• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/mediji/kyiv independent/kurir

09.04.2024

08:40

(VIDEO) Katastrofa! Rusi napadnuti na Baltiku! Drama u Kalinjingradu, gori moćni raketni brod!

Reuters

Vesti

(VIDEO) Katastrofa! Rusi napadnuti na Baltiku! Drama u Kalinjingradu, gori moćni raketni brod!

Podeli vest

Ukrajinska vojna obaveštajna služba tvrdi da je zapaljen ruski raketni brod "Serpuhov", koji se nalazio kod Kalinjingrada, ruske eksklave na Baltičkom moru.

Kijev indipendent prenosi da je ukrajinska vojna obaveštajna služba na Telegramu objavila da je brod juče "onesposobljen" i da su "sredstva za komunikaciju i kretanje potpuno uništena".

Objavljen je i snimak za koji tvrdi da pokazuje kako vatra zahvata "Serpuhov".

Izvor iz ukrajinske vojne obaveštajne službe potvrdio je za Kijev indipendent da njeni operativci stoje iza ovog požara.

 

Naglašava se da je ovo prvi ovakav napad na ruske pomorske snage u Baltičkom moru.

Kijev indipendent navodi da je poslednjih meseci Ukrajina intenzivirala napade na rusku Crnomorsku flotu na Krimu, uspešno pogodivši nekoliko brodova zbog čega su ruska plovila morala da se prebace u bezbednije vode.

Dmitro Pletenčuk, portparol ukrajinske Ratne mornarice, izjavio je 30. marta da je ruska Ratna mornarica nakon tih napada povukla skoro sve svoje velike brodove iz luka na okupiranom Krimu.

Prema podacima sa sajta ruske Ratne mornarice, ratni brod "Serpuhov" je raketna korveta klase Bujan-M koja je duga 74 metra i opremljena je različitim sistemima naoružanja.

Ruske vlasti su ranije juče objavile da je ruski ledolomac "Katerina Velikaja" zahvatio požar prilikom radom na njegovoj popravci u brodogradilištu "Dalzavod" u Vladivostoku, gradu na dalekom istoku Rusije.

U saopštenju je navedeno da je jedna osoba stradala, a tri su povređene.

Ruske vlasti su navele da istražuju okolnosti izbijanja tog požara.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Nova bruka predsednika VST Branka Stamenkovića: Ne zna Ustav i piše predsedniku Ustavnog suda da mu ga pojasni
Politika

Nova bruka predsednika VST Branka Stamenkovića: Ne zna Ustav i piše predsedniku Ustavnog suda da mu ga pojasni

Predsednik Visokog saveta tužilaštva (VST ) Branko Stamenković ponovo je pokušao da opstruiše izvršenje odluke Ustavnog suda povodom tužilačkih izbora za članove VST iz reda javnih tužilaca pa se lično obratio predsedniku Ustavnog suda dopisom kojim traži da mu pojasni na osnovu kog zakonskog propisa može nalog navedene odluke Ustavnog suda da sprovede u delo, jer je u nedoumici.

26.03.2026

13:06

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set