Hitno! Stvara se "vajmarski trougao" zbog Ukrajine! Makron, Šolc i Tusk misle kako povlače sjajan potez - E, baš da vidimo!
Podeli vest
U Berlinu će 15. marta biti održan specijalni sastanak francuskog predsednika Emanuela Makrona, nemačkog kancelara Olafa Šolca i poljskog premijera Donalda Tuska radi razrešenja protivrečnosti koje su nastale oko krize u Ukrajini, piše Politiko, pozivajući se na visoke nemačke i francuske izvore.
Prvo će Makron lično razgovarati sa Šolcom, zatim će im se pridružiti Tusk. Njihov sastanak je zamišljen kao predstavljanje jedinstva u napetom periodu u odnosima Pariza i Berlina i ne očekuju se konkretne odluke i izjave.
General-major u penziji Mitar Kovač rekao je da izjava ministra odbrane u Savetu ministara BiH Zukana Heleza, da će za 15 dana namenska industrija početi proizvodnju dronova samoubica, nije samo u funkciji njihove potrebe, već i izvoza u Ukrajinu.
Ministarstvo odbrane Ukrajine saopštilo je da su planovi mobilizacije prvenstveno usmereni na zamenu 330.000 "iscrpljenih vojnih lica" za koje kaže da se trenutno nalaze na bojnom polju, navodi Fajnenšel tajms .
13.03.2024
15:15
Sastanak će biti održan u okviru Vajmarskog trougla, neformalne asocijacije lidera tri zemlje, stvorene 1991. godine radi koordinacije zajedničkih napora.
Upravo zbog tenzija sa saveznicima Makron je odložio svoju dugo planiranu posetu Ukrajini za nekoliko nedelja. Ova odluka je doneta kako bi se razgovaralo sa saveznicima koji bi Kijevu dali "opipljive rezultate", objasnio je za "Politiku" neimenovani francuski diplomata.
Ako Poljska pošalje trupe u Ukrajinu, oni više neće otići, jer žele da vrate zemlje koje smatraju svojim, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin u intervjuu novinaru Dmitriju Kiseljevu za Rusiju 1 i RIA Novosti.
13.03.2024
13:57
Foto: EPA
Emanuel Makron
Makron izlazi sa oštrim izjavama o Ukrajini, kažu nemački zvaničnici, ali Francuska, koja ima jedan od najvećih vojno-industrijskih kompleksa u Evropi, nije joj pružila pomoć, jednaku onoj koju je pružila Nemačka.
Tenzija između Berlina i Pariza nastala je nakon reči Makrona, koji nije isključio slanje trupa zapadnih zemalja u Ukrajinu. Nemačka je odbacila takvu mogućnost. S drugoj stani, poljska vlada nije smatrala takvu mogućnost "nešto nezamislivom".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Velika Britanija i Francuska će poslati do 15.000 vojnika da pomognu u zaštiti Ukrajine u slučaju mirovnog sporazuma, što je daleko manje nego što se očekivalo, objavio je britanski Tajms.
U slučaju okončanja rata, Kijevu će biti obezbeđene ključne bezbednosne garancije kako bi se odvratila buduća ruska agresija, navodi se u nacrtu sporazuma lidera EU nakon sastanka Koalicije voljnih u Parizu.
Pregovori u Sjedinjenim Državama o mirovnom rešenju u Ukrajini biće nastavak sastanaka u Berlinu i uključiće evropske predstavnike, najavio je nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful.
General-major u penziji Mitar Kovač rekao je da izjava ministra odbrane u Savetu ministara BiH Zukana Heleza, da će za 15 dana namenska industrija početi proizvodnju dronova samoubica, nije samo u funkciji njihove potrebe, već i izvoza u Ukrajinu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
U Francuskoj je prvi put podnet parlamentarni predlog koji poziva na povlačenje zemlje iz NATO, a inicijativu je pokrenula potpredsednica Narodne skupštine i članica levičarske stranke Nepokorena Francuska (LFI), Klemans Gete.
Kako saznajemo, blizak prijatelj ubijenog Živka Bakića (43), koji je likvidiran tokom šetnje sa nanogicom u blizini Sopota, nalazi se na visokoj i izuzetno osetljivoj poziciji u Visokom savetu tužilaštva (VST), kojim predsedava Branko Stamenković.
Maja Mrnuštik iz Čankove "Lige socijaldemokrata Vojvodine" (LSV), preletela je u stranku koju predvodi blokader iz Novog Sada Miša Bačulov - nasilnik na steroidima.
Najnovija prepiska blokadera iz "Vocap grupe" studenata prve godine istorije Filozofskog fakulteta u Nišu, skida masku sa takozvanog „studentskog aktivizma“ i razotkriva pozive na haos i otvoreno neprijateljstvo prema državnim i univerzitetskim institucijama.
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Učesnik Exatlona Srbija Nemanja Radovanović izazvao je veliku pažnju kada je, vidno uznemiren, ušao pred svim takmičarima otvoreno priznao da ne oseća podršku svog Plavog tima.
Član Plavog tima Exatlona Srbija Nemanja Radovanović odustao je od uloge kapitena, te je "štafetu" predao Sanji Kalinović koja se prema njegovim rečima jedina javila da preuzme tu ulogu.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane objavio je projekcije po kojima će Srbija do 2027. godine preuzeti poziciju najveće ekonomije jugoistočne Evrope, nadmašivši Hrvatsku i Sloveniju!
Tri velika praznika nižu se jedan za drugim, svaki sa svojim verovanjima i običajima. U nedelju se slavi Krstovdan, u ponedeljak Bogojavljenje, a u utorak Sveti Jovan Krstitelj.
Analitičar Stevica Deđanski istakao je da je pitanje prodaje Naftne industrije Srbije pre svega ekonomsko, te da je najvažnije očuvati stabilnost energetskog sistema i interese države.
Policija je danas uhapsila mladića (16) koji je, kako se sumnja, 6. decembra u poznatom restoranu na Novom Beogradu sa osam hitaca ranio Nemanju Krstića dok je sedeo u društvu Nenada Alajbegovića Alibega.
Državljanin Srbije na graničnom prelazu Erdut, gde je doputovao kao suvozač u putničkom vozilu srpskih registarskih oznaka, je kod sebe tom trenutku imao 12.000 evra, ali je graničnoj policiji i carinicima rekao da ima 8.000.
Britanska kantautorka i glumaca Keli Ozborn se ne plaši da kaže svojim mrziteljima kako se zaista oseća. Ona se u videu direktno obratila kritičarima koji su kritikovali njen nagli gubitak kilaže.
Prime Video objavio je prve službene fotografije iz nove sezone poznate serije "Tomb Raider". Na njima je glumica Sofi Tarner u ulozi kultne Lare Kroft.
Glumac Igor Đorđević privatni život čuva ljubomorno za sebe, pa samim tim malo ko zna da je već 16 godina u skladnom braku sa koleginicom Zoranom Bećić.
Ako vam Ajfon povremeno usporava, baguje ili se baterija brže prazni, rešenje je često jednostavnije nego što mislite, kratak restart može vratiti telefon u normalan rad.
Supruga pevača Peđe Jovanovića, Ana, objavila je fotografiju sa putovanja, te se našalila na svoj račun i objavila kako je otišla na piće dok je dete ostavila u hotelskoj sobi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar