Planetarni kolaps! Upravo potvrđene najgore vesti: Napadnuta veza Evrope, Azije i Afrike, posledice su stravične!
Podeli vest
U Crvenom moru su pokidana četiri komunikaciona kabla između Evrope, Azije i Afrike, javlja "HGC Global Communications Limited."
„Ozbiljnost incidenta na Crvenom moru: Od više od 15 podmorskih kablova u Crvenom moru, 4 od njih (Seacom, TGN, AAE-1, EIG) su presečena, što procenjujemo da utiče na 25 odsto saobraćaja“, navodi se u saopštenju.
Ruski radari su iznad akvatorije Crnog mora otkrili tri francuska aviona koja su letela ka ruskoj državnoj granici, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane. Da bi se sprečilo da avioni naruše ruski vazdušni prostor aktiviran je Su-27.
Direktor Službe za informisanje i bezbednost Moldavije Aleksandro Musteata izjavio je danas da Rusija planira da se meša u unutrašnje stvari te zemlje izazivanjem protesta, mešanjem u predstojeće predsedničke izbore i remećenjem planova te zemlje za pridruživanje Evropskoj uniji.
05.03.2024
17:30
Kompanija napominje da je već preduzela mere ublažavanja i razvila sveobuhvatan plan za preusmeravanje pogođenog saobraćaja.
Ranije je izraelska ekonomska publikacija Globes pisala da su u Crvenom moru oštećena četiri podmorska kabla koja povezuju Evropu, istočnu Aziju, Afriku i nekoliko arapskih zemalja, ali tada je list naveo da je šteta „mala” jer to nisu jedini kablovi u region.
Član Politbiroa Ansar Alah Huzam al-Asad rekao je za RIA Novosti da Jemen nije oštetio ove komunikacione sisteme između Evrope i Azije, a izjave o suprotnom nazvao je insinuacijama.
Rusija i Kina razmatraju mogućnost izgradnje nuklearnog reaktora na Mesecu između 2033. i 2035. godine, saopštio je danas izvršni direktor kompanije Roskosmos Jurij Borisov.
Mađarski predsednik Tamaš Suljok potpisao je danas nacrt zakona kojim je odobreno pristupanje Švedske NATO-u, saopšteno je danas iz Suljokovog kabineta.
05.03.2024
16:38
Ministarstvo komunikacija Huta kasnije je saopštilo da pokušava da zaštiti podmorske kablove od svih mogućih rizika i da bi zainteresovanim stranama moglo ponuditi sredstva za njihovu popravku ili održavanje.
Uprkos tome što je denacifikacija Ukrajine navedena od strane ruskih vlasti kao jedan od glavnih razloga za pokretanje specijalne vojne operacije, vlasti ove zemlje nemaju nameru da odustanu od veličanja nacista i nacizma, pa je tako Nikopolj jednu od svojih ulica nazvao po Pjotru Djačenku, oficiru zloglasne Vafen SS divizije "Galicija".
Državni sekretar Antoni Blinken rekao je da ga je njegova zamenica Viktorija Nuland obavestila o svojoj nameri da podnese ostavku u narednim nedeljama.
Evropska komisija smatra da zaustavljanje tranzita ruskog gasa preko teritorije Ukrajine, čiji sporazum ističe 31. decembra 2024, preti Evropskoj uniji „najgorim scenarijem“, piše evropsko izdanje Politika, pozivajući se na dokument Evropske komisije, prve će na udaru biti Austrija, Mađarska i Slovačka.
Francuski predsednik Emanuel Makron na predstojećem sastanku 7. marta sa liderima francuskih političkih partija može da razgovara o slanju trupa u Ukrajinu, ali neće dobiti podršku, rekao je za RIA Novosti doktor političkih nauka, profesor Ruske akademije nauka Aleksandar Gusev.
Ruska vojska sistematski ide napred duž cele linije fronta uz minimalan otpor ukrajinske vojske, rekao je bivši savetnik šefa Pentagona pukovnik Daglas Mekgregor u programu BCM Podcast objavljenom na društvenoj mreži Iks.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski radari su iznad akvatorije Crnog mora otkrili tri francuska aviona koja su letela ka ruskoj državnoj granici, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane. Da bi se sprečilo da avioni naruše ruski vazdušni prostor aktiviran je Su-27.
Izrael je sinoć u vazdušnom napadu ubio šefa iranskog Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, potvrdio je izraelski ministar odbrane Izrael Kac.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pre tri dana obećao je meštanima aranđelovačkog naselja Kopljari da će u roku od 10 dana biti izgrađen lokalni put u tom naselju. To se danas i desilo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa predstavnicima kompanije Azvirt nakon čega će biti potpisan komercijalni ugovor o projektovanju i izvođenju radova na izgradnji brze saobraćajnice granični prelaz Bački breg-Sombor-Kula-Vrbas-Srbobran.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Želim da znate da mi decu ne lečimo sms porukama i da je uz pomoć države veliki broj dece, širom Srbije, poslat na lečenje i to je ono što moramo da znamo pre nego što uperimo prst u nekoga.
Najluđim kružnim tokom na svetu proglašen je "Svindon" koji se nalazi u Engleskoj. Lokalci ga nazivaju "Magični kružni tok", a postao je velika atrakcija.
Uznemirujuća scena zabeležena je kod Bešenovačkog jezera na Fruškoj gori, kada su deca vozila kvadove velikom brzinom, izvodeći rizične manevre i vozeći po strmom terenu, bez nadzora roditelja!
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir, koji je u Ekvadoru osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja novca od šverca tona kokaina u Evropu, zatražio je od suda da ga hitno izruči Austriji.
Više javno tužilaštvo u Nišu, podiglo je optužnicu protiv V.S. (18) iz tog grada, jer je 19. novembra 2025. godine, izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo stariji muškarac (70).
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Ako vam je haljina koju je Kajli Džener nosila na dodeli Oskara delovala poznato, niste pogrešili. Reč je o toaleti koju je nosila pre 3 godine, ali u osveženom ruhu.
Boranija pripremljena na manastirski način jedno je od jednostavnih posnih jela koje osvaja bogatim ukusom. Kombinacija povrća, paradajza i maslinovog ulja daje gustu i hranljivu čorbu koja je idealna za dane posta.
Influenserka Aleksandra Vasković, supruga pevača Bojan Vasković, frontmena Leksington benda, pohvalila se svojim luksuznim garderoberom koji je raj za ženske oči.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar