uda.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar