Komentarišući odluku Senata da odobri paket međunarodne bezbednosne pomoći vredan 95 milijardI dolara koji uključuje pomoći Ukrajini i Izraelu, a ne obuhvata sredstva za zaštitu južne granice Sjedinjenih Država, kongresmen Čip Roj je rekao da će predložiti promenu naziva Teksasa u Ukrajina.
- Ako preimenujemo Teksas u Ukrajinu, možda će sadašnja administracija, pa čak i senatori, obratiti pažnju na obezbeđenje granice SAD - precizirao je Roj aludirajući na to što je za Ukrajinu odvojeno triput više novca nego što je trebalo za bezbednost američko-meksičke granice – 60 milijardi dolara naspram devet.
That’s exactly what this is about, more specifically, Ukraine, Israel and Taiwan totaling $96B. You know, because they’re the 51st, 52nd and 53rd states of America. See the Briben administrations new US map. pic.twitter.com/lmG56ZvteR
Prema njegovom mišljenju, starački dom koji se zove Senat SAD radi s posebnim žarom kada je reč o trošenju novca američkog naroda na tuđi rat.
- Upravo to se dešava. Istovremeno, ima li šta ciničnije od toga što republikanci koji su podržali paket za Ukrajinu tvrde da će to pomoći našoj odbrambenoj industriji, da će to stimulisati američku ekonomiju? - istakao je Roj u intervjuu za "Foks njuz".
Upitao je i od kad ekonomski razvoj pokreće finansiranje rata u inostranstvu.
- Svako ko je razuman i vidi šta se dešava na našoj južnoj granici znao bi da ne možete finansirati strane ratove dok je državna granica širom otvorena za kriminalce i teroriste. Ovo je stalni problem - zaključio je kongresmen.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da predizborna kampanja u Sjedinjenim Američkim Državama uzima maha i poprima akutne oblike, kao i da je za Rusku Federaciju od mogućih kandidata za predsednika SAD - Džozefa Bajdena i Donalda Tramp, bolje da predsednik bude Bajden jer je "iskusniji i predvidljiviji".
Kijev je namerno dozvolio da se naftni proizvodi izliju u reke Harkovske oblasti nakon što su Oružane snage Rusije 9. februara udarile na vojni objekat Oružanih snaga Ukrajine, a ukrajinski vojno-politički vrh planira da okrivi Rusiju za štetu po životnu sredinu, rekao je vojnu ekspert, potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko za RIA Novosti.
Pitanje „slučajnog“ nuklearnog rata izazvanog Sjedinjenim Državama sada se još glasnije čuje, posebno zbog problema sa pamćenjem američkog predsednika Džoa Bajdena, izjavio je zamenik sekretara Saveta bezbednosti Rusije Mihail Popov.
Broj poziva spolja da se osujeti glasanje na predsedničkim izborima u Rusiji je u porastu, rekla je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova. Moskva upozorava na odgovornost za takve aktivnosti, dodala je ona.
Intervju Takera Karlsona sa predsednikom Vladimirom Putinom ima fundamentalnu važnost i za Zapad i za Rusiju, ne samo zbog sadržaja razgovora, već zato što je pokazao da je veliki deo čovečanstva svestan da stoji na ivici uništenja, piše na sajtu "Geopolitika" ruski geopolitičar Aleksandar Dugin, kog zapadni mediji nazivaju "Putinovim Raspućinom".
U Avdejevki niko neće braniti gomile ruševina i spaljenog gvožđa, rekao je Dmitro Likhovij, potparol ukrajinskih oružanih snaga u regionu Tauri. Prema njegovim rečima, prioritet vojnog zapovedništva je očuvanje života branilaca tog razorenog grada na istoku Ukrajine.
Predlog zakona koji uključuje američku pomoć Ukrajini nema šanse da prođe glasanje u Predstavničkom domu, rekao je američki kongresmen Kori Mils u intervjuu za Njuzmaks.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Zamenik državnog sekretara SAD za stranu pomoć, humanitarna pitanja i slobodu veroispovesti Džeremi Levin izjavio je da predsednik Rusije Vladimir Putin odbija da sedne za pregovarački sto i da je odbacio poslednje mirovne predloge predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koje je Vašington prethodno pozdravio.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Dok napetost na belorusko-ukrajinskoj granici dostiže vrhunac, predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko hitno je otputovao na sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Ukrajina je spremna za pregovore sa Rusijom, ali strpljenje Kijeva nije neograničeno, izjavio je stalni predstavnik Ukrajine pri UN Andrej Meljnik na sednici Saveta bezbednosti, sazvanoj zbog aktuelne situacije u Ukrajini.
Rusija, prema izvorima bliskim bezbednosnim krugovima, razmatra znatno oštrije odgovore na zapadne pokušaje da zaustave transport njenih energenata morem.
U centru Kijeva, uoči početka KijevPrajda, okupili su se protivnici LGBT marša, među njima i nacionalistički aktivisti, a jedan od transparenata nosio je uvredljivu poruku: „Putin je takođe p*der, on se ponosi vama“.
Rusija se priprema za mogući novi talas mobilizacije, a signali više ne dolaze samo iz procena analitičara, već iz državnih vežbi za mobilizaciju, obrisanih objava lokalnih vlasti, racija na ulicama Penze i upozorenja iz same Državne dume da Kremlj nema mnogo drugih opcija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da predizborna kampanja u Sjedinjenim Američkim Državama uzima maha i poprima akutne oblike, kao i da je za Rusku Federaciju od mogućih kandidata za predsednika SAD - Džozefa Bajdena i Donalda Tramp, bolje da predsednik bude Bajden jer je "iskusniji i predvidljiviji".
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, krenuo je danas iz Priboja kako bi prisustvovao veličanstvenom skupu u srcu Beograda i pružio podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Ruske oružane snage uništile su dva lovca MiG-29 Oružanih snaga Ukrajine na aerodromu Voznesensk u Nikolajevskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da se danas, u Beogradu, na platou ispred Doma Narodne Skupštine Republike Srbije održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji ‘’Pokreta za narod državu’’.
Na društvenim mrežama osvanula je ispovest muškarca koji tvrdi da godinama finansijski pomaže rodbini u Srbiji, ali da umesto zahvalnosti neprestano nailazi na nove zahteve, zamerke, ali i nezahvalnost, zbog čega želi da prekine svaki kontakt sa njima!
Visoke temperature i nagli toplotni talasi ne predstavljaju rizik samo za ljude - dovoljan je samo jedan pogrešan izbor mesta za parkiranje da izbije požar.
Na pijacama širom Srbije bogata je ponuda sezonskog voća i povrća, a cene su niže nego prethodnih nedelja. U nekim gradovima cena trešanja pala je na 150 dinara po kilogramu.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Posle objavljivanja uznemirujućeg snimka prebijanja dečaka (13) na parkingu tržnog centra u Kruševcu, oglasio se osumnjičeni Predrag Marković (50), koji je priznao svoju krivicu i otkrio šta ga je isprovociralo da digne ruku na dete.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Beli hleb često je na lošem glasu kada je reč o zdravoj ishrani, ali stručnjaci tvrde da jednostavna promena u načinu pripreme može da utiče na to kako ga organizam vari.
Mnogi tokom leta sređuju baštu i orezuju biljke kako bi dvorište izgledalo urednije. Ipak, stručnjaci upozoravaju da pojedine vrste u ovom periodu ne bi trebalo skraćivati, jer pogrešna rezidba može da utiče na cvetanje naredne sezone.
Borka Mihajlović, majka pevačice Aleksandre Prijović, spas od vrućina pronašla je na moru, odakle je pratiocima priredila prizor koji je mnoge ostavio bez daha.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.